Telemach!!!

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.514
4.472
113
49
Na sončni strani ALP
Sem dobil informacijo iz tehnične podpore, da ne gre preko GSM omrežja. Sem na Simobil-BOB in Mobitel.

Za dostop preko web vmesnika, pa je preveč tipkanja za uporabniško in geslo...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.378
2.415
113
Ja, šalobajzerji ne omogočajo pošiljanja epošte preko email clienta če nisi preko WiFi povezan na Telemach omrežje...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik DIGITel pravi:
Naj ne bi več prihajalo do napak pri telefonih, ki niso imeli root dostop.
Jaz sem testiral na Sony Xperia Z3 in napake ne javlja več .
Pri telefonih, ki imajo root dostop bo pa še vedno isto.

V čem je problem, če imaš rootano zadevo
sprasujem se.gif
 

Thomas

Pripravnik
14. avg 2014
39
0
6
V mobilnem delu foruma se zaradi odločbe AKOS-a precej razglablja o internet nevtralnosti in me zanima, glede na dejstvo da Telemach svojo D3GO televizijo še vedno omejuje zgolj na Telemach omrežje (oz. mobilno) ali je tudi to kršitev le-te internet nevtralnosti? Včasih bi prišlo prav, če bi lahko D3GO spremljal v službi (T2) ali pri tašči (Telekom) in je kar moteče (T2 mobilna TV mi je delala kjerkoli).
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.863
750
113
www.jernej.org
To ni stvar internetne nevtralnosti... ponudnik storitve se še vedno lahko odloči, kje želi ponuditi svojo storitev. Internetno nevtralnost bi kršilo, če bi T-2 na svojem omrežju prioritiziral svojo storitev (tv2go), ali po možnosti namerno blokiral/omejeval konkurenčne storitve (D3GO, TVIN, ...).
 

Dr_Strangelove

Fizikalc
1. nov 2007
3.073
2
36
www.pentagon.gov
Čisto vsi, ki imajo zadeve na IP prioritizirajo svoje storitve. T-2 ima izključno in samo IP televizijo. In ta ima povsod najvišjo prioriteto.
Kaj folk jemlje, recimo T-2 internet na VDSL in IP TV. Internet ima brzino samo 1 Mbit, IPTV T-2 pa gloda nad 4 Mbit. Posledično kršijo zakonodajo te super duper internetne nevtralnosti, saj drugim ponudnikom ne dajejo teh istih 4 Mbit brzine kot za svoj IPTV.

Skratka, obeta se totalni masaker. Odvisno kako globoko bodo pacienti na AKOSu šli.
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Mislim da že nekaj časa lahko gledaš na d3go nekaj kanalov tudi iz drugih omrežij.
 

Azgard

Pripravnik
5. feb 2011
688
0
16
Dr Stranglova, ta primer, ki ga omenjaš(1mbit interet in IPTV) je ZELO redek in če ga AKOS upravičeno prepove ne bo nobenega masakra, ene parim uporabnikom se bo dvignila hitrost v paketu, to je to. Konec koncev tudi če ga ne, saj gre za zelo minorno kršitev.

Kar se tiče pa prioritizacije je pa ta dovoljena dokler uporabnika ne omejuje pri izbiri konkurence.Skratka nevtralnost interneta NE prepove IPTVja kot ga imamo sedaj.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.863
750
113
www.jernej.org
Storitev, ki ne gre preko interneta, v tem primeru IPTV, ki gre do uporabnika preko privatnega omrežja (in ni dostopen preko javnega), ni del internetne nevtralnosti in se še vedno lahko prioritizira.
 

Dr_Strangelove

Fizikalc
1. nov 2007
3.073
2
36
www.pentagon.gov
Gre preko internetnega protokola in je posledično podvržena internetni nevtralnosti.
Tudi Tuškabina pri tušu je na privat omrežju, pa Deezer pri Telekomu Slovenije in tako naprej ...

Skratka, vse je samo niansa, kako hudo greš zagovarjati načela internetne nevtralnosti.
wink-1.gif
 

Dr_Strangelove

Fizikalc
1. nov 2007
3.073
2
36
www.pentagon.gov
Citat:
Uporabnik Azgard pravi:
Dr Stranglova, ta primer, ki ga omenjaš(1mbit interet in IPTV) je ZELO redek in če ga AKOS upravičeno prepove ne bo nobenega masakra, ene parim uporabnikom se bo dvignila hitrost v paketu, to je to. Konec koncev tudi če ga ne, saj gre za zelo minorno kršitev.

Kar se tiče pa prioritizacije je pa ta dovoljena dokler uporabnika ne omejuje pri izbiri konkurence.Skratka nevtralnost interneta NE prepove IPTVja kot ga imamo sedaj.


Ahh, kje. Večina "starih stricev" na T-2 VDSL ima natanko to. Čim cenejši internet, pa da mu dela T-2 TV.
In ja, ker je IPTV pač IPTV, bo podvržen internetni nevtralnosti. Samo stvar gorečnosti zagovarjanja internetne nevtralnosti ali odsotnosti le te.
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
ksz

Sem naletu na telemachov paket babi pac do 8Mbps DLja , net dela pocasi, stestiram in ne pridem nikakor cez 1.4Mbps. A to je normalna praksa al kako?
 

pablohasan

Fizikalc
18. avg 2007
1.104
3
38
Citat:
Uporabnik Dr_Strangelove pravi:
Citat:
Uporabnik Azgard pravi:
Dr Stranglova, ta primer, ki ga omenjaš(1mbit interet in IPTV) je ZELO redek in če ga AKOS upravičeno prepove ne bo nobenega masakra, ene parim uporabnikom se bo dvignila hitrost v paketu, to je to. Konec koncev tudi če ga ne, saj gre za zelo minorno kršitev.

Kar se tiče pa prioritizacije je pa ta dovoljena dokler uporabnika ne omejuje pri izbiri konkurence.Skratka nevtralnost interneta NE prepove IPTVja kot ga imamo sedaj.


Ahh, kje. Večina "starih stricev" na T-2 VDSL ima natanko to. Čim cenejši internet, pa da mu dela T-2 TV.
In ja, ker je IPTV pač IPTV, bo podvržen internetni nevtralnosti. Samo stvar gorečnosti zagovarjanja internetne nevtralnosti ali odsotnosti le te.
wink-1.gif
nop. blodiš. spet.
T-2 v okviru svoje storitve, to je VDSlja zagotavlja nevtralen internet. IPTV t-2 teče poleg tega, zato ne zapade pod to. PRoblem bi bil, če bi T-2 imel en internetni servis televizije, ki biga lahko naročil tudi jaz, ki imam ftth prek telekoma.. in če potem telekom throttlal ta internetni servis, češ daj ti raje našega vzami.
 

DIGITel

Pripravnik
19. mar 2012
230
0
16
Citat:
Uporabnik Ralliart pravi:
ksz

Sem naletu na telemachov paket babi pac do 8Mbps DLja , net dela pocasi, stestiram in ne pridem nikakor cez 1.4Mbps. A to je normalna praksa al kako?

Pošlji mi naročniške podatke na ZS, da ti preverim.
 

ermej

Fizikalc
3. sep 2007
723
29
28
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Citat:
Uporabnik DIGITel pravi:
Naj ne bi več prihajalo do napak pri telefonih, ki niso imeli root dostop.
Jaz sem testiral na Sony Xperia Z3 in napake ne javlja več .
Pri telefonih, ki imajo root dostop bo pa še vedno isto.

V čem je problem, če imaš rootano zadevo
sprasujem se.gif

js mam original LG g3 pa ne dela d3go, ker na rootanih napravah ne deluje,... Pa bom spet mogo neki zmrdat da bom lahk uporabljal,...
 

iMM

Fizikalc
9. okt 2010
1.240
1
36
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Citat:
Uporabnik DIGITel pravi:
Naj ne bi več prihajalo do napak pri telefonih, ki niso imeli root dostop.
Jaz sem testiral na Sony Xperia Z3 in napake ne javlja več .
Pri telefonih, ki imajo root dostop bo pa še vedno isto.

V čem je problem, če imaš rootano zadevo
sprasujem se.gif
V tem, da bi se lahko nepooblaščeno snemalo programe (zgleda je to kršenje avtorskih pravic al kaj?). Saj na iOS so prvo tudi onemogočli Airplay, zdaj v zadnjem updatu pa še Airplay mirroring! Zdaj ne dela več nič, če hočeš ogled za nazaj na TV moreš pač kupit njihov sprejemnik. Vse to je sicer smešno, ker na računalniku lahko itak snemaš če že hočeš.
 

DIGITel

Pripravnik
19. mar 2012
230
0
16
Citat:
Uporabnik ermej pravi:
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Citat:
Uporabnik DIGITel pravi:
Naj ne bi več prihajalo do napak pri telefonih, ki niso imeli root dostop.
Jaz sem testiral na Sony Xperia Z3 in napake ne javlja več .
Pri telefonih, ki imajo root dostop bo pa še vedno isto.

V čem je problem, če imaš rootano zadevo
sprasujem se.gif

js mam original LG g3 pa ne dela d3go, ker na rootanih napravah ne deluje,... Pa bom spet mogo neki zmrdat da bom lahk uporabljal,...

Predvidevam, da imaš Lolipop 5.0. že naložen?
Trenutna verzija ne podpira Lolipop.