Zbiranje “zamaškov” za hudo bolne otroke

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.598
5.182
113
O kakšni diskriminaciji ti to pišeš? Lahko prosim malo več o tem?
Razumem, da je za zavarovalničarja vse čisto. Ampak če prav uporabimo statistiko, so vozniki določenih tipov vozil bolj rizični in v Nemčiji se to pri zavarovanju pozna. Zakaj bi statistiko uporabljali samo, ko opravičujejo doplačilo za mladega voznika? Zakaj ne za voznike bmw-jev kot v Nemčiji?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
34.273
16.562
113
Razumem, da je za zavarovalničarja vse čisto. Ampak če prav uporabimo statistiko, so vozniki določenih tipov vozil bolj rizični in v Nemčiji se to pri zavarovanju pozna. Zakaj bi statistiko uporabljali samo, ko opravičujejo doplačilo za mladega voznika? Zakaj ne za voznike bmw-jev kot v Nemčiji?
Seveda, da je vse čisto (tako dejansko, ne samo za zavarovalničarje) saj se zavarovalne premije ne določa na podlagi mladosti / starosti ampak na podlagi sveže / na novo pridobljenega vozniškega izpita oz. na podlagi majhnega števila let posedovanja vozniškega izpita. Dodatno premijo tako v obliki doplačila za mladega voznika za obdobje 3 let po opravljenem izpitu kot tudi doplačila zaradi višjih premijskih razredov torej (do)plačujejo vsi, ki na novo opravijo vozniški izpit ter nase registrirajo vozilo ne glede na starost te osebe zaradi česar je pri avtomobilskih zavarovanjih popoln nesmisel govoriti o kakršnikoli diskriminaciji zoper mlade ljudi.
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
23.260
1.282
113
43
Tu so itak vedno moralne dileme in dokler se da, se starši trudijo, ko se ne da, pa obstaja v našem okolju miljon posvojiteljev/rejnikov, ki se jim da srčno s tem ukvarjat. Tako da koga evtanazirat pa koga ne, bi bilo v takih primerih precej subjektivna ocena.

Recimo najbrž poznan primer Darka Đurića ki je šel od bioloških staršev v rejniško družino, dobil svoj smisel in smoter in pač živi življenje kljub temu da mu 3/4 telesa manjka. Meni se je zdel človek v času ko so začeli govorit o njem povsem nesoočen s situacijo v kateri je oz. preveč optimističen za svoje stanje, dokler ga nisem enkrat po naklučju videl s pivom v roki na metal koncertu. Če je človek z eno roko pa dvema protezama na nogah sposoben it na tak dogodek in si sam kupit pivo pa da tam uživa, kaj hočeš več od življenja? In sedaj grdo je to omenit, samo da se ti rodi tak otrok, koliko imaš upanja oz. če bi imel takoj opcijo končat njegovo življenje ali bi ga?
Jaz sm ga srečal na Black Sabbath koncertu Z berglami. Kr car
 
  • Všeč mi je
Reactions: Utisevalec

jest5

Guru
18. avg 2007
26.232
-8.847
113
Povsot, dokler ne bo on na vrsti za konkretno zdravstveno obdelavo, ter povišanja prispevkov. Pol bodo pa komunisti krivi
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.811
937
113
tu in tam
O tem, da je zdaj čas za pivce ali dva, tri... po "napornem dnevu desničarja", ki dela za še vse druge, posebej za levake + NVO-je..:valjamse: