Test pomivalnih strojev

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.348
4.880
113
Bosch serije 6 se je meni "poscal" po kakih treh letih. Nisem ga kupil v obdobju, ko so ponujali podaljšanje jamstva na 5 let. Pokazalo se je, da je počila matica pri sistemu sušenja. Zanimivost, vgrajena je bila plastična, originalni rezervni del pa prodajajo kovinski. Popravilo z obiskom pooblaščenega serviserja na domu je bilo po spominu dobrih 30 €, sem pa čakal par tednov, da je imel več dela v našem kraju.
Ker sem takrat prečekiral net, kaj bi lahko bilo narobe, je druga zelo pogosta šibka točka še tesnenje korita na dnu, kjer je črpalka in vetrnica. Kitajci prodajajo silikonsko tesnilno cevko, ki jo namestiš dodatno.
Modeli te serije niso ravno vzor robustnosti. Kljub garanciji si v nevarnosti, da boš teden ali dva, tri pral na roke, preden se servis prikaže.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.363
9.853
113
v glavnem vzemi stroj oz znamko, ki ima dobrega in odzivnega serviserja v okolici (to naj ne bo beko, ker ostariš prden dele dobijo). Torej aeg, bosch grupa , miele... preveri pač kdo je serviser lokalc.

To je na konc največ vredno.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.974
1.236
113
Jaz bi iskal boša najvišji model ki ŠE nima kovinskega korita in ki nima tiste simensove komplikacije za susenje (ala nek kriptonit al kere p.materine...). Jaz imam takega in 10let dela bp. Kolegom z visjimi modeli noben ne zdrzi vec kot 5 let. Mislim da je serija 5xx še plasticna...
 
Jaz bi iskal boša najvišji model ki ŠE nima kovinskega korita in ki nima tiste simensove komplikacije za susenje (ala nek kriptonit al kere p.materine...). Jaz imam takega in 10let dela bp. Kolegom z visjimi modeli noben ne zdrzi vec kot 5 let. Mislim da je serija 5xx še plasticna...
verjetno misliš zeolitno sušenje, se je pa večina firm tud grupa strica roberta vrga po talijanih in po odpiranju vrat.
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.039
81
48
Moj Miele pomivalc,že 7 let pridno pomiva posodo.Na koncu se vrata avtomatsko odprejo...da se posoda super posuši.Na koncu samo pospravim v elemente brez brisanja.Tud plastična posoda je popolnoma suha :zmaga: :zmaga: :zmaga:
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in sajkek