Avtooptika Ljubljana

sixpower

Guru
22. sep 2011
3.152
2.771
113
Lublana
Obišči stran
Optiko danes naštimat pa res nebi smel biti problem. Kdaj si pa nazadnje peljal avto na optiko? Se je vmes kaj zgodilo? Udarec, menjava končnikov... Ali je kar naenkrat iz čistega mira začelo pobirat gumo?
 

zigmar

Pripravnik
22. dec 2008
58
3
8
Res da je avto star 10 let,pred ene 3 leti so bili spredaj menjani amortizerji in takrat je bila narejena optika.Pobiranje te ene same gume pa traja nekako ene dva meseca,nibilo kakšnega udarca v robnik ali kaj podobnega
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.040
4.028
113
Glede na opis težave je problem v vpetju koles ne pa v optiki. Če na obeh straneh "opleta" je najbrž stabilizator ali neka povezava pri stabilizatorju spredaj v ku....
 

zigmar

Pripravnik
22. dec 2008
58
3
8
Vijaki so zategnjeni,to je prvo kar pogledam,gume centrirane večkrat,na centrirki lepo tečejo bul ni.Firma nokian tako letne kot zimske.
Pa itak ne bi drugače tukaj gor spraševal,ampak tako dva mehinika kot tudi na tehničnem niso našli nič.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
3.152
2.771
113
Lublana
Obišči stran
Res da je avto star 10 let,pred ene 3 leti so bili spredaj menjani amortizerji in takrat je bila narejena optika.Pobiranje te ene same gume pa traja nekako ene dva meseca,nibilo kakšnega udarca v robnik ali kaj podobnega


Ne vem, jaz še nisem imel primera, da bi kar na lepem začelo pobirati gumo pa tako novega avta (10 let) še nikoli v življenju nisem imel. Po menjavah končnikov in podobno sem vozil na optiko do Svetka na Zaloški cesti. Vedno so naredili dobro.
Ne vem, pelji na nek servis kjer imajo optiko in naj ti pogledajo tudi, če je spodaj vse privito tako, kot je treba.
 

zigmar

Pripravnik
22. dec 2008
58
3
8
Ne vem, jaz še nisem imel primera, da bi kar na lepem začelo pobirati gumo pa tako novega avta (10 let) še nikoli v življenju nisem imel. Po menjavah končnikov in podobno sem vozil na optiko do Svetka na Zaloški cesti. Vedno so naredili dobro.
Ne vem, pelji na nek servis kjer imajo optiko in naj ti pogledajo tudi, če je spodaj vse privito tako, kot je treba.
Pa kjerkoli berem ocene,vsepovsod so neki problemi.Če ne drugega je pa volan ostal postrani.Tko da kaže je problem.pregledat podvozje in nastavit optiko
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.556
1.437
113
Pa kjerkoli berem ocene,vsepovsod so neki problemi.Če ne drugega je pa volan ostal postrani.Tko da kaže je problem.pregledat podvozje in nastavit optiko
Optika je lahko strašen problem iz dveh vidikov:
-če je podvozje sfukano, je treba to najprej urediti
-optiko mora delati nekdo, ki to ZNA. Zares zna, je bil kak dan na šolanju (ali pa ima dovolj kapacitet, da je šel za 8 ur na YT in nato zrihtal več avtov v nulo). Ogromen del mehankarije se da priučiti, tudi če si prejšnji mesec pasel ovce, prejšnji teden pa ploščice polagal. Pač odtegneš in nazaj zategneš šrauf, pa bo, ane?

No, pri optiki, pa ta logika ne dela več. Nastavlja se 3 stvari hkrati, ki soodvisno vplivajo en na drugo. Če nikoli nisi reševal podobnega problema, tega sploh ne boš skapiral. Si predstavljaš, da šravfi za sprednje kolo vplivajo na to, kako dobro je prišravfana zadnja feltna? KWA?

Poleg tega je še ekstra problem, da se to ne dela več na roke s špago (to lahko en keramičar enkrat še pošteka), ampak s strojem in računalnikom. In spet, če to dobi v roke nekdo, ki je komaj prejšnji teden v roke dobil Smartphone, ni pa nikoli v lajfu do konca nafilala mapo v Sim Farm ali Sim City, bo pa še IT pismenost problem.

Nekoč sem med korono peljal avto 3x na optiko k najbližjemu mehaniku, ker drugam uradno ne bi sme... Nič niso zrihtali, nesrečniki. Vsakič je bilo slabše. Smešno, če ne bi bilo žalostno. Pa sem probal nositi flaše in bombonjere zraven, ni nucalo.

Sam drugam kot h Koruzi v Ajdovščino (pol države mu rally avte vozi tja) ne grem več... Včasih je bil za RWD avte odličen tudi AC Stipič na Zaloški, vendar je bilo NUJNO da dela optiko Jože Dobnikar. Če je ta model še tam, potem je OK, če ga ni več, pa pejte raje malo na izlet na morje...