Terenci na terenu

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
:bonk:

Potrjuje mojo zgoraj navedeno tezo
Sam sem imel soseda, ki je povedal, da njemu pomanjkanje parkirnih mest ni problem, ker lahko brez težav z suvjem gre čez pločnik in parkira na travo.
Ampak takle je: se ljudje vozijo celo leto s težko kravo, naj jim vsaj tistih enkrat na leto pride prav, da vedo zakaj imajo suvja in pogledajo nižje na nas ostale reveže. :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver in map

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
To je nek srednji balon, ni pa to neka offroad guma ki bi imela kaj rezerve pri nabijanju v trde robove. Za na pločnik zlest gre tudi z bolj nizkopresečnimi. Dejansko je še manj možnosti da poškoduješ bok gume kot pa z balonom, ker so bočnice manj izpostavljene in pa bolj trde. Seveda offroad gume, ki so namenjene vožnji po takem terenu (pločniki in podobno "kamenje") imajo močno ojačane bočnice tudi v balonski dimenziji.

Eden od indikatorjev da je avto namenjen offroadu je ravno to kakšne gume gredo na njega, če nimaš opcije balonov in vsaj izbora brandname AT gum potem avto ni za teren in ne zasluži naziva terenec. Od novih SUVov več ali manj vsi popušijo v tem pogledu.
eh vcasih si imel C BXa ali Xantio in si lahko v top programu dvignil avto na 185/65 15" gumah 20cm od tal in zlezel vse kar se je dalo. S xantijo sem se vsaj dvakrat fajn resil na ta nacin danes rabite pa 2 tonske suve. :) skoda, ker zgodovine ne pisejo pogumni in napredni ampak povprecni ljudje. Mislim, da se ti kar strinjas s tem.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Saj dvigneš ga, da ne nasedeš s karoserijo, ne pa da lažje splezaš na robnik. Vsak dan se doma čez robnik vozim, pa ne na travo! in nimam nikoli težave z "normalnimi" gumami gor prit.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.950
113
ena nežna nevmesna EQC 4x4na2

1602579634320.png
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.625
766
113
Kardan in mehnaski 4x4 je mrtev, ločen elektromotor spredaj in zadaj je tisto pravo, samo dovolj električne moči je potrebno:

 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.950
113
tako je, ko pa v dzungli zmanjka đusa, pa avto zakopaš, al pa dve celici pa počakaš 3 mesece. ;) al pa v kakšnem afganistanu....vlečeš podaljšek na periferijo iz kandaharja...

mislim ja, za tule ko mamo visoke pločnike je pa to to. Se strinjam. Bi imel.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Bravo, 2x ICE bi imel ti v serijskem vozilu.

.. pa dva menjalnika pa dva tanka za bencin. Glej ima se može se. Še vedno sam koncept dveh motorjev za vsako os ni nov in se je SAMO za namen offroada že izvedel.

Spaček Sahara je bil sicer čisto serijsko vozilo in je še vedno eden najbolj "zaželjenih" zbirateljskih vozil. Da ne govorim da obstaja en kup domačih predelav, ker koneckoncev fabrika ni naredil veliko drugega kot serijske dela navadnega spaka postavila še v prtljažnik in v zadnjo os. Kar je ekstra je par drogov in zajl za upravljanje "zadnje osi".
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.625
766
113
Saj koncept električnega avta je starejši kot ICE, res ne vem kaj se sedaj dela tak pomp okrog tega. :rolleyes:

Sfalil si bistvo, čist.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Ti si omenjal da je kardan brezvezna in zastarela stvar in da to ni prihodnost. Sem ti samo pokazal da preteklost že ima ICE 4x4 brez kardana (spaček niti ni edini, je pa en najbolj "legendarnih" ki so uporabljali tak koncept).

In tema ni o ICE vs EV, zato je stvar čisto v kontekstu.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.950
113
ah, jaz sem recimo mislil da ima slucajno dva motorja (ICE in EV) kar se mi j ezdelo cudno ampka nisem šel primerjat.

Tale elktrifikacija je itak namenjena Kitajski in zahodu, ostali svet bo pa na ICE še 100 let.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.625
766
113
Daj si zaznamek čez pet let in se potem vrnimo na tale post. Ampak takrat boš molčal in se delal, da ti si pa to že vse vedel v naprej. Če si tak frajer daj kupi FCA delnice, ki so v elektrifikaciji najbolj zadaj.

Sicer pa vsako kolo svoj motor, tudi dela marsikaj novega:
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
ah, jaz sem recimo mislil da ima slucajno dva motorja (ICE in EV) kar se mi j ezdelo cudno ampka nisem šel primerjat.

Tale elktrifikacija je itak namenjena Kitajski in zahodu, ostali svet bo pa na ICE še 100 let.
Vsi hibridi PSA prejšnje generacije imajo tako rešeno - spredaj ICE, zadaj EV, oboje 4X4. ;)
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.950
113
kdo je kupec tega raviana in kje se vozi. ti avti bodo še 5 let v predalčku s ferrraijimi in drugimi nišnimi eksoti.
daj ne nabijaj,