Router Linksys EA6350 V2

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
Od kolega sem dobil imenovani router z 2,4 in 5GHz. Kupil ga je pred nekaj leti in ga imel priključenega na Telekomov modem. Priključil mu ga je Telekomov delavec. Sedaj ima na optiki ponudnika T-2. Tega routerja ni uspel usposobiti na novem modemu.
Pri preizkusu ugotovim, da v njegove nastavitve z tovarniškim geslom ne pridem. Pa tudi njegov IP ni tovarniški, kot da bi ga Telekom nastavil po svoje. Skratka bil je neuporaben. Po večkratnem resetiranju je preko UTP kabla oživel z tovarniškim IP. Internet je po kablu oživel in tudi WiFi na obeh frekvencah deluje s SSID in geslom iz originalne nalepke.
IP vpisan v brskalnik lepo odpre vstopno stran routerja za vpis uporabniškega imena in gesla. Žal noben vpis gesla ne prime. Preizkusil kar veliko gesel iz Linksys-ove strani.

Želel bi spremeniti SSID in geslo za WiFi.
Prosim nekoga, ki je imel podobno težavo in jo je rešil.
Hvala
 
5. avg 2011
1.041
186
63
Okolica Ormoža
Od kolega sem dobil imenovani router z 2,4 in 5GHz. Kupil ga je pred nekaj leti in ga imel priključenega na Telekomov modem. Priključil mu ga je Telekomov delavec. Sedaj ima na optiki ponudnika T-2. Tega routerja ni uspel usposobiti na novem modemu.
Pri preizkusu ugotovim, da v njegove nastavitve z tovarniškim geslom ne pridem. Pa tudi njegov IP ni tovarniški, kot da bi ga Telekom nastavil po svoje. Skratka bil je neuporaben. Po večkratnem resetiranju je preko UTP kabla oživel z tovarniškim IP. Internet je po kablu oživel in tudi WiFi na obeh frekvencah deluje s SSID in geslom iz originalne nalepke.
IP vpisan v brskalnik lepo odpre vstopno stran routerja za vpis uporabniškega imena in gesla. Žal noben vpis gesla ne prime. Preizkusil kar veliko gesel iz Linksys-ove strani.

Želel bi spremeniti SSID in geslo za WiFi.
Prosim nekoga, ki je imel podobno težavo in jo je rešil.
Hvala
Poskusi z geslom admin
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
si probal z različnimi brskalniki? glej accepted solution tukaj https://community.linksys.com/t5/Wi...-quot-admin-quot-no-matter/m-p/934100#M299706

hard reset na tipko si pa tudi naredil? mislm, da moraš držat tipko pritisnjeno dlje časa (na pamet - 5s+ oz. dokler se ne reboota)

Najprej sem nekajkrat resetiral 5-6 s - a brez rezultata. Potem pa napravil reset z 30s, to ponovil še enkrat in nato dobil router z tovarniškim IP.
Logiranje sem delal žal samo v Firefox-u. Bom poskusil še v Cromu in Edge.

Pri logiranju v router uporabil cel kup gesel, ki sem jih dobil v originalnih navodilih za ta model.
To vse delam z UTP kablom. Modem - router - prenosnik.
 

JanezJe

Zelenc'
17. jan 2020
23
5
3
Najprej sem nekajkrat resetiral 5-6 s - a brez rezultata. Potem pa napravil reset z 30s, to ponovil še enkrat in nato dobil router z tovarniškim IP.
Logiranje sem delal žal samo v Firefox-u. Bom poskusil še v Cromu in Edge.

Pri logiranju v router uporabil cel kup gesel, ki sem jih dobil v originalnih navodilih za ta model.
To vse delam z UTP kablom. Modem - router - prenosnik.

If the above instructions don't work you can always try the 30-30-30 reset as follows:When router is powered on, press the reset button and hold for 30 seconds. (Use a paper clip or something sharp)While holding the reset button pressed, unplug the power of the router and hold the reset button for 30 secondsWhile still holding the reset button down, turn on the power to the unit again and hold for another 30 seconds. (Source: https://www.router-reset.com/info/Linksys/EA6350-v2)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Spajky

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
Je kar original firmware.
Poskusil se logirati tudi v drugih brskalnikih, a brez uspeha z gesli.
Opravil reset 30-30-30. S tem si onemogočil dostop do strani za logiranje. Spremenil se je tudi IP, ki ni bil odziven.
Preizkusil sem reset iz originalnih navodil za ta router:
9. How can I reset the Linksys EA6350 to factory defaults?
There are two (2) ways to reset the Linksys EA6350 to factory defaults:
  • Hardware Reset – Press and hold the Reset button at the back panel of your router for about 10 seconds then release.
  • Software Reset – Log in to your Linksys cloud account. Under Router Settings, click Troubleshooting > Diagnostics. Then, click Reset under Factory reset.
Uporabil 10s. Po dveh poskusih prišel na tovarniški IP 192.168.1.1 in dostopa strani za logiranje. Žal gesla ne delujejo, tako da ne bo nič s ponastavitvijo SSIDa in WiFi gesla.
Pustim ga kar z obstoječimi nastavitvami. Deluje normalno na WiFi dual band z obstoječim SSID in geslom iz nalepke.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
To ti nekaj delaš narobe. Kaj pa pa je nemogoče tu ugotovit.

Nevem, nisem še naletel na router, ki po hard resetu ne bi sprejel tovarniških login podatkov
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.961
811
113
Odklopi modem.
Vklopi se s kablom direkt v ruter.. resetiraj racunalnik - ugasni wifi na racunalniku. resetiraj ruter (drzi tipko tistih 30s)..izkljuci vse ostale stvari, ki bi ti lahko motile in vsiljevale svoje nastavitve (modem, obstojec wifi).
 

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
Po daljšem času se oglašam.
Router je normalno priključen na T-2-jev modem, ki ima popolnoma drug IP. Deluje brez problemov na WiFi s SSID-om in geslom iz original nalepke. Z resetiranjem nisem več poskušal, da res ne bi postal kot obtežilnik na mizi.
Kar sem eksperimentiral z routerjem, je bil vedno z UTP kablom priključen samo na PC in IP je bil samo njegov tovarniški.
V preteklosti sem kar nekaj delal z DD-WRT, zato poznam kako se ravna z routerjem in njegovimi nastavitvami. Na modem bil priključen z UTP kablom samo, ko sem preizkušal internet. Glede gesel pa - imel sem original navodila za ta model routerja, ki je ponujal več gesel, verjetno po območjih in kontinentih.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
si probal pod uporabniško ime "admin" ali "Admin" ? (brez narekovajev seveda)
sem ravno včeraj naletel na to, ko sem se želel povezat na kamero. Telefon avtomatsko začne z veliko črko in mi ni prijelo, na računalniku pa ja, ker začne z malo črko..
 

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
Glede gesel - sem že v štartu preizkusil vsa mogoča iz uradne spletne strani, tudi vsa ki ste jih predlagali.
Epilog pa je, da je lastnik ob priklopu routerja vse nastavitve opravljal s pomočjo priloženega CD-ja.
Spreminjal tudi vstopno geslo. Uporabil ob registraciji tudi e-mail, ki ga nima več. Ostalo pozabil, kaj je takrat delal.

Važno je, da sedaj dela na tovarniških nastavitvah gesla za WiFi.
 

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.174
679
113
Dej za štos poskusi se logirat v več različnih brskalnikih : IE, Chrome, Firefox .... če seveda še nisi probal. Pa še s telefona recimo.