Telemach!!!

delfinus

Zelenc'
22. feb 2014
19
0
1
Hoj,
po enem mesecu monitoringa Cisco EPC3212 lahko ugotovim, da zadnji popravek firmwara (glej sliko) za omenjeni modem, ne povzroca vec ciklicnega restarta. S prejsnjo verzijo se je restiral na vsake 150 ur brez izjeme.

cisco3212.jpg


lp, d.
 
Nazadnje urejeno:

Digg31

Zelenc'
28. jun 2012
24
0
1
Citat:
Uporabnik goran1111 pravi:
Citat:
Uporabnik Digg31 pravi:
Sej tudi pri telemachu lahko gledaš tv na računalniku, tablici, itd...

Spletna televizija D3 GO - Televizija na računalniku, tablici, prenosniku in mobilnem telefonu.


Brezplačne klice v omrežju telemach imaš tudi.

Najcenejši klici v tujino in brezplačni klici znotraj skupine UNITED GROUP (Telemach Slovenija, Telemach Bosna in SBB Srbija) 200 min brezplačno v fiksna omrežja Telekom, Tušmobil, T-2 in Amis.

Pa programov ne vem če imaš več na telekomu. Razen če plačuješ 59€


Jaz kolikor vidim dobiš veliko manj na paketih Top Trio

http://www.telekom.si/zasebni-uporabniki/paketi/vsi-paketi/paketi-toptrio/spoznajte-toptrio

Glede gledanja na računalniku sem mislil na program MulticastTV, kjer lahko gledaš vse programe, tudi tiste, ki nimaš naročene. Uporabno, ampak ni ravno nujno...

Primerjavo delam med paketom Gold trojka extra za 50,50 evra (tega bi v tem trenutku vzel, če bi se odločal) in TopTrio Mega HD za 59,90 evra. Na Telekomu dodatno dobim nekaj več programov in pa 400 minut klicev gratis v vsa fiksna omrežja. Na videz je kar lepa razlika v ceni med tema paketoma, ki vse tisto kar dobim manj lepo pokrije. Plus občutno lepša hitrost na Telemachu 120 /120 proti DO 20/5...

Na Telemachu bom še moral verjetno doplačati 1,5 evra za boljši Set Top Box, da bom imel ogled nazaj na obeh... In nekaj pogruntati z zunanjim diskom, da nebom rabil plačevati za pavzo in snemanje...

Če še na Telekomu upoštevam popust približno 4 evre na mesec ki ga imam, potem se razlika 9 evrov v naročnini že izgubi. Ampak še vedno bom vsaj pri hitrosti krepko na boljšem. Se že veselim...



Pa pr telemachu je zraven še Klub Scena, Videoteka kjer si lahko ogledaš neomejeno št. filmov.

http://www.telemach.si/sl/zasebni-uporabniki/televizija/video-scena/klub-scena

Pa pri Top trio sdi pozabil omenit, da se tudi tam doplača za dodaten tv.

http://www.telekom.si/zasebni-uporabniki/paketi/vsi-paketi/paketi-toptrio/toptrio-mega-hd#oprema


Ter Paket AXN video na zahtevo maš pr Gold paketu. Glede tega še sam nisem siguren, a je to zastonj, kaj to sploh pomeni, ker nikjer ni nč napisano, A to pomeni, da greš v Video sceno izbereš AXN, in si ogledaš pač filme, serije itd... isto zastonj, kot pr Klub Sceni?

Če bi lahko kdo odgovoril?



Jaz osebno bi se raje odločil za Telemach.
 
Nazadnje urejeno:

goran1111

Pripravnik
2. jan 2015
457
4
18
okol Maribora
Pri Telekomu je ob vezavi 24 mescov cena za prvi in drugi komunikator vsakega 1 evro. Ne mesečno, samo toliko. In sta potem tvoja. So pa uradno največ 4 televizorji, verjetno pa lahko tud več priklopiš...

Saj jaz sem že odločen da prestopim. Predvsem zaradi interneta, ker je res občutna razlika. Razen če se kaj drastičnega ne spremeni v pol leta na bakru, v kar pa dvomim... Drugače ni nekih razlik kolikor sem ugotovil. Pač kerega ponudnika si navajen...

Kako je pa z internetno hitrostjo... A se televizorji odštevajo od hitrosti ali ne?

Sem pa še eno cvetko na Telemachov račun ugotovil... Pri Telekomu je v TopTrio za 49 evrov vključenih 200 minut pogovorov v vsa fiksna omrežja, v MegaHD shemi za 60 evrov pa 400 minut. Telemach pa za 200 minut želi 3 evre doplačila, za 300 minut pa 4 evre. Če potegnem črto pod ponudbo mislim, da Telemach ni čisto nič cenejši od Telekoma... Samo drugače ima ponudbo zapakirano...
 

goran1111

Pripravnik
2. jan 2015
457
4
18
okol Maribora
Aja? Nobeno od tega. Kateri del mojega pisanja konkretno pa se ti zdi bedarija? Če lahko prosim argumentiraš. Ker poskušam ocenit kaj je boljše za mene. Telekom poznam, o Telemachu pa nimam pojma. In ker vem, da reklama ni nikoli verodostojna, sprašujem uporabnike...
 

Digg31

Zelenc'
28. jun 2012
24
0
1
Citat:
Uporabnik goran1111 pravi:
Pri Telekomu je ob vezavi 24 mescov cena za prvi in drugi komunikator vsakega 1 evro. Ne mesečno, samo toliko. In sta potem tvoja. So pa uradno največ 4 televizorji, verjetno pa lahko tud več priklopiš...

Saj jaz sem že odločen da prestopim. Predvsem zaradi interneta, ker je res občutna razlika. Razen če se kaj drastičnega ne spremeni v pol leta na bakru, v kar pa dvomim... Drugače ni nekih razlik kolikor sem ugotovil. Pač kerega ponudnika si navajen...

Kako je pa z internetno hitrostjo... A se televizorji odštevajo od hitrosti ali ne?

Sem pa še eno cvetko na Telemachov račun ugotovil... Pri Telekomu je v TopTrio za 49 evrov vključenih 200 minut pogovorov v vsa fiksna omrežja, v MegaHD shemi za 60 evrov pa 400 minut. Telemach pa za 200 minut želi 3 evre doplačila, za 300 minut pa 4 evre. Če potegnem črto pod ponudbo mislim, da Telemach ni čisto nič cenejši od Telekoma... Samo drugače ima ponudbo zapakirano...

Ja spodi z malimi črkami piše tole

Brezplačni klici v skupini United Group vkljucujejo brezplačne klice znotraj omrežij Telemach Slovenija, Telemach Bosna in Hercegovina in SBB Srbija. 200 min brezplačno v fiksna omrežja Telekom, Tušmobil, T-2 in Amis.

Tko da ne vem zakaj bi se doplačalo? Smao čeprav je malo čudno zakaj niso to dodali k ponudbam paketa. Sam telefonije ne uporabljam tko da ne vem kaj velik o tem.



TV se ne odšteva od hitrosti, ima svojo povezavo.

TopTrio Mega HD
Citat:
BOX:

Vsak nadaljnji TV: 10 € x 24 mesecev
Enkratni nakup BOX: 219 €



Citat:
BOX S:

2. TV: 2,90 € x 24 mesecev
Vsak nadaljnji TV: 6 € x 24 mesecev


2. TV v paketu TopTrio MEGA HD: 1 €
3. TV v paketu TopTrio MEGA HD: 2,90 € x 24 mesecev

Vsak nadaljnji TV v paketu TopTrio MEGA HD:
6 € x 24 mesecev

Enkratni nakup BOX S: 135 €




Torej pri telekomu: Če vzameš TopTrio MEGA HD paket za tri TVje, pride paket 62,80€, če pa hočeš met za 4 Tv je, pa pride vn ta paket, kar krepkih 68.80€

Pa čeprav razumem, če hočeš met BOX in ne BOX S, te vsak nadaljni tv pride 24x 10€?
sprasujem se.gif


Pri Telemachu paket z 3x TV, pride 53€, 4x,TV 55.50€. Mislim, da se tu nima kaj dost razmišljat.
 
Nazadnje urejeno:

Flash

Pripravnik
5. dec 2009
575
2
18
Pri Telemachu ne mores imeti 4x TV z eno narocnino. No, razen, ce bos imel na 1 TV analogno kabelsko.
 

Digg31

Zelenc'
28. jun 2012
24
0
1
A ne moreš doplačat 2.50€ še za en Tv? Ne vidim razloga zakaj ne bi mogel.
 
Nazadnje urejeno:

goran1111

Pripravnik
2. jan 2015
457
4
18
okol Maribora
Jaz sem govoril za prva dva komunikatorja. Glede tretjega in četrtega TVja imaš seveda prav, je doplačilo če kupiš nov BOX ali BOX S... Če se ti seveda ne valjajo doma stari komunikatorji kot se meni, ker sem že dolgo naročnik... Ali pa ga dobiš kje zastonj ali poceni, ker jih je res veliko na trgu... Ali priklopiš preko računalnika... Naročnina je na Telekomu ista ali imaš 1 TV ali 4TVje.

To, da se TV ne odšteva od hitrosti interneta, je še ena prednost Telemacha...

Glede telefonije bi še razjasnil... Če jaz prav vidim to ponudbo so brezplačni klici v skupini United Group v vsakem paketu. Dodatek za brezplačne pogovore po Sloveniji Paket SLO 200 je pa vključen samo v najdražji shemi in je pri Gold Extra za doplačilo 3,05 evra.
 

Desty

Pripravnik
2. jul 2009
613
0
16
desty.biz
Telemach ima TV prek kabelskega omrežja, torej DVB-C standard in ne IPTV. Če želiš gledat TV na računalniku, lahko gledaš prek D3GO ali pa če kupi TV Tuner.