Tajska

mla16

Pripravnik
23. sep 2007
102
0
16
Ja sem ker zadovoljen sem si rekel da dam max 700 evrov, pa sem bil pol ker malo razočaran ker mi je gospodična na agenciji rekla da majo do konca marca karte za 530 evrov nekakšna akcija , bi prišparal 200 evrčkov, pa je tak tud vredu.
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.719
82
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Upam, da so v ceni vštete vse takse (v tem primeru si dobil poceni karte). Po mojih izkušnjah je 1500EUR za 20 dni čisto dovolj!

Jaz ponavadi s tako vsoto ne samo, da priletim tja in nazaj, ves čas jem (ponavadi tam, kjer domačini) in pijem (nikoli alkohola, ponavadi lokalne pijače, najraje thai tee!!!), spim v sobah za 10-15 EUR za dve osebi z ventilatorjem in klime ne maram (za enak denar lahko najdeš zelo dobro ali zelo slabo sobo ali bungalov, zato je treba pogledat več lokacij) ter prepotujem (z lokalnimi prevozi in brez letal) še nekaj 1000 km.

Seveda se pri tem nimam kot kralj, če to pomeni da spiš v najboljših hotelih in ješ v restavracijah s prti iz blaga, potuješ z letali (1. razred) itd. In na Tajsko iti, da bi tam to počel na tak način sploh ni smiselno!
Meni osebno (in vsem popotnikom, ki sem jih spoznal) je bistvo v tem, da je tam popolnoma drugače, kot doma: vse leto toplo vreme in morje, prijazni, nasmejani in nezateženi ljudje, fenomenalno dobra, raznovrstna in poceni hrana, sadje in lokalne pijače in nenazadnje najet bungalov na plaži, nekaj metrov od morja (včasih celo nad morjem), v morju pa kot v akvariju.

Glede bankomatov: če uporabljaš tiste, ki so v ali ob bankah (in teh je na Tajskem povsod dovolj), si lahko brez skrbi. Tudi sam vzamem s seboj nekaj gotovine, ki jo "zapakiram" tako, da se je ne da najti in je za vsak primer, za ostalo so pa ATM (bankomati). Tajska je daleč najvarnejša (druga je pa Malezija) dežela v JV Aziji in moraš biti res zelo brezbrižen in imeti še smolo, da se ti zgodi kaj slabega.

Je pa res, kot je napisal malcolmX, da pozornost ni nikoli odveč, ker smo farangi (tujci po tajsko) v večini primerov (pred desetletjem je bilo precej drugače) za domačine (zlasti v večjih mestih) le walking wallet. In glede drog: tudi če vidiš domačine, ki se na mrtvo zakajajo ali zadevajo z jabo, se jim ponavadi ne bo zgodilo nič, tujca bodo pa za opozorilo ostalim ostro kaznovali. Prvi del večletne kazni je treba preživeti v njihovih zaporih (kjer si moraš vse kupovat sam (tudi hrano, obleko, plin za kuhanje, itd.) in nimaš nobenega zdravstvenega zavoravanja.
 

mla16

Pripravnik
23. sep 2007
102
0
16
Ja karte so z vsemi taxami , saj več ne smejo oglaševat cen brez tax , nakako tako sem zasledil na raznih popotniških forumih , je pa ta agencija zelo zaupanja vredna in imam z njimi super iskušnje lani sem z njimi potoval v Maroko, letos pa grem na lastno pest raziskovat lepote Tajske. Sem tud jaz včasih letoval in spal v deluxe kategorijah po Grčiji in Baliju pa mi to ni všeč. Za mene je bistvo dopusta to da sem nekje drugje , kjer so okolica in ljudje popolnoma drugačni kot doma in da vidim kako ljudje po svetu živijo.
 

zverca

Fizikalc
26. avg 2007
1.280
0
36
42
stražišče
Citat:
Uporabnik Evrokrat pravi:
Citat:
Uporabnik zverca pravi:
novembra 2007
takrtatnih 330.000 SIT.
sprasujem se.gif

mal pomote, 2006
wink-1.gif
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.719
82
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Mi lahko napišeš kje si karte kupil, oziroma kje so/bodo po 530 EUR za na Tajsko, ker ravno v marcu (ja, je že eno leto od Indonezije!) planirava naslednji "dolgi" dopust po toplih krajih (lahko tudi na PM, če stvar ni v skladu s politiko foruma).
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.984
10.392
113
emirati in qatar, so med top 5 letalskih druzb...probaj kr direktno na njihovih straneh.občijano letijo iz dunaja ali minhean, prestopis ev dubaju ali dohi..1A let
wink-1.gif
pa hude stevardese.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.984
10.392
113
karte se kupuje direktno pri prevoznikih so se par 10 € cenejše
wink-1.gif
posredniki le nekaj vzamejo.