Telemach!!!

2. okt 2007
3.599
2.043
113
Jaz sem na Premium od prejšnjega tedna, pa download nekje pride do 320Mbps. Očitno je težava, ker imam še Cisco modem, ki po specifikacijah podpira hitrost okoli 300Mbps.

Očitno morajo modem menjat, kaj je trenutno aktualnega? Pa še to, Cisco imam trenutno v bridge načinu, ali se je možno to tudi dogovorit pri menjavi, še Telemach to opcijo sploh ponuja?
 

Breyton

Majstr
2. avg 2007
1.443
103
63
40
Malo tu,malo tam :)
Zanimivo, kakšne so razlike v cenah med Telemach Hrvaška in Telemach Slovenija:



Tudi pri internetu ponujajo hitrosti do 2/2 Gbit simetrično za 44 EUR.

Je na Hrvaškem res toliko nižji standard? Sicer je nekaj manj programov v paketih, ampak razlika v ceni je pa zanimiva.
Po moje kmalu realnost tudi v Slo z 2/1 Gbit ali 2/2 Gbit paketi
 

zajtam

Pripravnik
1. sep 2009
85
11
8
Jaz sem na Premium od prejšnjega tedna, pa download nekje pride do 320Mbps. Očitno je težava, ker imam še Cisco modem, ki po specifikacijah podpira hitrost okoli 300Mbps.

Očitno morajo modem menjat, kaj je trenutno aktualnega? Pa še to, Cisco imam trenutno v bridge načinu, ali se je možno to tudi dogovorit pri menjavi, še Telemach to opcijo sploh ponuja?
Žal je tako, da boš moral sam poklicati in jih opozoriti o neustreznosti opreme glede na paket.Naj ti priklopijo UBEE-ja ali Tehnicolor-ja (sam sem bolj za UBBE-ja), ki sta deklarirana za tak paket.Čisto možno pa je, da imaš še vedno vpisan star paket in ti ga dejansko niso še spremenili v sistemu ( to se ne bi zgodilo prvič ;)).Lp
PS. Seveda ti ga bodo tudi dali v Bridge Mode.Pazi pa, da bo tudi ROUTER Giga, drugače ti menjava modema ne pomaga ;).
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.132
2.473
113
Svoj paket lahko sicer preveriš na servisnih straneh, da vidiš, kaj je sploh nastavljeno. Ostalo pa kot je predhodnik povedal. Zanimivo, da na našem koncu (Teleing) so uporabnikom višjih paketov prišli sami menjat modeme, tisti na EON light imajo še zmeraj stare.
 

bev

Fizikalc
25. apr 2017
335
223
43
ma prec jutr jih zamenjam. popoldan ostal brez tv in interneta …. bodo prijavili in dobim rešitev čez 24 ur.
 

andyy

Pripravnik
17. avg 2007
43
4
8
To je res obup, izpadi kar naprej - evo spet! Ali je na državnem optičnem omrežju in najemnikih situacija kaj boljša? Pri Telemachu so izpadi lahko tudi po več ur tja do 3/4 dneva in se nihče ne sekira, kako je to mogoče?? Ko jih kličeš, trdijo da imajo vse prekinitve zabeležene, ko jim pišeš naj to odštejejo na računu, pa odgovor da oni te evidence ne vodijo. In menda je celo tako, da mora biti več kot 12 ur skupaj offline, da si upravičen do povračila. Leto 2022.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
To je res obup, izpadi kar naprej - evo spet! Ali je na državnem optičnem omrežju in najemnikih situacija kaj boljša? Pri Telemachu so izpadi lahko tudi po več ur tja do 3/4 dneva in se nihče ne sekira, kako je to mogoče?? Ko jih kličeš, trdijo da imajo vse prekinitve zabeležene, ko jim pišeš naj to odštejejo na računu, pa odgovor da oni te evidence ne vodijo. In menda je celo tako, da mora biti več kot 12 ur skupaj offline, da si upravičen do povračila. Leto 2022.
Pri moji prijateljici na Prulah v Ljubljani so že več kot en mesec stalni izpadi, od nekaj minut do nekaj ur.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: cappy

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.354
3.444
113
Maribor Brezje vse dela BP.
Sem pa na Coaxu.
Ispada ne pomnim že od poletja.
Ko sem bil na Telekomu DSL pa je foter napovedal nevihte iz dnevne sobe ker je začela slika zmrzovati.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

andyy

Pripravnik
17. avg 2007
43
4
8
Savinjska. Tu naokoli se gradi optično omrežje, vendar prepočasi in trpimo na Telemachu že zadnja leta, moteče predvsem odkar se več dela od doma. Nekoč si imel internet v službi, zvečer si pa zamahnil in šel pač prej spat, itak je treba še pred gužvo krenit za Ljubljano. Zadnje čase so vse pogosteje totalni mrki (ni ne TV signala po coaxu, ne interneta). V dobi pretočnih vsebin niti nismo več založeni z lokalnimi vsebinami. Ne vem, morda je še večja (poslovna) škoda, če takole dan mine brez interneta kot pa če bi brez elektrike (meso gre med mešane odpadke). Šalabajzerji.
 

andyy

Pripravnik
17. avg 2007
43
4
8
Za včerajšnji izpad, ki še kar ni odpravljen, so mi po telefonu dejali, da se ga bodo tehniki lotili kmalu. Menda ne delajo tako pozno zvečer. Točno pred tednom dni se je popolni mrk zgodil malo čez dve popoldne in tudi ni bilo storitev naslednji dan. Si predstavljate, kako bi to izgledalo, če bi se tako vedli na elektro ali vodovodnem omrežju?

Ali ima kdo pri Telemachu naročnino prek najema državne optike, kljub temu, da mu Telemach nudi tudi svoje bakreno omrežje?
 
27. jan 2022
4.801
1.738
113
Za včerajšnji izpad, ki še kar ni odpravljen, so mi po telefonu dejali, da se ga bodo tehniki lotili kmalu. Menda ne delajo tako pozno zvečer. Točno pred tednom dni se je popolni mrk zgodil malo čez dve popoldne in tudi ni bilo storitev naslednji dan. Si predstavljate, kako bi to izgledalo, če bi se tako vedli na elektro ali vodovodnem omrežju?

Ali ima kdo pri Telemachu naročnino prek najema državne optike, kljub temu, da mu Telemach nudi tudi svoje bakreno omrežje?
Pa menda ja nismo že tako daleč da primerjamo klinčevo gledanje TV in brskanje po internetu z osnovnimi potrebami za preživetje? Mimogrede, če ni štroma, tudi kabelska ne dela - mogoče ga ni pet vasi od tebe, pa glih tak ne dela.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: brane_new

zakon

Guru
16. maj 2008
8.576
685
113
toti Maribor
Glej, nekateri tudi poslovno sodelujejo preko interneta in je še kako pomemben. Drugače pa ja, zakaj ne, saj pošteno plačamo in jaz še nisem doživel, da bi pri kašnem izpadu potem imelo to odračunano pri položnici.