Telekom Box preko routerja

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.032
2.353
113
Če mu router skozi switch ne bo spustil VLANa za TV (3999) mu ne bo delala televizija. To se najenostavneje reši tako, da sem vmes da en navaden ali pa smart switch, na katerega potem priklopiš router in NEO box. Ti navadni switchi večinoma vedo poslati tudi VLAN naprej, se pa včasih najde kakšen, ki tega ne ve.
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Sej routerja ne bo uporabljal kot router, to bo izklopil. Njegov router bo navaden switch, ves routing in dchp bo na TS "modemu".
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Sej routerja ne bo uporabljal kot router, to bo izklopil. Njegov router bo navaden switch, ves routing in dchp bo na TS "modemu".
Sej VLANi nimajo veze z routingom.

To da/če gredo VLANi čez navaden "dumb" switch je loterija, lahko dela, lahko pa tudi ne. Poleg tega pa switch chipi v teh all-in-one škatlah običajno niso dumb, ampak VLANe celo uporabljajo za ločitev WANa od LANa. Konkretno Archer C7 naj bi imel VLAN 1 za LAN in VLAN 2 za WAN:
1613508509368.png

Seveda pa by default ni nastavljen ustrezen VLAN za IPTV, ker je konfiguracija itak odvisna od ponudnika. Če stock FW tega ne omogoča, je edina opcija alternativen FW ala OpenWRT, kjer so to običajno da nastavit (dodaš tagged 3999 na WAN port in porte kjer imaš box), ali pa dodatna škatla, kot je napisal že Daniel. Ostalo smo pa več ali manj že večkrat predebatirali tudi v tej temi.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.032
2.353
113
Sej routerja ne bo uporabljal kot router, to bo izklopil. Njegov router bo navaden switch, ves routing in dchp bo na TS "modemu".

Vem, ampak če routerju izklopiš routing vseeno ne postane kar naenkrat dumb switch, zato VLAN brez dodatnih nastavitev, kot jih je prilepil XSIDE za primer iz OpenWRT, ne bo delal.
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Wan itak rabi samo za wifi, na portu kamor bo dal Neo naj da oboje na off pa proba.
Je že kdo probal router spremeniti v access point in gor priklopiti neo ali je to bolj na pamet? Ker afaik je to resitev, ki jo predlaga helpdesk na TS, ko userji vmes tlacijo svoje routerje zarad boljsega wifija
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.032
2.353
113
Wan nima nič z WiFijem. Kot sem rekel en poceni switch vmes ali pa si ga za test samo izposodi in naj stestira.
 

konjskafiga

Pripravnik
14. jan 2008
33
0
6
36
Around the world
Hvala vsem za odgovore.Sem se pa glede na svoje znanje odločil tako, da ostaja NEO priklopljen na modem, router pa sem prestavil nadstropje višje, tako da je spodaj še vseeno odličen signal :)
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Wan itak rabi samo za wifi, na portu kamor bo dal Neo naj da oboje na off pa proba.
Je že kdo probal router spremeniti v access point in gor priklopiti neo ali je to bolj na pamet? Ker afaik je to resitev, ki jo predlaga helpdesk na TS, ko userji vmes tlacijo svoje routerje zarad boljsega wifija
Preberi še enkrat odgovor zgoraj.