Telemach!!!

Flash

Pripravnik
5. dec 2009
575
2
18
Meni dela D3GO. Me pa zanima, ce tudi ostalim na PC-ju rabi slika vec kot pol minute, da se izostri, oz. postane gledljiva? Na Androidu se to naredi v par sekundah.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.676
6.891
113
Delo na firmo ja, ampak tak bo že poskrbel, da bo imel dober UL, če mu je to kruh
smile-1.gif


Zato pa sem omenil 99% uporabnikov, dvomim, da je takih, ki delajo od doma, več kot 0.1%, vsaj kakšno resno delo, ne ravno nek študentek ki malo tu pa tam spletno stran postavi.
 

Flash

Pripravnik
5. dec 2009
575
2
18
Ne vem kaki upload mas zdaj, ampak, ce imas recimo 2 mega poklici na Telemach pa jim reci naj ti ga omejijo samo na 1 mega, ker ti osebno vec ne rebis. Bo za druge vec
wink-1.gif

Ne vem zakaj se sekiras za nas, kateri bi radi meli malo bolj simetricno razmerje kot je zdaj, ne pa 17:1...
bonk.gif
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Pri pomoči na daljavo, še ponavadi kake datoteke šibaš zraven, torej je malo večju upload dobrodošel.
Veliko je legalnih datotek, ki se nalagajo v oblake in tam res prav pride malo večji upload in ne da za 600Mb slik in videov na DB rabiš dobri 2 uri ali več da jih spraviš gor.

Stalno več se bo delalo v oblakih in kaj ti bo takrat 2Mb uploada in 25 downloada?

p.s.
Mix-L bi lahko imel razmerje vsaj 25/10 ali 25/15 in bi bilo čisto dovolj.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.676
6.891
113
Imam 786kbps, še to je preveč. Pašnik pa ima tak ratio, tako da ne se bat za mene: Ratio: 1.723 UL: 11.58 TB DL: 6.72 TB

Drugače pa samo povem, kako razmišljajo operaterji, saj pa je logično, da so paketi takšni, kot ustrezajo večini folka.
 

Flash

Pripravnik
5. dec 2009
575
2
18
Kaj to si si "umetno" nabil tak UL?
tongue-1.gif


Ja, vem kak razmisljajo, povem samo, da ti uploada hitro zmanjka, ko treba kaj na hitro kam poslat in ta zadeva ni samo par megabajtov...
@ Popotnik Da bi bil 15 mega UL bi blo super ja
wink-1.gif
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.177
820
113
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Imam 786kbps, še to je preveč. Pašnik pa ima tak ratio, tako da ne se bat za mene: Ratio: 1.723 UL: 11.58 TB DL: 6.72 TB

Drugače pa samo povem, kako razmišljajo operaterji, saj pa je logično, da so paketi takšni, kot ustrezajo večini folka.
no, jaz imam podobno razmerje, ampak zgolj zato, ker mi torrent klient teče na malini noč in dan. če bi torrent poganjal samo preko računalnika, bi bilo razmerje bistveno nižje. tvoje razmišljanje o ustreznosti paketov pa je malo čudno, glede na to, da isti operater na optiki ponuja simetrične pakete. mogoče so pa uporabniki optike druge sorte kot kablaši?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.676
6.891
113
Ne uporabniki, tehnologija je druge sorte. Pri optiki menda opraterja več stane, če dela neke "custom" pakete, medtem ko pa coax druga pesem
smile-1.gif
 

JackSparrow

Pripravnik
29. apr 2013
253
10
18
Slovenija
Citat:
Uporabnik sass pravi:
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Osebno ne vidim razloga, zakaj bi nek navaden uporabnik, kar jih 99% pri telemachu je, potreboval simetričen prenos?
ne vem sicer, kaj 99% navadnih uporabnikov telemacha počne na internetu, ampak stvari, kot so domači oblačni in ostali strežniki, video pogovori, pomoč na daljavo in ostale stvari (da ne omenjam vzdrževanje ugodnega razmerja na pašnikih) so vsekakor hvaležne za visok UL. ne pravim, da bi si želel čisto simetričen paket, ampak trenutno razmerje 8:1 mi pa tudi ni všeč.
no, da ne bom samo šimfal, za tretjo podražitev v zadnjih petih letih ni kriv telemach, ampak država. pohvalno, da so vsaj nekaj ponudili v zameno.

Tudi jaz pogrešam večji upload prav zaradi omenjenih stvari. Očitno nekateri nimajo pojma zakaj vse lahko izkoristiš
večji upload.
aplauz.gif
 

JackSparrow

Pripravnik
29. apr 2013
253
10
18
Slovenija
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Imam 786kbps, še to je preveč. Pašnik pa ima tak ratio, tako da ne se bat za mene: Ratio: 1.723 UL: 11.58 TB DL: 6.72 TB

Drugače pa samo povem, kako razmišljajo operaterji, saj pa je logično, da so paketi takšni, kot ustrezajo večini folka.

Ti si [cenzura].
bonk.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.676
6.891
113
Nič umetno nabijal, včasih sem imel boljši internet, pa bil obseden s seedanjem, ampak komu na čast
smile-1.gif
Zdaj imam tudi samo osnovni paket, človek preraste neke otroške potrebe bo večjem online penisu, zgleda. Itak so se pa zadnja leta razpala bedna email sporočila z razno multimedijsko vsebino, včasih na srečo tega ni bilo, danes pa je grozno.

Trenutno edino kaj uporabljam je skydrive in zadeva je zadovoljiva.

JackSparrow, lepo cenzuriran pozdrav tudi tebi
pozdrav.gif
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Res je da večina rabi večji upload zaradi ratia ampak drugi pa uporabljamo vsakodnevno oblačne storitve za druge namene.
Gledam da imajo mix paketi možnost, da pri mix-s paketu lahko doplačaš za večji paket Tv, torej isto bi lahko naredili za internet.
Če nekdo recimo pri mix-L 25/2 rabi več uploada bi lahko ponudili možnost, da za doplačilo dobiš večji upload.
Torej bi tisti ki ga rabi doplačal, tisti ki ga ne rabi bi pa imel takega kot je, verjamem da bi na tak način bili vsi zadovoljni.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.676
6.891
113
Pomoje je še problem tudi v tem, da tisti, ki hoče večji UL, ga bo tudi uporabil, tega pa operaterji nočejo, da folk 100% izkoristi naročeno storitev
smile-1.gif


Drugače pa naj onemogočijo uporabo torrentov (v teoriji, če je sploh možno), pa takoj več tolk ne bo rabil uploada, s par izjemami seveda
wink-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

A ni kabelski internet asimetrični?
Download:upload ne more biti 1:1 kot pri optiki.

Kakšno je to razmerje?