Telemach!!!

goran1111

Pripravnik
2. jan 2015
457
4
18
okol Maribora
Lep pozdrav...

Kmalu, spomladi bomo dobili v moj kraj Telemachovo optiko in sem se odločil, da prej malo preverim, kako je s ponudbo in zanesljivostjo storitve. Na tem forumu sem prebral zadnjih 50 strani, da vidim mnenje uporabnikov. In če bi pisanje vzel dobesedno bi raje takoj prerezal kabel hehe. OK, navajen sem pisanja iz SiOLovega foruma, tako da stvari vzamem z rezervo.

Trenutno, pravzaprav od začetka, sem na Telekomu, bakru in sem s storitvijo zadovoljen. In če bi Telekom v skopane luknje po mojem kraju položil kable, potem nebi niti razmišljal o menjavi operaterja. To je naredil samo Telemach in zdaj sem tukaj in upam, da mi boste lahko malo pomagali z informacijami. Ker Telemachova stran je še bolj skopa z njimi kot Telekomova.

Najprej paket. Če bi se odločal zdaj, bi vzel Gold Trojka Extra. Podoben je temu, kar imam sedaj in par evrov cenejši... A ta paket sploh ponujajo na optiki? ja, tudi tako neumno vprašanje je treba žal postavit. Ker na njihovi strani nič ne piše sploh o njihovi optiki. Če ga ponujajo, kakšna je ponujena hitrost interneta? A vsebuje vse kot piše na internetu? Dovolj za začetek...
 

goran1111

Pripravnik
2. jan 2015
457
4
18
okol Maribora
Hvala za hiter odgovor. Hitrosti so res take, da se lahko Telekom samo pokoplje v zemljo. Se te hitrosti tudi dosegajo, ali so bolj na papirju?

Kaj pa glede televizije... Kot vidim dobim dva sprejemnika. Več jih trenutno ne rabim, ampak če pride potreba oz. želja kako je s tretjim, četrtim? So za doplačilo če vidim prav? Ta prva dva sprejemnika sta vključena v ceno, a sta moja ali sposojena? In pa na obeh sprejemnikih bi imel vsaj možnost zamujeno 72, po možnosti tudi pavzo, snemalnika ne rabim. Kako je potem glede taga, ker en kot vidim ne podpira zamujenega. A za premor, za katerega potrebujem zunanji disk, lahko uporabim svoj disk ali moram vzeti njihovega in ga plačevati? In za dva?
 

Super

Pripravnik
4. apr 2012
755
20
18
- sprejemnika nista tvoja, sta "sposojena"
- tretjega lahko naročiš, mesečno doplačilo je 2,50 €
- jaz imam "navaden" kabel in hitrosti dosegajo številke, ki jih ponujajo
- 1 sprejemnik ima funkcijo zamujeno 72, drugi, kolikor vem, tega nima, če hočeš da ima tudi drugi funkcijo zamujeno 72, moraš verjetno doplačati 2,50 € mesečno (predvidevam, ne me držati za besedo)
- če hočeš še četrti sprejemnik boš moral aktivirati novo naročnino na TV (na eno naročnino pripadajo 3 sprejemniki/moduli)
- zamujeno 72 ni na vseh kanalih, tukaj je spisek
 

Desty

Pripravnik
2. jul 2009
613
0
16
desty.biz
Za premor nj potrebno imeti zunanjega diska, saj je storitev Zamujeno 72ur dovolj.
Mdidk je za snemanje oddaj. Lahko imaš svojega gor priklopljenega.
 

Digg31

Zelenc'
28. jun 2012
24
0
1
Premor lahko uporabiš samo na programih, katere gledaš s funkcijo zamujeno. Ne moreš ga uporabit v živem(trenutnem) programu, za to rabiš disk da se posname.
 

goran1111

Pripravnik
2. jan 2015
457
4
18
okol Maribora
Razumem. Torej je isto kot pri Telekomu, razen da sta tukaj STBja manj zmogljiva in moram doplačati če želim iste funkcije.

Torej če potegnem črto je zame edina prednost Telemacha večja hitrost in tri mesece brez naročnine ob menjavi. Naročnina bo na koncu verjetno malenkost nižja, vendar na Telekomu dobim za to več... Več programov, TV lahko gledam na računalniku, brezplačni klici, TViN dela v vsakem omrežju... So še tu katere prednosti Telemacha, ki sem jih morda spregledal?
 

Digg31

Zelenc'
28. jun 2012
24
0
1
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Naj prvo sprejemnik menjajo in potem razmišljajo o tem, da je kaj narobe s TV
wink-1.gif

Nov sprejemnik odpravil napako.
 

Digg31

Zelenc'
28. jun 2012
24
0
1
Citat:
Uporabnik goran1111 pravi:
Razumem. Torej je isto kot pri Telekomu, razen da sta tukaj STBja manj zmogljiva in moram doplačati če želim iste funkcije.

Torej če potegnem črto je zame edina prednost Telemacha večja hitrost in tri mesece brez naročnine ob menjavi. Naročnina bo na koncu verjetno malenkost nižja, vendar na Telekomu dobim za to več... Več programov, TV lahko gledam na računalniku, brezplačni klici, TViN dela v vsakem omrežju... So še tu katere prednosti Telemacha, ki sem jih morda spregledal?

Sej tudi pri telemachu lahko gledaš tv na računalniku, tablici, itd...

Spletna televizija D3 GO - Televizija na računalniku, tablici, prenosniku in mobilnem telefonu.


Brezplačne klice v omrežju telemach imaš tudi.

Najcenejši klici v tujino in brezplačni klici znotraj skupine UNITED GROUP (Telemach Slovenija, Telemach Bosna in SBB Srbija) 200 min brezplačno v fiksna omrežja Telekom, Tušmobil, T-2 in Amis.

Pa programov ne vem če imaš več na telekomu. Razen če plačuješ 59€


Jaz kolikor vidim dobiš veliko manj na paketih Top Trio

http://www.telekom.si/zasebni-uporabniki/paketi/vsi-paketi/paketi-toptrio/spoznajte-toptrio




 
Nazadnje urejeno:

imi

Pripravnik
30. sep 2011
264
5
18
Zadnje čase opažam, da mi HBO OD na CISCO 4692 deluje obupno počasi (preklapljanje med meniji tudi po nekaj deset sekund). Ali ima še kdo drug podoben problem?
 

goran1111

Pripravnik
2. jan 2015
457
4
18
okol Maribora
Citat:
Uporabnik Digg31 pravi:
Sej tudi pri telemachu lahko gledaš tv na računalniku, tablici, itd...

Spletna televizija D3 GO - Televizija na računalniku, tablici, prenosniku in mobilnem telefonu.


Brezplačne klice v omrežju telemach imaš tudi.

Najcenejši klici v tujino in brezplačni klici znotraj skupine UNITED GROUP (Telemach Slovenija, Telemach Bosna in SBB Srbija) 200 min brezplačno v fiksna omrežja Telekom, Tušmobil, T-2 in Amis.

Pa programov ne vem če imaš več na telekomu. Razen če plačuješ 59€


Jaz kolikor vidim dobiš veliko manj na paketih Top Trio

http://www.telekom.si/zasebni-uporabniki/paketi/vsi-paketi/paketi-toptrio/spoznajte-toptrio

Glede gledanja na računalniku sem mislil na program MulticastTV, kjer lahko gledaš vse programe, tudi tiste, ki nimaš naročene. Uporabno, ampak ni ravno nujno...

Primerjavo delam med paketom Gold trojka extra za 50,50 evra (tega bi v tem trenutku vzel, če bi se odločal) in TopTrio Mega HD za 59,90 evra. Na Telekomu dodatno dobim nekaj več programov in pa 400 minut klicev gratis v vsa fiksna omrežja. Na videz je kar lepa razlika v ceni med tema paketoma, ki vse tisto kar dobim manj lepo pokrije. Plus občutno lepša hitrost na Telemachu 120 /120 proti DO 20/5...

Na Telemachu bom še moral verjetno doplačati 1,5 evra za boljši Set Top Box, da bom imel ogled nazaj na obeh... In nekaj pogruntati z zunanjim diskom, da nebom rabil plačevati za pavzo in snemanje...

Če še na Telekomu upoštevam popust približno 4 evre na mesec ki ga imam, potem se razlika 9 evrov v naročnini že izgubi. Ampak še vedno bom vsaj pri hitrosti krepko na boljšem. Se že veselim...
 

igors24

Pripravnik
5. maj 2010
505
0
16
Citat:
Primerjavo delam med paketom Gold trojka extra za 50,50 evra (tega bi v tem trenutku vzel, če bi se odločal) in TopTrio Mega HD za 59,90 evra. Na Telekomu dodatno dobim nekaj več programov in pa 400 minut klicev gratis v vsa fiksna omrežja. Na videz je kar lepa razlika v ceni med tema paketoma, ki vse tisto kar dobim manj lepo pokrije. Plus občutno lepša hitrost na Telemachu 120 /120 proti DO 20/5... .

Internet pasovne širine pri telemachovem paketu so DO 120/4, ne 120/120... Da ne boš kasneje razočaran.