Tajska

mla16

Pripravnik
23. sep 2007
102
0
16
Ma saj je vseeno , jaz grem pač poleti ni panike če bo me kdaj namočilo, bo pač še eno doživetje več.
Sem pa ravnokar Lonely Planet Thailand nabavit, da lahkodalje študiram in okvirno naštudiram pot, pa malo talščine se bom naučil, če me slučajno dež dobi, da bom znal vprašat, kje marele prodajajo.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.277
191
63
Hehe, good luck.
Kar se tajščine tiče - jaz sem si v treh tednih komaj zapomnil par besed, se mi zdi, da je za temi daljnjevzhodnimi jeziki čisto neka druga filozofija zadaj. Govorijo, ko da bi z Lune padli.
redface-1.gif

Marele tudi ne rabiš, ker je tako vroče, da se zelo hitro posušiš. Ko sva bila midva dol,. je tudi nekaj malega deževalo, pa se ne spomnim nobenega z dežnikom.
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.719
82
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Tajščina je res kompliciran jezik, ker ni pomembno samo katere zloge izgovoriš, ampak tudi melodija izgovorjave konca zloga: navzgor, navzdol, naravnost in naprimer zlog "kai" ima tri pomene, odvisno kako ga "zapoješ", povezava "krai kai" pa že 9. V vseh letih sem se tudi jaz naučil le nekaj besed, dva do tri zloge skupaj še zapojem, potem pa mi zmanjka. Pa še različne fraze so za moške (kop kun krap) in ženske (kop kun kaaa) - za besedo hvala.

V Maleziji in Indoneziji sem bil manjkrat kot na Tajskem, a ker govorijo (ne pojejo) jezik Bahasa in pišejo v latinici, razumem kar precej napisanega in se znam sporazumet glede osnovnih potreb popotnika. Prva tajska fraza, ki sem se je naučil pa je bila mai ped (ne pekoče), ker zna hrana tam biti res pekoča.

Dežnik je res nepotrebna in neuporabna stvar, ker če se ulije, se ulije kot iz škafa in pomaga le kaka tanka pelerina, se pa zaradi visokih temperatur v vsakem primeru hitro posušiš.
 

decva

Pripravnik
5. sep 2007
462
0
16
Citat:
Uporabnik blazko pravi:
Nisem bil nikoli, ampak sem od vseh "Tajcev" slišal, da je poletje najbolj neugoden čas za obisk. Pravi trenutek je sedaj.

ni nujno. sama sem bila junija, pa ne vem, če je v mesecu dni 2x padal dež. ( mislim, da je bilo samo 1x).. in ko rečem dež, mislim 5 minutni naliv, ki te lepo osveži, potem te pa takoj sonce posuši. ni panike...
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Popolnoma enaka izkušnja z vremenom... Julij/avgust in praktično brez dežja. Je pa res, da je zelo nepredvidljivo.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

- EVRO:USD v razmerju ene 4:1 (pač dolarji samo za hudo silo, če res v kakem zakotnem kraju še niso slišali za novo svetovno valuto)

- Maestro kartica (to je pa primarni vir denarja... najbolj ugodno menjalno razmerje)
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
40
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik Don_Corleone pravi:
frend je bil 1 mesec tam in je rekel da je zakon in ful poceni
za 1 mesec polnega uživanja, je dal skupaj s karto 1500€. ampak res užival je kot kralj

Pol pa naj izda recept, moj stric je poročen s tajko, in poznata vse trike kako poceni jest in pit, pa spita pr njej doma
ko sta tam na obisku, pa je karta večinoma med 900 in 1200€ po glavi, za hrano pa pijačo, ker vztraja da jesta zunaj
pa pribljižno med 20 in 30 na dan (sicer taboljša hrana in pijača), tako da kako je on pregural s karto za 1500€,
zaj pa če še rečeš da je kaj nažgal, te pa je tak fenomen, naj napiše turistični vodič o bankoku al kak,...

najcenejša soba ti je 10€ na dan, stem da je nočeš videt. Samo tukaj je crknil 300€, pa če ej jedel samo riž in vodo,
bo to dodatnih 5€, smo na 450, ostane 1050€ za karto, kar jo je dobil super poceni... Kje je zdaj "užival kot kralj"?

Da en mesec haraš po tajski in si kot gospod rabis 2 jurja brez karte. Kot kralj pa vsaj 5, ker ti hotel požere pol tega dnarja.
(brez nabijanja)
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
40
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik mla16 pravi:
Denar si dvigoval na bankomatih ali si vsega imel zraven

Zraven imaš recimo 20% budgeta, ostalo pa v potovalnih čekih.

O dvigovanju na bankomatih sem slišal da te znajo dokajhitro olupit z kakšnimi skenerji in podobno,
jaz se nebi špilal,...

Pa kar tak rečem, ne tebi, ampak vsem ki greste tja oz. imate namen, dajte se vzdržat raznih drogerantskih izpadov,
ala đojnt, x, koka,... Tam gre "farang" za 10g malo za 25 let, v en najhujših prosotorov na svetu. Lahko pa nabijate
kok vam je volja, tu vas noben nebo gušil, le "poteškajte" da nebo kakega presenečenja
cool-1.gif


Vem pa kaj govorim, ker imamo tajko v žlahti že 3 leta, in poznamo vse umazane trike te čudovite dežele,...
 
Nazadnje urejeno:

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
zakaj nabijaš v 3 pizde?

si bil spodaj? če nisi,STFU,resno,ker tolk nakladanja o stvareh ki nimas pojma pa ze dolgo ne...karte so med 600 in 700 € pri arabcih..ze letis dol kot normalen človek.
pa bankomati delajo spodaj BP, brez straha, tajska je ena najvarnejsih in redoljubnih dezel v tem delu azije.
 

zverca

Fizikalc
26. avg 2007
1.280
0
36
42
stražišče
jst sm bla na dol novembra 2007

in sicer cca. 26 dni, potovanje je obsegalo celo Tanjsko in Malezijo (od J do S), s tem da smo se 4 dni razvajali na Lankawiju

pa nas je celotni aranžma (lastna režija - backpack) prišlo takrtatnih 330.000 SIT.


Pa verjemi, da smo pregledal vse.
 

mla16

Pripravnik
23. sep 2007
102
0
16
Včeraj sem od agencije dobil letalske karte za Tajsko, letim z Fly Emirates za 630 evrov, pa če bi dalje iskal bi lahko še ceneje letel.
Po vseh zbranih informacija , ki jih ni malo bi s takim budgetom kot si ga ti omenil dol kot kralj potoval enih 2 meseca brez nažiganja tajk ker bo z mano potovala žena pa mam to gratis. Tak da menim je enih 1000 evrov brez karte za 20 dni cist dosti da se doli razvajaš pa kak ponaredek domov prineseš.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.277
191
63
KSZ.
Najdražje prenočišče, ki sem ga imel, je bil lastni klimatizirani zidani bungalov za 2 osebi 20m od peščene plaže. In ta je stal 18 EUR na dan. Če bi bil v njem 20 dni skupaj, bi me to stalo 360 EUR, samo bi za tako "količino" dni sigurno dobil popust.
Spala sva npr. tudi tukaj, kjer te pride najdražja soba za dve osebi 350 bahtov (ja, slabih 8 EUR). Pa so super sobe in super hostel.
Se pravi, da pri 1000 EUR ostane cca. 700 EUR za prehrano, prevoze, oglede, šoping...

Drugače pa super cena za letalsko karto.