Telekom: dražja ISDN naročnina in cenejša analogna

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.608
94
48
Za nemčijo sem videl reklame za to storitev že pred več ko 5 leti... Aparat so pa ponujali en SAGEM...
 

Zenaj4

Pripravnik
5. nov 2007
171
0
16
Mene moti predvsem, da pri VoIP telefoniji ne morem imeti dveh hkratnih klicev na eno številko.
Potem je tu piskanje pri izbiranju (če se uporablja analogni vmesnik). Občasno hreščanje, predvsem slabe povezave s tujino, in (najbrž) dražji klici za tiste, ki te kličejo iz tujine, kot če te kličejo na nacionalnega operaterja.

Pa tudi ni obvestila o tem, na katero številko so te prevezali (preusmeritev), kot tudi ni obvestila o ceni.

Če kakšen VoIP omogoča te storitve, bi pa rad vedel.
cool-1.gif
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.608
94
48
Pri nas imamo ISDN vmesnik na VoiP pa se v Avstralijo odlično sliši, ni se tudi pa še slišalo kako piskanje pri izbiranju...
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
Čakajoči klic IP telefonija omogoča. Je ravno tri dni nazaj med aktivnim klicem začelo nekaj piskat v telefonu. Sem misli, da je baterija, pa pisalo Klic 2 in številko. Nisem pa probal, če omogoča preklapljanje med klici, niti ne vem, če je to na telefonu možno.
Klici iz tujine so po enaki ceni. Sej tudi ti plačaš klic v tujino po eni ceni za stacionarne številke (ne glede, na katerega operaterja v tujini kličeš). Kvaliteta enakovredna Telekomovi.
Telekom mislim, da je omogočal obvestilo, da kličeš v omrežje drugega operaterja. Pozanimi se na 0808000.

Bolj slaba so upravičila drage ISDN storitve, ki denimo tudi ni dosegljiva, če elektrike zmanjka. Al pa ti telefon/centrala crkne. Nova je kr draga.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Citat:
Uporabnik Zenaj4 pravi:
Mene moti predvsem, da pri VoIP telefoniji ne morem imeti dveh hkratnih klicev na eno številko.
Potem je tu piskanje pri izbiranju (če se uporablja analogni vmesnik). Občasno hreščanje, predvsem slabe povezave s tujino, in (najbrž) dražji klici za tiste, ki te kličejo iz tujine, kot če te kličejo na nacionalnega operaterja.

Pa tudi ni obvestila o tem, na katero številko so te prevezali (preusmeritev), kot tudi ni obvestila o ceni.

Če kakšen VoIP omogoča te storitve, bi pa rad vedel.
cool-1.gif

VoIP lahko omogoča vse živo. Samo škrtarit se ne sme. Tudi kle gre reč, kolko dnarja, tolko muzike.
smile-1.gif


Ogo
 

Zenaj4

Pripravnik
5. nov 2007
171
0
16
Citat:
Uporabnik Ogo pravi:
VoIP lahko omogoča vse živo. Samo škrtarit se ne sme. Tudi kle gre reč, kolko dnarja, tolko muzike.
smile-1.gif


Ogo

Cisco VoIP verjamem, da omogoča vse živo. Moje vprašanje je bolj praktično: ali kdo na SLO trgu ponuja VoIP, ki omogoča "uporabniško izkušnjo" primerljivo ISDN po primerljivi ceni za mala in srednja podjetja ter zasebnike?

ISDN omogoča 2 hkratna pogovora +call waiting na eno številko. Kak SLO VoIP tudi?
 

Edvard

Pripravnik
30. okt 2007
559
0
16
Zenaj4: sem zasebni uporabnik, imel sem ISDN, zdaj imam VoIP pri SiOL in lahko rečem, da je uporabniška izkušnja enaka, le telefon je pač bilo potrebno zamenjati. Res pa je, da uporabljam samo 1 hkraten pogovor.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik medo10 pravi:
Bolj slaba so upravičila drage ISDN storitve, ki denimo tudi ni dosegljiva, če elektrike zmanjka.
Dela čist v redu brez elektrike. Enako kot PSTN.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
ksz...

Pa sem se tudi jaz znebil ISDNja in šel na amis telefonijo
cheer.gif

Sicer sem bil en dan brez interneta (telekom zajebal stvar), ampak jebiga, se zgodi.