Telemach!!!

zakon

Guru
16. maj 2008
8.730
789
113
toti Maribor
Ali morda veš, da je 70% slovencev funkcionalno nepismenih. Kaj to pomeni upam, da veš. Govorimo o starejših občanih, ki nimajo pojma zakaj se gre. Nikjer na tem svetu, še nisem dobil v naprej položnico, katero plačaš in sprejmeš pogoje za naročilo na POP Nonstop. Za mene je to nekorektna praksa, pa če se ti in ne vem kdo še vse zdaj tu mečete na trepalnice. V vsakem poslovnem svetu se ponudi pogodba katera se podpiše ali, pa ne. To, kar nekaj napisano nad položnico se ne dela nikjer.
10.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.662
6.881
113
Nikjer na tem svetu, še nisi dobil vnaprej položnice? ja wtf, kje povsod pa ti živiš ?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.279
6.473
113
pri taščici
Nekaj podobnega se gre nek kamniski sp ki "gasilcem" pogosto posilja poloznice za nek prirocnike (cp UL in podobno). Ce ne preberes drobnega tiska in ne povprasas vseh mogocih clanov ce so kaj narocali, lepo placas, potem pa dobis zadevo, katere dejansko ni nihce narocil. Na sreco se mi to se ni zgodilo.
Komu tako "oglasevanje"prijavim? Trznemu?
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.730
789
113
toti Maribor
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Nikjer na tem svetu, še nisi dobil vnaprej položnice? ja wtf, kje povsod pa ti živiš ?

Pa kaj ste vi butasti ali se butaste delate. Plačilo položnice ne more biti, enako kot podpisana pogodba. Povej mi primer, kjer brez predhodnega naročila, dobiš položnico v naprej in se plačana položnica smatra kot podpis pogodbe, razen, če ne gre za nateg.. Samo pazi, brez predhodnega naročila.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.662
6.881
113
Marsikje.

Pri mobilnih storitvah je dokaj znana poteza preko nagradnih iger, ko človek sodeluje pri nagradni igri s tem, da pošlje SMS, hkrati pa postane naročnih na njihove storitve, ki jih potem zaračunavajo.

Še vedno pa ne vem, kaj si rekel, da nikjer na svetu ni tako, dokaj samozavestna izjava.
 

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.957
38
48
Ksz...
Zanima me, ce Telemach zadnji mesec trajanja narocniskega razmerja obracuna sorazmerni del? Torej ce je bil odklop npr. 5. v mesecu, bos za tak mesec placal 5/31 cene?
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
7.339
3.646
113
Super, se je že začelo, moja stara mama je že dala položnico za Pop Non Stop da naj plačam. Sploh ni vedela za kaj to je, pač naročnina za Telemach.

Je romalo naravnost v smeti.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.662
6.881
113
Kako zanimivi so ti starejši ljudje. Po eni strani ne zaupajo bankam, da bi si uredili "trajnik", po drugi strani pa ne pregledajo položnic in jih kr "plačajo".
 

tomx

Zelenc'
10. maj 2011
11
0
1
Odločam se za nakup lastovka digitalni trojček - KRVAVEC in imam nekaj vprašanj:

- ali bodo sportklub 1,2,3 vedno ostali samo na KRIMU ali bodo dosegljivi tudi na KRVAVCU
- ali je možen prejem lastovka tv na računalniku preko kodirne kartice?
- kakšen je HD predvajalnik in snemalnik?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Mr_Orange pravi:
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Tudi meni ni jasno, kje bi naj bila nepoštena poslovna praksa.

To bi bilo, če recimo ne bi bilo tam poleg dopisa, o čem se gre, pri tej položnici.

Potem je tudi pri tistih dobrodelnih ustanovih, ki pošljejo domov letak+plačilni nalog, tudi nepoštena poslovna praksa?

Ni isto, ker telemach ti pošilja "reklamo" s položnico, katero redno plačuješ.

A na forumu se ne sme o tem debatirat? je tu premočna naveza telemach-poptv?

Meni se zdi to nepoštena poslovna praksa. Hinavsko in visljivo. Dali bi posebej pa bi bilo takoj boljše.
Če kdo hoče imeti paket, bo že pokazal voljo in zavrtel telefon ali se oglasil, saj je zdaj 2 meseca gledal gratis.

Tako kot je en napisal. Dobiš položnico in jo ločiš ter daš med druge, saj čakaš npr. na 15 da plačaš. Kaj dosti pa ne bereš, saj do sedaj ti telemach ni nikoli "uvalil" kaj takega.

In med kupom položnic po pomoti plačaš "nemarneža".

Domnevam, da položnic ne plačuješ sam... ker če bi jih bi sigurno vsako pogledal preden jo plačaš.
Oz. da se parafraziram... če položnice ne pregledaš preden jo plačaš, si čisto sam kriv.... boš pa vsaj lahko še naprej gledal POP NONSTOP
hysterical-1.gif

Sem že odgovoril, da jih plačujem sam in da jih dobim že izluščene lepo 15. na mizo. Tokrat pa je oseba, ki skrbi za input, celotno položnico vrgla v kanto, isti dan je prišla skupaj še z nekimi rdečimi noski in je mislila, da gre za tečno reklamo.

Skratka posledica foptv ponudbe je bila, da je skoraj prava položnica romala v koš.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.662
6.881
113
To je navada pri vas, da za lastne napake, krivite druge?

Telemach položnice je namreš prišla v obliki, ki je v navadi za račune. Torej tisti format, ki se prepogne parkrat, na strani za odtrgat kake 0.5cm papirja, potem se lahko odpre. Nikoli še nisem videl reklame v tem formatu, ponavadi so veliki pisani listi.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Komot se debatira, a zgleda ne priznaš mnenje drugih, ker še kar naprej govoriš, a se gre o nepošteni praksi.

Jaz sem rekel, da je kaj takega za mene bolje, kot pa da bi dobil prvo domov pogodbo, ki bi jo moral vrniti k njim, šele potem pa račun. Če pa je nekdo res tako ignorantski, da položnice kar daje na kup, brez da pogleda kaj piše na njih, pa res ne vem, kaj naj rečem.

Pa še nekaj, na telemach položnici za pop nonstop kanale, je pri namenu plačila lepo napisano "PREDRAČUN" in vsak, ki bo šel to pogledati mu mora nekaj kliknit...

Za mene bi bila nepošten praksa to, da bi telemach kar "glavno" položnico obremenil s tem zneskom in potem napisal, da v kolikor ne želite pop nonstop paketa, sami odštejte znesek in ga plačajte toliko manj

Tako kot drugi ne priznavajo mojega mnenja
evil.gif
in kaj zdaj?

Itak, da dobim položnice na kup, od telemacha vedno LE ENO in točno vem zakaj. Lahko da bi me zaneslo in plačal še eno, saj gre za majhen znesek, a lej ga zlomka, to bi bila kar naročnina.

Daj si raje poglej zakon, ki sem ga dal v linku, tam je cel kup primerov, od zavajanja, agresije itd...
In ta Telemachov poskus lepo pade v skupino nepoštene poslovne prakse.

Kaj pa če položnice nese nekdo na pošto in gospa "potegne", potem ne vidi predračuna.

Takih pa je veliko, sploh penzionerov.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik darjan pravi:
To je navada pri vas, da za lastne napake, krivite druge?

Telemach položnice je namreš prišla v obliki, ki je v navadi za račune. Torej tisti format, ki se prepogne parkrat, na strani za odtrgat kake 0.5cm papirja, potem se lahko odpre. Nikoli še nisem videl reklame v tem formatu, ponavadi so veliki pisani listi.

Ne, to je tipični primer, ko ti probajo uvaliti še nekaj zraven. Se pač ne strinjava, samo ne jamrat v kakšni drugi temi, ko so te kje nagnili pri kakšni drugi zadeve, ker so imeli podoben hinavski princip.

Jaz pač vztrajam pri tem, da to ni ok, nekateri pa ne. Spore pa vemo kdo razrešuje
smile-1.gif
Tako da o tej položnici nimam več kaj napisati.

Če mi pa še enkrat pošljejo naslednji mesec, bom pa ukrepal. mislim da bodo spet probali.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.662
6.881
113
Še vedno ne razumem, kako je telemach kriv, da je original račun romal v koš, ko pa je, kot sem rekel, bil "tisti poseben format papirja", ki že vsakemu jasno, da je račun. In šele potem, ko ga človek odpre, vidi, da je druga položnica, prebere tisk nad njo, ugotovi, zakaj se je dejansko šlo.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Poslal je neobičajen račun, ki je romal v koš.

Poanta je v tem, kako so pripopali dodaten račun, torej skupaj s pravim in to je nepoštena poslovna praksa. Za tebe pač ne.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.662
6.881
113
Poglej, sam imam račun pred sabo, sem ga odprl včeraj in nič mi ni dalo vedeti, da bi šlo za kaj nenavadnega, čeprav so bili zraven tudi rdečki noski, zato mi ni jasno, kako bi lahko kdo mislil, da je tisti račun reklama in vrgel v koš.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ljudje so različni, večina ne prebere. Zadeva je romala v koš, ker je bila nenavadna.

Problem je v tem, kako je ponudba posredovana.

p.s. verjetno si en redkih, ki bere tudi spam
evil.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ne, ker je slučajno vedno ista cena ali niha zaradi telefona.

Tako sem pred meseci slučajno opazil, da so naročnino dvignili za 1 EUR, pa se o tem ni kaj dosti pisalo ali obvestilo.

Lepa praksa, kapo dol, ko maš monopol.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.662
6.881
113
Torej, kej je sedaj zmotilo tisto osebo, ki je odpirala račun, kajti na prvi položnici je znesek enak, zraven je le dodana položnica za pop nonstop.

Ali si je ta oseba mislila, da ker sta DVE položnici, čeprav je prva prava, gre pač za reklamo in je vse vrgla v žep?