Telemach!!!

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.032
3.922
113
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
V bistvu ni specifika Tlelemacha pa vseeno: štirje klici v Ukrajini. En v Slo cca 6 minut - klic na asistenco, potem dvakrat Ukrajina kliče mene, enkrat 4, drugič 3 minute, pa še jaz enkrat njih manj kot minuto. Račun neprecenljivih 40+€.
frown-1.gif

Saj ostali so isti biseri. Kar ni EU niti telefona pogledat ne smeš.
SEm enkrat prilepil link www.wordlsim.com.
To je za popotnike.
 
Nazadnje urejeno:

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Saj pravim da niso edini, pa zavarovalnica menda vrne stroške komunikacije v primeru asistence, itak pa bi takrat plačal tudi 100+€ samo da rešim zadevo.
wink-1.gif


Gre bolj za opozorilo kako nas šišajo.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.543
2.602
113
še v SLO - ampak komaj
Ta ma pa dolg dopust - najmanj 3 mesec ga že svira EPG.
rolleyes-1.gif


Pa tudi če bi res bil na dopustu - a res samo eden "obvlada"? Kaj pa ko bo kako bolj "resno" sranje in bo "maher" za tisto področje na dopustu ali, buhnedaj, odpuščen. Bomo čakali na nov razpis za "strokovnajaka z VIII stopnje izobrazbe na 5 področjih, 4 leta delovnimi izkušnjami in obljubljeno plačo 880 EUR bruto"?

Pluvanje čez ponudnike storitev ni moj običaj - ampak tu ga pa TM orenk svira in se obnaša slabše kot kak "rdeči" monopolist.

Bi že zdavnaj menjal - jajc je ker na mojem področju ni pametne alternative - pa ni TV tisto kar me veže na TM (net nucam - in tega (primernega) na mojem področju pač ponuja edino TM).
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.252
1.875
113
Citat:
Uporabnik Jodlarcek pravi:
In kateri box si dobil? Se da na boxu nastavljati vrstni red programov?
Poznavalci, kateri box je sedaj best choice? Imam kartico vendar bi jaz tudi rad imel casovnik, katerega mi kartica na omogoca


Hja..ko bi vedel. Itak imajo enega in edinega (cisco?). Prejje bil tak da je imel še ekranček kjer je kazal uro (off) ter št. programa. Zdaj ga je pol manj in imaš zgolj lučko za vklop/izklop.
Zadeva deluje hitro (no, stari je bil nenormalno počasen)..lahko si nastaviš programme pod Favorites..kar si lahko naredil že prej. Pa zdaj lahko spariš TV z daljincem, da ga lahko prižigaš z njim ter uravnavaš glasnost TV.ja (kar si imel npr. pri T-2.ju).
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.626
6.868
113
Še vedno je veliko bolj beden, kot TV. Če pa naredijo box z vsaj androidom pa me kupijo
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.173
820
113
ne vem, zakaj nihče ne naredi box, ki bi podpiral HDMI-CEC. glavni razlog, zakaj sem na Telemachu, je v tem, ker hočem uporabljati en daljinec za vse (TV, medijski predvajalnik, soundbar, ambilight). če bi imel kateri od konkurence box s HDMI-CEC podporo, bi mi bil zanimiv, zaenkrat pa ostajam na Telemachu.
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Ne to je del hdmi standarda. Proizvajalci TVjev to tržijo pod različnimi imeni Viera Link, SimplLink, EasyLink, Anynet+ ...
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.863
750
113
www.jernej.org
Razlogov za to, da se (še) CEC ne uporablja, je več. Glavni je definitivno to, da se skoraj vsak TV obnaša malce drugače... in potem operater storitve raje ne ponudi kot pa da si nakoplje ogromno klicev na helpdesk. Pa po mojih izkušnjah ima CEC zelo moteč delay. Kar si ti želiš, pa lahko relativno enostavno dosežeš z dobrim univerzalnim daljincem.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.403
485
83
::1/128
HDMI-CEC je super, jaz sem bil z delovanjem v kombinaciji AppleTV, Yamaha Receiver in Sony TV zadovoljen. Recimo dam streamat video iz telefona na Apple TV, pri čemer Apple TV preko CEC prižge receiver, receiver prižge TV, na TVju se prestavi na input, kjer je receiver in receiver prestavi na input kjer je Apple TV. Video se začne predvajat, vse lahko kontroliram z dalincem od TV, če spreminjam volume se le ta lepo spreminja na receiveru, če klikam druge stvari gre lepo na ATV, vse skupaj se tudi ugasne z enim klikom. Gre pa tudi v obratni smeri, recimo da z dalincem od ATV kontroliram volume na receiverju in v primeru, da dam ATV v sleep se lepo ugasne vse po vrsti. Je pa Apple TV tudi toliko pametn (ni del CEC), da v primeru da naprave ne podpirajo CEC, avtomatsko zazna tip priklopljene naprave in potem ukaze recimo za Volume, prižiganje/ugašanje TVja pošilja preko IRa, brez da bi karkoli nastavljal.

HDMI-CEC je načeloma deloval BP tudi na RaspberyPI z XBMC, tako da posebaj dalinca sploh nisem imel, in pa tudi kolikor sem testiral ATV in malino na na drugih televizorjih (Samsung in LG) ni bilo težav. Že za samo povezavo Receiver, TV je super, ker se vse avtomatsko prižiga/ugaša in preklopi na taprave inpute, po mojih izkušnjah malo bolj sigurno kot z univerzalnimi dalinci.

Vsekakor bi bilo super, če bi boxi od operaterjev podpirali tudi CEC, je pa po drugi strani res, da imaš na trgu nebroj televizij, vsaka ima svojo impelentacijo CEC, potem dodaš v ta mix še razna hišna kina in receiverje in imaš lahko kup potencialnih problemov. Že pri receiverjih je včasih baje problem v kombinaciji dolečene televizije in receiverja. Ampak nekje je treba začeti, če ne dela čisto na vsaki možni kombinaciji (in se to pač pove), je še vedno bolje, kot da opcije sploh ni.
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Meni pa kombinacija Panasonic TV, yamaha reciver in AppleTV, ali Malina Pi nikakor ne dela. Dela samo preklop na pravi HDMI, ko se naprava prižge, druge kontrole pa ne. Pa sem poskušal že vse živo. Na tujih forumih sem zasledil, da nakaterim na Panasonicovih plazmah dela, samo meni pa ne. Tako da ja, ta CEC je zelo buggy.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.173
820
113
poskusi samo malino in panasonic TV. jaz sem malino sprobal na philipsu serije 4 in 7, samsungu U5??? in mojem panasonicu G30 in povsod je delalo brez problema. s tem, da sem na prvih treh TV preveril samo osnovne komande (gor, dol, levo, desno, 0-9, exit, back, barve, play, stop, ff, rw, pgup, pgdown ....). na panasonicu mi dela še več ukazov (guide, info, text, ...). predpogoj je seveda, da imaš to v nastavitvah od TV vklopljeno.
skratka moje izkušnje s HDMI-CEC so zelo pozitivne. že če bi box deloval s tistimi osnovnimi ukazi, bi bilo zame čisto dovolj. tudi zamika ne opazim nobenega.
pred leti sem sicer uporabljal nek no-name univerzalni daljinec, pa potem prešel na logitech harmony, pa me ni prepričalo. še vedno mi daljinec od panasonica najbolj ustreza, še posebej zato, ker imajo iste tipke različne funkcije, odvisno od tega, kater AV/TV vhod imam izbran.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.173
820
113
čudno, jaz sem probal na moji in tastovi G30, povsod je delalo. mogoče je problem v kablu, verziji KODI, ali pa nisi vklopil vieralink v nastavitvah?
 

Alioth

Pripravnik
8. avg 2007
469
7
18
Citat:
Uporabnik dune pravi:
Meni pa kombinacija Panasonic TV, yamaha reciver in AppleTV, ali Malina Pi nikakor ne dela. Dela samo preklop na pravi HDMI, ko se naprava prižge, druge kontrole pa ne. Pa sem poskušal že vse živo. Na tujih forumih sem zasledil, da nakaterim na Panasonicovih plazmah dela, samo meni pa ne. Tako da ja, ta CEC je zelo buggy.

Si probal tole:

On Panasonic E5 series to enable media control buttons on bottom of the remote, you have to change the operation mode.

To change it, press bottom *Power*-button, keep it pressed, and press *7* *3* *Stop*.

After releasing *Power*-button, *Play*, *Pause*, etc should work in XBMC.
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Kot sem rekel, sem probal vse živo. Tudi različne kable, priklop direktno, ali preko reciverja, različne htmi porte, ... nič ne pomaga. Googlati tudi znam in sem tudi poskusil te kombinacije tipk na dalincu.
rolleyes-1.gif
Če kliknem viera link na dalincu izpiše Feature is not availabe. Pa seveda imam vse tri rPI-je, poskusil sem vse različne distribucije xbmc/kodi.

Medtem pa CEC na PS4 deluje brez problema preko yamahe nakaterem koli hdmi portu. To je problem CEC. Ko dela, dela super. Če pa mu kaj ne paše, se pa lahko mečeš na trepalnice in ni varjante, da dela. Tega je polno po tujih forumih.
 

Kolimero

Pripravnik
22. apr 2013
185
0
16
Da ne prebiram vseh 590 strani ,
wink-1.gif
me zanima kakšne so vaše izkušnje z funcijo zamujeno in digitalnim sprejemnikom
PDS 3121?
 

goran1111

Pripravnik
2. jan 2015
457
4
18
okol Maribora
A tega imaš na optiki? Ker trenutno ne morem preveriti katerega imam jaz, sem pa na optiki. Pa zna biti da tega. Drugače zamujeno deluje vredu, mene motita dve stvari, ki pa sta kar veliki (proti konkurenci, ki te težave nima). Prva je odsotnost časovnega zamika na HD programih. Če gledam trenutni program tam, bi želel to tudi za nazaj. Druga stvar, ki me moti pa je, da ko dam na pavzo se čez nekaj časa začne predvajati oddaja v živo... Čudno in moteče.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.380
3.833
113
Ljubljana
hmpg.net
Po 9:45 minutah šeeeeeeee veeeeeeeeeeedno nimam pomoči.
Moj portal javlja STREŽNIŠKA NAPAKA Oprostite. Prišlo je do napake na strežniku. Upamo, da jo bomo kmalu rešili.