Telemach!!!

yogy

Pripravnik
26. jan 2011
128
0
16
Unify mene ne skrbi, ga ne uporabljam in imam svoj (kvaliteten) router z WiFi. Modem pa tega ne omogoča.
Me pa veseli novica, da lahko počasi upamo na večje upload hitrosti
cheer.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Naj me popravijo če prav razumem: če imaš vklopljen in aktiviran UniFi ti na tvoji opremi omogočijo, da trošiš "neomejen" (itak) internet mimo paketa + ga lahko uporabljajo tudi ostali uporabniki UniFi - fakt. Če pa to onemogočiš na svojem modemu/ruterju pa ga ne moreš uporabljati - na svojem, drugod pa seveda da. Je tako?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.403
485
83
::1/128
Naj bi bilo tako, da lahko onemogočiš UniFi pri sebi in se odpoveš dostopu do UniFi omrežja, če pa želiš uporabljati UniFi (kjerkoli pač), pa moraš imeti tudi pri sebi UniFi omogočen (torej vse ali nič).

Razen, če ti pripada dostop do UniFi omrežja z mobilno naročnino. V tem primeru se v UniFi avtenticiraš s pomočjo EAP/SIM (torej s kartico SIM v telefonu).

EDIT: Me je SvetIdej že prehitel....
 
Nazadnje urejeno:

ptil

Pripravnik
11. jun 2012
364
15
18
Pri nas v bloku je že en UNIFI med omrežji. Neumno vprašanje, ampak kako vem, če je moj al sosedov?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.627
6.869
113
Idi čisto poleg modema pa poglej če je max črtic, potem pa idi v kopalnico al pa kam drugam
smile-1.gif
 

DIGITel

Pripravnik
19. mar 2012
230
0
16
Citat:
Uporabnik ClAy pravi:
Če ti bo sharalo povezavo iz paketa, katerega plačuješ, potem bi res bilo pošteno, da bi imel kak popust, ker jim pomagaš širiti UNIFI omrežje. Ali pa da se za UNIFI posebaj dodeli določen del pasovne širine.
Za mene osebno, najbolj uporabna zadeva pri Telemchu in upam, da bo zaživela.

Seveda, da s tem, ko imate vklopljen UNIFI ne delite svoje povezave... to je čisto ločena zadeva in ne vpliva na naročen paket in hitrost interneta.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.403
485
83
::1/128
Lahko pogledaš BSSID (MAC naslov AP-ja). Če je UniFi pri tebi, ima vrjetno enak BSSID kot tvoje omrežje oziroma tvoj SSID.

BSSID lahko na Windowsih pogledaš, tako da v CMD (Win+R->cmd) vpišeš "netsh WLAN show all" ali s programom, kot je WiFi Analyzer. Konec koncu boš videl tudi po signalu ali je približno enak kot za tvoj (če je pri sosedu bo vrjetno opazno slabši signal).
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citat:
Uporabnik XSIDE pravi:
Naj bi bilo tako, da lahko onemogočiš UniFi pri sebi in se odpoveš dostopu do UniFi omrežja, če pa želiš uporabljati UniFi (kjerkoli pač), pa moraš imeti tudi pri sebi UniFi omogočen (torej vse ali nič).

Razen, če ti pripada dostop do UniFi omrežja z mobilno naročnino. V tem primeru se v UniFi avtenticiraš s pomočjo EAP/SIM (torej s kartico SIM v telefonu).

EDIT: Me je SvetIdej že prehitel....

Ok kapiš. Nisem niti pomislil, da bi doma UniFi uporabljal, pravzaprav ga še nikjer nisem čeprav imam to pravico preko naročnine. In kaj sedaj če "moja" oprema ne omogoča UniFi? A potem zgubim pravico do njega?

V čem je sploh fora silit ljudi v šeranje omrežja (četudi to ne vpliva na njihovo uporabo)?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.627
6.869
113
Fora je, da se lahko na tak način izjemno razširi omrežje in postane dostopno "skoraj povsod", kjer pač ima telemach naročnike.
 

Azgard

Pripravnik
5. feb 2011
688
0
16
Ker so hkrati omogočilo tudi avtentikacijo z SIM kartico to pomeni da je/bo UniFi zdaj del Telemachovega mobilnega omrežja, ker se bodo telefoni kar sami povezovali na te točke.

Skratka, to je zelo hudo, Telemach bo z tem dobil micro celle v mobilnem omrežju in bo lahko drastično večje količine prometa ponudil v mobilnih paketih. Kjer bo zmanjkalo pasovne širine bo preprosto par novih UniFi točk ruknil.