Telekom bo februarja podražil ISDN

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.683
14
38
Meni že 6 mesecev ne dela ISDN, 4x prijavil napako pa ni bilo odziva. Edino za pred božičom, sem dobil grožnjo, da me bodo tožili, ker jim nisem in jim tudi ne bom plačeval za nedelujočo storitev
smile-1.gif
.
 
Nazadnje urejeno:

Mark

Pripravnik
17. avg 2007
850
5
18
Sem ga imel cca 6 let preko TS, sedaj pa ga imam za 4€ pri T-2. Telefoni in isdn centrala so ostali isti.
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
Če jih nisi pismeno obvestil s priporočeno pošto, se smatra, kot da jih nisi obvestil in bo njihova grožnja realizirana. Tako se je zgodilo meni s T2. Za dve leti delovanja na 75% so mi priznali 40€, za ostalo pa izvršba. Premikati se je začelo šele, ko sem jim začel težit pismeno s povratnico. Žal pa bo treba ostalo plačat. Dobili bodo tistih 300€, ostalih nekaj sto pa SIOL (če ne bodo tudi oni kaj srali - ponudbe je dovolj na trgu). Iz te šole sem se naučil brati drobni tisk.

On topic: Očitno je pri nas še dovolj ljudi, nategnjenih s strani Telekoma, da plačujejo ISDN.
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.683
14
38
Drago, poznam vse te finte. Napaka je bila prijavljena (pogovor posnet), poslano tudi priporočeno. Tak da se ne sekiram. Samo naj kaj probajo, pa jim ....
smile-1.gif


Itq je ponudbe dosti, sam čakam še edino na T-2, samo mislim tudi tukaj ne bo šlo brez problemov, že vidim Telekom, kako z veseljem me bodo je*al.

On topic: ISDN je že tak nasplošno drag. Nekdo, ki govori po cele dneve je OK. Kaj pa pri nas. Pred mesecom je bilo na drugi ISDN linji samo 22 sekund pogovorov. Ker je problem starim staršom sploh kaj dopovedat, pa naj imajo ISDN in ponos izpred 20 let, ko so drago plačevali, pa še zdaj naj drago plačujejo.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
ISDN smo nekoč jemali predvsem zato, da bi imeli hitrejšo dialup povezavo in zato, da smo lahko dobili ADSL. To je bilo to. 99% folka je reč morala vzet izključno zaradi ADSL, torej je šlo za navaden nateg.
Jaz sem se Telekom grupe losal takoj, ko je bilo mogoče. Za zahvalo mi je mesec dni po preklopu na konkurenco Telekom poslal magnetke za hladilnik, Siol pa trak za okoli vratu. Pred tem pa nič. Mi je šlo na smeh. Račune za telekomunikacije sem iz takratnih 15 k SIT zbil na 9 k SIT mesečno brez izgube kakovosti, oz. ravno obratno. Ko jih jebe.
smile-1.gif


Ogo
 

Mark

Pripravnik
17. avg 2007
850
5
18
Tule se morem strinjat. Enake magnetke (Kot neka sestavljanka) in trak od siola sem tudi jaz dobil pred leti. Kdo bi pa vzel isdn, če nebi bil pogoj za adsl. Sem vzel med prvimi, ko še ni bilo subvencij, sem dal okoli 90k sit za oboje
10.gif
Je bil še 512k ADSL za 8k.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.497
5.488
113
Citat:
Uporabnik ClAy pravi:
Kdo še pa sploh uporablja ISDN ?
Veliko je še takih uporabnikov, ki so morali vzeti ISDN zaradi ADSL. Na konkurenco ali nove pakete niso šli zaradi težav, ki so jih imeli drugi ob prehodu.

Ta podražitev je velika priložnost za konkurenco, da Telekomu pobere stranke. Sploh če jim dajo brezplačni ISDN adapter in lahko obdržijo obstoječo opremo.
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Vsekakor, za navadno, vsakodnevno klepetanje je ISDN vsekakor preveč, konec koncev ima že vsaka babica mobitel in je ISDN res skoraj nepotreben. Če pa je tvoje delo odvisno od telefona in to še večinoma s tujino, je, vsaj pri meni, ISDN skoraj nuja. Sicer večinoma uporabljam VoIP, a kaj ko vse prerad pade ravno takrat, ko telefon nujno rabim, takrat situacijo rešuje ISDN. Na žalost je to edina tehnologija, ki dela. Vse ostalo (VoIP) je še bolj na božji besedi pa naj oglašujejo, kolikor hočejo.
Da ne bi sedaj kdo, da ne vem in ne poznam zadeve. Na žalost je tako in bo še nekaj vode preteklo, preden bo zadeva kaj drugačna.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Se strinjam. Letos julija, ko je bilo tista strašna ujma in mi je odneslo streho ter izruvalo elektro napeljavo je delal samo klasičen PSTN telefon. Ma kaki IP, GSM... vse je pocrkalo, ker ni bilo štroma daleč naokoli...
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.373
3.459
113
No znalci naj kdo proba delovanje faxa na Voip-u ( skoraj nikoli ne dela) še posebaj ne v kombinaciji z kablskim modemom od Thomsona.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.373
3.459
113
Ok težava je pri Amisu preko kabla modem ,zadeva ne deluje no preko Lynksis PAP2 vmesnika deluje samo nočejo posredovati nastavitev, za ostale ponudnike ne vem , No v kratkem grem na UPC pa bomo videli če je tam kaj boljše
 

Mark

Pripravnik
17. avg 2007
850
5
18
pri T-2 na voip deluje brez težav (Pošiljanje in sprejemanje). Namesto isdn vmesnika pač naročiš pstn/fax vmesnik. Deluje celo preko isdn gigaset centrale, ki ima analogne izhode.
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Ponudnik mora podpirati T38 protokol na VoIPu za pošiljanje in prejemanje faxov. Večina se jim to ne da in rečejo, da ne gre. Seveda mora to podpirati tudi mašinerija pri uporabniku (to ponavadi daje ponudnik - ista pesem, se jim ne da).

Še Wiki članek o T38
 
Nazadnje urejeno: