Telemach!!!

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Tule te moram popraviti... Statični IP pri privatnih uporabnikih pomeni ponavadi samo rezervacijo IP na DHCPju glede na tvoje up. ime.
Pri poslovnih uporabnikih (kjer je zadeva dražja) pa potem dobiš vsaj 2 zaporedna statična IPja (subnet), povezovalni segment, usmerjanje... Tega pri domačih uporabnikih ni. Če narediš trace route na en tak statičen IP uporabnika bo zadnji odgovor še zmeraj v stilu bsn...., razen če urediš še PTR zapis.
Ni cist tko, je popolnoma odvisno pd operaterja, nekateri im exclusion-e... In se vedno si lahko uporabnik nastavi vse sam, pa bo zadeva delovala...
 
Nazadnje urejeno:

Desty

Pripravnik
2. jul 2009
613
0
16
desty.biz
Še enkrat — po defaultu imajo fizične osebe oz. naročniki statičen IP, a se lahko ob večjih urejanjih (menjava centrale, ipd.) spremeni. To ne pomeni, da se spreminja vsak teden, se pa lahko zgodi npr. enkrat na dve leti ali pa še to ne. Pač garancije, da bo vedno enak IP, ni. Je pa v večini primerov vedno enak. Rezervacija IPja je možna pri B2B.
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
In ce imam doma svoj mail server za osebno uporabo? Dzizas, to NI staticen ip, in glede na telesmehovo spletno stran je statika mozna...
 

Desty

Pripravnik
2. jul 2009
613
0
16
desty.biz
Saj pravim, v splošnih pogojih jasno piše, da hostanje serverjev ni dovoljeno.

Če pa že hostaš, pa to počneš na lastno odgovornost in se moraš znajti sam. Pač uporabiš programček, ki tvoj trenutni IP spremeni v neko statično (pod)domeno.
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Ok, to ni hostanje, je domaci lab za osebno uporabo. In ce bi ti bile osnove dns-a jasne, bi se zavedal kaksno neumnost si napisal...
 

Mobisux

Pripravnik
18. avg 2007
456
0
16
Tako paniko delaš za prazen nič. Povej prosim kolikokrat v zadnjih 5 letih so ti menjali IP? Meni nikoli v tem času ...
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Ne morm ti pomagat ce ne razumes da blokirajo ingress promet na portu 53. Drugace pa meni nikoli, ker dokler sem bil v slo, sem vedno ko sem sklepal narocnisko za net vzel statiko...
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.684
14
38
Citat:
Uporabnik R0KY pravi:
Citat:
Uporabnik ClAy pravi:
Ne vem kaka je razlika, če bi mogel vpisati ročno ip/snm/gt, katere ti sedaj dodeli DHCP Zakaj IPv6 ?
Zakaj IPv6 ? Ker je v tem prihodnost. Sam kot sistemc se že skor dnevno srečujem z strežniki iz tujine, ki dopuščajo samo IPV6 povezavo.
Lol
smile-1.gif
bogi tist katermu, ti sisteme rihtas. No pa da slismo, kateri servisi tecejo ja ipv6 only? Do ipv6 je se dolgaaaaaaaaa pot, najprej more zmanjkat ripeu adres, pol bi blo fajn ce bi telkoti postimal infrstrukturo itd itd

Verjemi ali ne. Je tega v Nemčiji, Belgiji sedaj v Avstriji tega vedno več. Ker se pač nekateri zavedajo, da bo prej ko slej potrebno preiti na IPv6. Na IPv6 only že tečejo vsi servisi, ki so na IPv4 (DNS, HTTP server, FTP, VPN, Mail server, VOD, Radius, mobilno plačevanje preko NFCja ipd.). Lep primer je, ko en Nemški lokalni kabelski ponudnik v mestu ponuja internet kot ga pri nas, VOD pa se samo preko IPv6. Kaj pa pri nas. Do tistega IPv6 dneva se je nekaj migalo na tem področju, sedaj pa nihče niti ne mrdne.
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Lol, nastel si servise napamet. Zanima me tocno doloceni servisi ki tecejo samo na ipv6. Pa se kr imena operaterjev zraven napis... Ker me res zanima, kdo si je upal pri 3,6 % ipv6 dat na trg servis ki dela samo preko ipv6. Pa da ti mal pomagam MS celo ima en servis, ampak se vedno rabis overlay (terredo recimo)
wink-1.gif
no pa da te vidmo. Pa lepo argumentirano in podkrepljeno z linki...
 
Nazadnje urejeno:

Dumber

Fizikalc
19. feb 2008
1.017
4
38
Ptuj
R0KY ti pa si res vidim da vse obvladas, vsaka cast. Ene 6 let sem na telemachu in imam skozi isti IP kljub temu da ga pridobim preko DHCP, torej jaz temu rečem statični. Predstavljal si ruter kateremu vpišeš mac adresso računalnika v lokalni mreži in mu na ta mac nastaviš ip. Temu jaz ne rečem dinamičen IP. Ampak statičen. Tudi če imaš na siolu statičen IP in se njim kaj sprdne ti ga lahko zamenjajo. Ampak kot pravim najmanj 6 let isti IP.
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Citat:
Uporabnik Dumber pravi:
R0KY ti pa si res vidim da vse obvladas, vsaka cast. Ene 6 let sem na telemachu in imam skozi isti IP kljub temu da ga pridobim preko DHCP, torej jaz temu rečem statični. Predstavljal si ruter kateremu vpišeš mac adresso računalnika v lokalni mreži in mu na ta mac nastaviš ip. Temu jaz ne rečem dinamičen IP. Ampak statičen. Tudi če imaš na siolu statičen IP in se njim kaj sprdne ti ga lahko zamenjajo. Ampak kot pravim najmanj 6 let isti IP.

Ne, ce ti bo siol zamenjal staticni ip, te bo na to opozoril, tko da se bos lahko primerno pripravil na menjavo (znizal ttl dns recordom, dodal nov mx record in podobno) in potem preklopil...poleg tega siol in t2 ne blokirata egress porta 25 in ingress porta 53 na staticnih ipjih...
 

tagelind

Pripravnik
2. sep 2007
228
0
16
R0KY če imaš blokiran egress port 25, imaš neki crap na mašinah, ki pošiljajo spam ven.. Tudi port 53 se ne blokira, če že, se blokira vse do porta 1024. Očitno maš shekan tudi DNS sever in so ti zato zaprli port, da se blokira smetenje iz tvojega LANa!
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.403
485
83
::1/128
Kolko jaz vem, so port 25 blokirali samo tistim, ki so imeli okužene računalnike in so spamali v svet. To se je zgodilo pri punci. Sem posniffal promet na mreži, ugotovil kateri računalnik to počne, ga počistil in sporočil na Telemach, da so odstranili blokado.
 
2. okt 2007
3.755
2.224
113
Citat:
Uporabnik tagelind pravi:
R0KY če imaš blokiran egress port 25, imaš neki crap na mašinah, ki pošiljajo spam ven.. Tudi port 53 se ne blokira, če že, se blokira vse do porta 1024. Očitno maš shekan tudi DNS sever in so ti zato zaprli port, da se blokira smetenje iz tvojega LANa!

Telemach je zaprl vhodni promet vsem na portu 53 (UDP), ne glede, če si smetil ali ne. Pa če bi smetil bi potem zaprli izhodni promet....
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Citat:
Uporabnik tagelind pravi:
R0KY če imaš blokiran egress port 25, imaš neki crap na mašinah, ki pošiljajo spam ven.. Tudi port 53 se ne blokira, če že, se blokira vse do porta 1024. Očitno maš shekan tudi DNS sever in so ti zato zaprli port, da se blokira smetenje iz tvojega LANa!
Prvo kot prvo, telemach ni moj provider.... Uporabnik je v tej temi napisal, da telemach blokira port 53. 25 pa ze kar nekaj let blokirajo na dinamicnih ipjih vec ali manj vsi ponudniki (ne bom trdil da je tako na telemachu).
 
2. okt 2007
3.755
2.224
113
zraven tega plačujem internet, in pod internet storitve smatram vse, ne rabim razlagati kaj na določenem portu uporabljam.... mislim, da je to zrelo za na ZPS, ker se lahko pritožim, da ne morem koristiti vseh storitev Interneta....

drugo je, če bi uporabljal server za komercialne namene....
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Kaj za vraga je to dvoje:

DTV.06 Sprejemnik DVR = 2,05€
TM35 Sprejemnik DNCS = 2,05€

Če to dobro razumem sta to dva sprejemnika čeprav s temi oznakami nimam pojma kaj je.

A ni bilo rečeno, da se za sprejemnike več ne plačuje?