Telemach!!!

matofill

Guru
18. sep 2008
3.685
757
113
Mene pa zanima ali Telemach ve, kje je kak njihov modem fizično priključen v sistem, imam Aris ali nekaj podobnega torej modem, ki sam prilagodi signal levela, ali bodo kaj na Telemachu opazili, če ga iz svojega stanovanja vzamem na weekend, kjer imamo tudi njihov KATV samo nismo tam naročniki na net ???
 
Nazadnje urejeno:

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.204
2
38
Kranj
rener.info
Ce si recimo z Maribora in imas vikend nekje na stajerskem, bi slo. Ce ga imas na gorenjskem pa ne bo delovalo
smile-1.gif


Poskusi, narobe ne bo nic.
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.264
6.465
113
pri taščici
A je to normlano da preklaplja 4-5 seknud med kanali (ne HD)
imam S digitalnega trojčka (tistega najbolj osnovega)
tv je LG 32 ld 450 se mi zdi
Pred dnevi me klliče anketar kako sem zadovoljen s storitvijo prehoda na digitalno pa mu kar povem da prestavlja prepočasi.
Nekaj je govoril o updejtu kartice, vendar v hitrem preletu menuja nisem našel updejta.
 

mmx

Fizikalc
16. nov 2007
2.275
14
38
Možno da dolg preklop med programi povzroča kombinacija TV-ja in modula. Omeni jim to in jih zaporsi če ti ga zamenjajo.
 

igors24

Pripravnik
5. maj 2010
505
0
16
Citat:
Uporabnik DJ_Beat pravi:
Resno mi povejte, zakaj hudica bi kdo potreboval paket recimo 20/20. Stavim da 98% domacih uporabnikov IZKLJUCNO zaradi p2p. Ostala dva procenta pa verjetno res potrebujeta..
Nekoc v eni temi mi je nekdo repliciral: "ce se naprdnem gledat film, kliknem download, si grem pripravit kokice in pijaco in film je dol." Sam imam M trojcka (vsaj pomoje) pri katerem so mi pri zadnjem visanju hitrosti "dali" 6/1. Dobesedno cez glavo. Izpadov nimam, razen obcasno (1x na 3 mesece recimo), ampak jih relativno hitro odpravijo. Vem, da je precej odvisno od same infrastrukture, ampak poznam operaterja, ki ima se starejso in neposodobljeno, pa laufa se bolje kot TM.
Sam se imam recimo da za srednje zahtevnega uporabnika, pa nimam pritozb. TV bolj malo gledam - pri 8 urni sluzbi in malem sincku mi TV res ni prioriteta. Telefona sam ne uporabljam, internet pa dosti redno, pa ni tezav. Zdej pa ne vem, a drugi zajamrate, ce se pojavi samo kockica in TV gledate 24/7, ali imate res toliko problemov. Ce jih imate, pa nehajte jamrati po forumu, ampak TEZITE Telemachu. Pa ne samo enkrat.. Vsakic.. Zavracajte racune.. ali pa izberite drugega operaterja.. Koneckoncev, tv in internet sta privilegij in ne pravica.

Vsaj za en primer vem, kjer to ne drži in mislim, da so kar 'trendseterji' Internet osnovna človekova pravica .... Pustimo to, da se lahko pri nas vsak Golobič postavi nad svojo rajo in gleda najprej svojo rit .... tudi to se bo verjetno spremenilo tudi pri nas.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.381
3.836
113
Ljubljana
hmpg.net
Če preberem članek, potem vidim da to kar pravi DJ_Beat drži. Celo Finci, ki so 'trendseterji' pravijo: "so v predlog zakona zapisali, da mora vsako gospodinjstvo imeti dostop do "zadovoljive" internetne povezave. Finsko ministrstvo za komunikacije je nato določilo, da je zadovoljiva internetna povezava vsaka, ki omogoča prenos vsaj enega megabita podatkov v sekundi." ..."Finska vlada si je ob tem zadala še en ambiciozen cilj. Do leta 2015 želi namreč vsem državljanom zagotoviti optično oz. kabelsko internetno povezavo."
Hrbtenico bodo postavili optiko, do uporabnika bo pa tudi kabel dovolj. Tako strategijo imajo 'trendseterji'. Pri nas bi pa optiko v vsak dom:)
 

igors24

Pripravnik
5. maj 2010
505
0
16
Jaz ne rabim optike v vsako vas. Meni bi zadostovalo, da ne rabim 2x tedenasko klicati na telemach in jih obveščati o izpadu v Črnučah ....
bonk.gif
 

misi

Pripravnik
18. sep 2008
42
0
6
Citat:
Uporabnik igors24 pravi:
Jaz ne rabim optike v vsako vas. Meni bi zadostovalo, da ne rabim 2x tedenasko klicati na telemach in jih obveščati o izpadu v Črnučah ....
bonk.gif

navduseni zagovornik telemacha je zacel s hitrostmi, ko je navajal zakaj je kabel boljsi...jst nikakor nisem omenjal, da rabim vecjo hitrost, bol kar moti je ta cudna crna skatla kslisi na ime cisco... pa tud ugodni niso vec tolk kot so bili..
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.974
1.430
113
Finska ima z zakonom določeno, da operaterji omogočijo najmanj 1mbit, če se ne motim, vsaj tako so mi razlagali lokalni fantje.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.629
6.873
113
Danes opazim, da se digitalni sprejemnik cisco nekaj upgrejda...trajalo je kar nekaj minut.

Ve kdo, kaj se je upgrejdalo ?
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.685
757
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
A je to normlano da preklaplja 4-5 seknud med kanali (ne HD)
imam S digitalnega trojčka (tistega najbolj osnovega)
tv je LG 32 ld 450 se mi zdi
Pred dnevi me klliče anketar kako sem zadovoljen s storitvijo prehoda na digitalno pa mu kar povem da prestavlja prepočasi.
Nekaj je govoril o updejtu kartice, vendar v hitrem preletu menuja nisem našel updejta.

Po testih najhitreje preklapljajo Technisat odkodirniki in to tisti za samo en tip kode ne multi !!!!
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.685
757
113
Mimogrede Arris od katerega modeme ima tudi Telemach, je dokazal na neki konferenci v USA (vir mislim, da so Raččunalniške novice) , da po coax kablu spravili večje brzine, kot gredo po optiki !!!
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.629
6.873
113
Mnja...veš kako je to. Trenutno mogoče res, a optika ima teoretično "neomejeno" hitrost in edina omejitev je hardware na vsaki strani kabla, sam kabl pa veš kako šiba, oz fotoni po njem
smile-1.gif
 

mmx

Fizikalc
16. nov 2007
2.275
14
38
Citat:
Uporabnik matofill pravi:
Mimogrede Arris od katerega modeme ima tudi Telemach, je dokazal na neki konferenci v USA (vir mislim, da so Raččunalniške novice) , da po coax kablu spravili večje brzine, kot gredo po optiki !!!

Malo višje klikni na link v mojem postu.
 

misi

Pripravnik
18. sep 2008
42
0
6
Citat:
Uporabnik mmx pravi:
Citat:
Uporabnik matofill pravi:
Mimogrede Arris od katerega modeme ima tudi Telemach, je dokazal na neki konferenci v USA (vir mislim, da so Raččunalniške novice) , da po coax kablu spravili večje brzine, kot gredo po optiki !!!

Malo višje klikni na link v mojem postu.

a to si ta link mislu?