Telemach!!!

imi

Pripravnik
30. sep 2011
264
5
18
Ali ima še mogoče kdo problem s tem CISCO modemom (epc3925). Občasno - včasih tudi dnevno, se izgubi povezava z modemom - kot ruterjem, po nekaj minutah se povezava ponovno vzpostavi. Na modem imam priključene tri računalnike (žično preko LAN-a) in to se mi dogaja pri vseh treh. Modem so mi že zamenjali, pa so isti problem zopet ponavlja. Drugače je sam modem vedno online - torej povezava z internetom je.
 
2. okt 2007
3.760
2.229
113

Sicer imam modem Arris, pa se mi zadnji mesec tudi dogaja, da povezava "pade" za mitko dve, potem pa se na novo vzpostavi. Dejansko usmerjevalnik mora na novo narediti DHCP request. Ni mi uspelo ugotovit zakaj se to dogaja.
Nimam pa podatka, če se Arris sam resetira in potem pobere nazaj.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.599
705
113
Citat:
Uporabnik TheCableGuy pravi:
Na območju Elektra Turnšek je prišlo do nadgradnje omrežja, ki nam omogoča, da lahko uporabnikom na območju omrežja Elektro Turnšek ponudimo nove storitve digitalne televizije in hitrejši internet. Kljub temu, da smo poslali tri direktne pošte, sporočilo za javnost, zakupili oglasni prostor na lokalnih radijskih postajah in poskušali čim bolje informirati spremembe, ki se dogajajo, je veliko ljudi, ki se je od ponedeljka naprej obrnilo ali na naš klicni center. Posledično je seveda zasedenost linij velika in trudimo se, da bi lahko pomagali vsaki stranki.

Kot posledica žal več strank sploh ne uspe dobiti povezave s klicnim centrom. Opravičujemo se za nevšečnosti in trudimo se, da da je odzivnost naših agentov čimhitrejša.

Uporabniki pravijo, da je od spremembe sheme prejšnjega tedna upadla kvaliteta posameznih digitalnih programov.

Kdo je dostavljal ET. In od kod dobiva TM?
 

lithium

Pripravnik
18. avg 2007
580
5
18
Ja verjetno se sedaj same španske nadaljevanke vrtijo, pa je kvaliteta zanič!
hysterical-1.gif


Težava je v ostrini slike (vsaj na TV Celje opažam to tudi jaz). Oprema nespremenjena.
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.684
14
38
Citat:
Uporabnik Matko pravi:
Uporabniki pravijo, da je od spremembe sheme prejšnjega tedna upadla kvaliteta posameznih digitalnih programov.

Seveda je upadla kvaliteta, vsaj tako propagando širijo na Radiu Celje, pa še to taki ko sploh ne vedo, kaj je TV. Se bodo mogli na TM navadit, da jim bodo Šrotovi simpatizerji nagajali.
TM je lepo naročnike obvestil, poleg računa. Je pa res hudič, če si nepismen.
Jaz sem že nekaj dni na TM paketu. Z internetom sem zadovoljen, dela kot mora. Edina kritika, ki jo imam je digitalni sprejemnik cisco, ko se 20 sekund vklaplja. Kar se pa tiče kvalitete slike, sem pa bolj zadovoljen kot pri ET.
Edino zanima me, kako je z IPv6 pri TM ?
 
Nazadnje urejeno:

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.599
705
113
Citat:
Uporabnik ClAy pravi:
TM je lepo naročnike obvestil, poleg računa. Je pa res hudič, če si nepismen.

nisem naročnik, tudi Radio Celje ne poslušam.



Naročniki hvalijo povečano količino razpoložljivih HD kanalov.

Grajajo pa kvaliteto slike posameznih digitalnih kanalov in podražitev osnovne naročnine.
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.684
14
38
Matko, si se sploh prepričal na lastne oči, kakšna je kvaliteta. Ker marsikaj v Celju gre po načelu rekla kazala. Po tem Celje nasplošno slovi.
 

westnikky

Zelenc'
31. jan 2014
7
0
1
Zdravo,

tudi sama imam vprasanje glede Telemacha. Preselila sem se v najmenisko stanovanje v katerem imam Telemach Kabelsko televizijo in cisco D3 sprejemnik na stari klasicni televiziji. Ker tenutno gledam da bi si kupila nov LCD/LED tv, me zanima ce bi mi nova televizija delala s Cisco predvajalnikom (HD kanale sklepam da ne bi predvajala) ali bi morala kaj zamenjati? Nekateri so mi omenili da bi potrebovala CI kartico, s katero pa baje da imajo doloceni televizorji probleme? A je to res? A je se katera druga moznost? Gledam pa tudi da je zadeva cim bolj poceni saj si trenutno z lastnikom deliva stroske interneta/tv pa da se ne bi prevec poznalo na poloznici.

Hvala lepa za vsako pomoc.
 

DognerDJ

Fizikalc
10. sep 2009
1.329
0
36
Maribor
Obišči stran
Mam pa še jaz eno vprašanje ( za predstavnike TM-ja tu gori
smile-1.gif
). Kdaj (če sploh) boste v shemo uvrstili Šport TV 3 ? Na Šport TV-ju so mi rekli naj vprašam na TM-ju ( od koder pa še ni odgovora ) !
 

DIGITel

Pripravnik
19. mar 2012
230
0
16
Citat:
Uporabnik westnikky pravi:
Zdravo,

tudi sama imam vprasanje glede Telemacha. Preselila sem se v najmenisko stanovanje v katerem imam Telemach Kabelsko televizijo in cisco D3 sprejemnik na stari klasicni televiziji. Ker tenutno gledam da bi si kupila nov LCD/LED tv, me zanima ce bi mi nova televizija delala s Cisco predvajalnikom (HD kanale sklepam da ne bi predvajala) ali bi morala kaj zamenjati? Nekateri so mi omenili da bi potrebovala CI kartico, s katero pa baje da imajo doloceni televizorji probleme? A je to res? A je se katera druga moznost? Gledam pa tudi da je zadeva cim bolj poceni saj si trenutno z lastnikom deliva stroske interneta/tv pa da se ne bi prevec poznalo na poloznici.

Hvala lepa za vsako pomoc.

V vsakem primeru priporočam menjavo sprejemnika za Conax kartico ali Cisco HD sprejemnik zaradi boljše kvalitete slike.

Razlika med Conax kartico in sprejmnikom:

Conax:

+ za uporabo ni potrebna dodatna enota in dodatni daljinec
- ni možnosti videoteke
- ni možnosti CUTV (ogleda vsebin za 72ur nazaj)
- ni možnosti snemanja vsebin

Cisco sprejemnik:

- obvezna uporaba 2 daljincev
+ videoteka
+ možnosti CUTV (ogleda vsebin za 72ur nazaj)
+ možnosti snemanja vsebin
 

DIGITel

Pripravnik
19. mar 2012
230
0
16
Citat:
Uporabnik DognerDJ pravi:
Mam pa še jaz eno vprašanje ( za predstavnike TM-ja tu gori
smile-1.gif
). Kdaj (če sploh) boste v shemo uvrstili Šport TV 3 ? Na Šport TV-ju so mi rekli naj vprašam na TM-ju ( od koder pa še ni odgovora ) !

Nimam nobenih informacij bom pa posredoval zanimanje naprej.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Citat:
Uporabnik DIGITel pravi:

Cisco sprejemnik:

- obvezna uporaba 2 daljincev
+ videoteka
+ možnosti CUTV (ogleda vsebin za 72ur nazaj)
+ možnosti snemanja vsebin

Zakaj pa to?
Vzameš univerzalnega in rešiš problem
wink-1.gif


Mene bolj zanima kdaj bodo na voljo drugi sprejemniki, ker s temi Cisco čunga lunga se delate norca iz naročnikov.
 

wabb

Pripravnik
6. dec 2008
270
0
16
Mene pa zanima kdaj boste prenehali z ignoranco na help desku. Kličem že od ponedeljka pa se vas ne da priklicati in tudi povratnega klica še nibilo!?
uf-1.gif
 

westnikky

Zelenc'
31. jan 2014
7
0
1
Sprejemnik imam v vsakem primeru namen zamenjat saj je ta zelooo pocasen med preklapljanjem kanalov. Kaksna je pa cenovna razlika med kartico in HD sprejemnikom? Sem pa ze par krat po forumih zasledila da naj bi veliko uporabnikov imelo tezave s kartico in sprejemom kanalov? A je to odvisno od modela televizije ali cesa drugega?
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Čisto tak prijateljski nasver. Na daleč se ogni tem nihovim cisco sprejemnikom. Pač nimaš tiste njihove videoteke. Ogled za nazaj imaš prek d3go na računalniku, ali tablici. Precej televizorjev pa ima možnost, da gor priklopiš tudi prenosni disk, ki ga lahko uporabiš za snemanje.

Preklaplanje kanalov na conax je precej hitrejše od ciscota. Če prav je še to tudi počasnejše od preklapljanja med analognimi kanali. Precej je odvisno od kvalitete conax kartice. Od Technisat so ene boljših. Prepoznas jih pa po tem, ko je for slika feferona. Jaz imam še doma eno od SMC, ki je čisto na nivoju Technisat-a.