Teslo v Tesli Y

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.293
6.483
113
pri taščici
Problem z njim nimam vecjih, bi pa lahko kakšen strojni inženir vec ur posvetil njegovemu oblikovanju in razvoju. Racunalnicarjev je bilo ogromno, strojnih je pa zmanjkalo. Z optiko ima pa itak veliko lastnikov težavo pa kasneje podvozjem ki naj bi bilo presvoh
 

LarryClay

Guru
10. feb 2023
1.098
1.096
113
To mi diši po kakšni čudni regulaciji, da so nekomu kao prepovedali prodajat štrom - kWh. Saj veste, državni elektro monopoli.
Potem pa prodaja polnilnice na minuto, kar gre skozi, ker se pretvarja, da ne prodaja štroma. :)
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.893
9.565
113
To mi diši po kakšni čudni regulaciji, da so nekomu kao prepovedali prodajat štrom - kWh. Saj veste, državni elektro monopoli.
Potem pa prodaja polnilnice na minuto, kar gre skozi, ker se pretvarja, da ne prodaja štroma. :)
Meni sicer logika pravi, da mora Tesla povečati prihodek iz SC, sploh glede na to, da počasi odpira SC za ostale, saj se jim je rast prodaje vozil ustavila.
Ampak verjamem, da je nos Tesla apologeta bolj zanesljiv. :cool:
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.057
3.944
113
Da nimajo istega problema kot v Nemčiji, ker njihove polnilnice nimajo vgrajenega certificirane števca za merjene električne energije.
20241002_144000.jpg
 

LarryClay

Guru
10. feb 2023
1.098
1.096
113
Meni sicer logika pravi, da mora Tesla povečati prihodek iz SC, sploh glede na to, da počasi odpira SC za ostale, saj se jim je rast prodaje vozil ustavila.
Ampak verjamem, da je nos Tesla apologeta bolj zanesljiv. :cool:

SCji so že od prej odprti za ostale, pa je bila cena po pretočenih kWh tudi za slednje.
Bo kaka regulatorna neumnost, morda celo direktno to, kar je CLIO15 napisal.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.047
2.799
113
Ne vem, ker sem bil na letnih gumah. Sneg pa samo dva dni. Pa sem kljub temu se zagnal v lokakni klancek. Je sel, dokler se ni ustavil . Speljal pa ni vec.
Naklon med 5 in 10%, profila na letnih gumah polovico.
Naj bi pa sel solidno. Bolje od mercedesa, bmw ker ima vec teze zadaj.
Hm, ne vem no. BMWji imajo razmerje teže 50-50, Y pa 46-54. Glede na to, da je Tesla precej težka krava zaradi baterij, bi si sam osebno raje želel iti v zasnežen klanec z nekim BMWjem z dobrimi zimskimi gumami, kot pa s Teslo. Sem imel nekaj serij 3 in serijo 5 (E39 in G31) vse seveda brez xDrivea, ker je to ravno čar bavarcev in še zdaj težko verjamem kako se z dobrimi zimskimi gumami to lepo pelje. Sedaj na Y imam 4x4 in dobre, nove zimske gume, pa gre lepo nič ne rečem, ampak se mu pa na ovinkih, če jih pelješ bolj dinamično hitro pozna teža.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.293
6.483
113
pri taščici
Po ovinkih mislim da ie sla se alhambra hitreje (v suhem in mokrem, vsaj en 120° stopinjski ovinek sem imel natuhtan s hitrostjo po števcu ).
Al pa se enostavno ne upam tesle pripeljat do zdrsa navzdol
 
  • Všeč mi je
Reactions: Guinness

Podobne teme

I
Odgovori
3
Ogledi
4.875