Telemach!!!

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.403
485
83
::1/128
Kolikor sem opazil, zadeva še ni uradno predstavljena, je pa zgoraj omenjeni naslov že deloval in nekdo je očitno leakal ta naslov v javnost. Nekateri so se uspeli v tem času že registrirat na leakanem naslovu in so že padale pritožbe, da vse ne deluje (ker tudi ni bilo mišljeno). Stran je trenutno nedostopna in bo vrjetno ostala nedostopna do uradne predstavitve, možno pa da tistim, ki so se registriral ta čas, ko je bila stran online, vse skupaj še vedno deluje.

Citat:
Uporabnik Jodlarcek pravi:
Meni linki katere ste dali ne delajo. Lahko kdo pove za kaj gre pri tej stvari, o kateri je govora.

Na kratko gre za Telemachov WebTV (imenov D3GO), torej boš lahko spremljal kabelske kanale preko iPhone/iPad/telefonov in tablic z Androidom/PC-ja itd. kjerkoli boš imel dostop interneta. Uradna predstavitev in več informacij pa menda naslednji teden.
 

iMM

Fizikalc
9. okt 2010
1.240
1
36
Tudi meni od danes delajo vsi programi, preko 3g-ja se mi pa vseeno zdi zelo počasi, (sam krogec se vrti in vrti, včasih jo je potem treba celo zapret, včasih pa lepo dela) upam, da malo optimizirajo, da bo hitreje.
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Očitno si ratal tester. Lepo bi bilo, da svoja opažanja napišeš tu, da bodo fantje vedi, kaj dela in kaj ne pri navadnih uporabnikih ter to popravili.
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Meni tudi sedaj dela
cheer.gif
In to zelo dobro! Testiral sem sicer samo preko wifi, samo zadeva je res zelo dobra. Posebej mi je všeč rešitev preklaplanja kanakov ko streamaš video. Zdaj ko še niso serverji obremenjeni pa dela tudi zelo hitro in tekoče. Upam, da bo tako tudi ostalo.

Moti me edino, da iPhone verzija ne preklopi pogleda, ko obrneš telefon. Pa še že omenjeni hitri pregled EPG z gumbom za stream v timeline pogledu. Mogoče bi se lahko podatki pripeljali kot sidebar z desne? Čeprav je tudi EPG pogled presenetljivo pregleden, pa tudi preklop je hiter, tako da to niti ni tak problem.

All in all sem zelo pozitivno presenečen nad aplikacijo. Vse čestitke! HBO Go aplikacija se lahko skrije pred tole.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.863
750
113
www.jernej.org
Variabilni bitrate (verjetno tudi resolucija) od 256kbit/s pa do 2Mbit/s (mogoče tudi več). To piše v opisu aplikacije... itaq uporabljajo applov adaptivni http live streaming... glede na to je kodek h264. Framerate pa verjetno ali 25 ali 30 fps.
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Kodek je verjetno h264, ki se v iOS napravah HW dekodira. Bitrate je variabilni, ker se kvaliteta po parih sekundah izboljša. Vsaj meni se je zdelo tako. Kvaliteta je na iPhoneu super, na iPadu pa bi lahko bila boljša. Predvsem tu je opazno, da se kvaliteta po parih sekundah izboljša. Verjetno zato, ker preklopi na večji bitrate.

Točne resolucije in bitrata v aplikaciji ne moreš videti.
 

acerv771

Zelenc'
28. sep 2008
19
0
1
Pozdravljeni

Zanima me če je možno, da bi stremal kanale od Telemacha. Namreč na eni lokaciji imam Telemach TV in T-2 internet 100/100, sedaj pa bi si na drugo lokacijo kjer nimam stremal celotno shemo od Telemacha ki jo imam na prvi lokaciji.

Gledal sem malo po netu in dejansko naj bi se to dalo. Nabavil bi pci tv kartico z conax modul En vodič je tu ampak me samo zanima če bi lahko dejansko celotno shemo stremal al samo tisti kanal ki bi ga trenutno gledal na tv kartici.

Ker recimo pri T-2 stremam celotno shemo dalje in dejansko porablja samo toliko pasovne koliko določen program porabi, ker dejansko ko ti recimo kanal prestaviš na T-2 se ti samo tisti stream vklopi in ti ne porablja celotne pasovne širine za vse kanale, sem mislil da je pri Telemachu enako, ali je drugače?

Če ima kdo kakšne izkušnje s tem naj se malo razpiše.

Lep pozdrav
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.974
1.430
113
Če gledaš preko 3g omrežja, kaj se zgodi z zakupljenimi količinami pri operaterju. Prenos podatkov?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.668
6.883
113
Seveda.

Potihoma sicer upamo, da bo končno prišlo do mobilne ponudbe pri telemachu, preko tuš omrežja in v tem primeru bodo prenosi podatkov potem verjetno brezplačni.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.974
1.430
113
OK, se pravi je to odlična zadeva za WiFi, malo manj pa za mobilna omrežja. Čakam na Andorid verzijo, tole zna biti super na za Samsung Note.
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Sem očitno prehitro hvalil
frown-1.gif
Včeraj zvečer mi je SciFi štekal. Po parih minutah je slika zmrznila ali izginila. Včasih se je stream "vrnil nazaj" in si potem gledal par sekund, ki si jih že videl, potem je pa preskočil naprej. Včasih je pa kar zmrznil strem. Če si zamenjal kanal in potem spet izbral starega je pa spet delalo.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.403
485
83
::1/128
Evo pa ste dočakali. Danes je bila tiskovna v novem showroomu na Mestnem trgu in D3GO je na voljo tudi uradno.

Več informacij na linku, drugače pa lahko do 29. 2. 2012 vsi naročniki, ki imate digitalno televizijo in internet Telemach, aplikacijo uporabljate brezplačno, potem pa bo cena 3€/mesec oziroma free za 1 leto ob 24m vezavi in naročilu v sklopu paketne storitve Digitalni trojček.

Trenutno mislim, da dela na iOS napravah (app na aktivacija na uradni strani ), za Androida bo v kratkem (ni še uradno, vendar naj bi že delovalo), vse skupaj pa pride tudi na PC.

Če hoče kdo kej od tega sprobat, pa se lahko oglasite v novem Showroomu, sem šel ravno danes mimo in majo demo naprave, tako da se da malo poigrat.