Tajska

mla16

Pripravnik
23. sep 2007
102
0
16
Poleti se z mojo boljšo polovico odpravljam na Tajsko v lastni režiji. Zanima me če je kdo potoval po Tajski , kakšne so izkušnje, kakšna je bila tura, cene, predviden budget, kakšni ruzaki in podobno.
Za vse koristne informacije se vnaprej zahvaljujem.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.425
413
83
Nisem bil nikoli, ampak sem od vseh "Tajcev" slišal, da je poletje najbolj neugoden čas za obisk. Pravi trenutek je sedaj.
 

mla16

Pripravnik
23. sep 2007
102
0
16
Ma sem zdaj malo čekiral,pa jih je ker nekaj bilo poleti pa ni bilo problemov z vremenom. Sem pa predlani bil julija na Baliju pa je tud bilo v redu, niti en dan ni dezevalo.
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
frend je bil 1 mesec tam in je rekel da je zakon in ful poceni
za 1 mesec polnega uživanja, je dal skupaj s karto 1500€. ampak res užival je kot kralj
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.277
191
63
Bangkok - Ayutthaya - Chiang Mai - (let do) Surathani - Koh Samui - Krabi (Tonsai) - Bangkok, 3 tedni, februar in marec 2008. Zdaj je najbolj primeren čas za obisk, v času našega poletja je baje malo manj ugodno (tudi Lonely Planet misli enako).
Nobene slabe izkušnje, super ljudje, sever mi je bil boljši ravno zaradi teh, saj so na severu budisti, na jugu pa muslimani, je pa jug boljši zaradi narave (plaže & stuff).
Budget? Kaj pa vem, verjetno kakega jurja plus karte, samo sem res zapravljal dol, nazaj sva prinesla cel ruzak novih cunj in ostale krame. Cene so za naše razmere precej smešne, obrok na ulici dobrega pol evra, "original" Diesel kavbojke z evropsko deklaracijo po 12 EUR, fotografska oprema po polovici naše cene.
Relativno preprosta za potovanje, ruzaka sta bila potovalna s cca. 70-80 l prostornine, samo nista bila čisto polna. Je pa res, da sva za vso robo, ki sva jo kupila dol, morala kupiti tudi dodaten ruzak, tako da sva nazaj prišla s tremi.
Pri potovanju sva si pomagala z Lonely Planet vodičem. Če te zanima še kaj, pa kar vprašaj.
 

mla16

Pripravnik
23. sep 2007
102
0
16
Kakšna je bila cena notranjega leta Chiang Mai - Ko Samui. Denar si dvigoval na bankomatih ali si vsega imel zraven, prenočišča si rezerviral vnprej po netu. Si bil na trekingu v Chiang Mai, kakoje bilo.
Hvala za pomoč.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.277
191
63
Iz Chiang Maia sva letela najprej do Bangkoka in tam prestopila na let za Surathani. Oba leta sta prišla dobrih 100 EUR po glavi. Je bilo pa kar popotovanje: s sawngthaew po otoku do Lamai-a, vse skupaj cca. 12 ur.

Denar sem dvigoval na bankomatih, rezervirano sem imel samo prvo prenočišče v Bangkoku, vse ostalo sproti, večinoma prenočišča, opisana v Lonely Planetu.

Bil sem na tridnevnem trekingu po gozdovih okrog Chang Maia, bilo je super. Drugače to niso neki hudi trekingi, hodiš efektivno kake 4 ure na dan. Mi smo imeli zraven eno skupino iz VB, kjer sem mislil, da bo mama izdihnila že na prvem vzponu (prve pol ure). Drugače se pa spi pri domačinih (npr. Lisu) v njihovih vaseh, kar je res super doživetje.

Če boš šel poleti, ko je tam vlažno obdobje, je baje po teh gozdovih tudi nekaj malarije, v sušnem pa ni panike. Midva sva zato uporabljala samo njihove repelente.

Pa nikakor ne pozabit na tajsko masažo, ki je res poceni (cca. 4 EUR za eno uro masaže).
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.277
191
63
Na spletni strani NLB piše:
"Dvig gotovine na bankomatih v državah EU v ostalih valutah, razen evra in švedskih kron, ter v drugih državah v Evropi in izven Evrope: 1,0% od odobrenega zneska, najmanj 1,67 EUR , največ 20,86 EUR ." Ni hudega.

Jaz sicer imam vedno nekaj malega evrov pri sebi, če je res kje kaka nuja, sicer pa takoj že na letališču dvignem lokalno valuto. Pri plačevanju v tuji valuti te itak vedno mastno nategnejo pri menjalnem tečaju, zato se evrov in dolarjev v državah, kjer niso uradno plačilno sredstvo, izogibam.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.984
10.392
113
ti lepo maestro vleči bodo vsi srečni
smile-1.gif
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
44
skoz okol
Slick: si notranji let (Chiang mai - Surat thani) kupil prej, ali kar na letališču?
Air Asia? Air bangkok?

Jaz grem čez 14 dni..
smile-1.gif


lp
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.277
191
63
Na ta prvi agenciji, ki je bila 50m od hostla. Ko sva prispela v Chiang Mai, sva našla prenočišče, kupila letalske karte in šla za tri dni na treking. Kupljene so bile torej cca. 4 dni pred letom. Letalske karte itak prodajajo vsi po vrsti, cene so si zelo podobne, tako da se ti pomoje niti ne splača vozit do letališča, da bi jih kupil. Letela sva pa z One-Two-Go.

Sicer pa - brez skrbi, ker se boš imel super.
cool-1.gif
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.719
82
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
V zadnjih 12 letih sem bil ali potoval skozi Tajsko kakih 8x (zadnjič sem bil tam sicer leta 2005, vendar pa se je sin pravkar vrnil iz Tajske in ugotovil sem, da tam razen vse višjih cen ni kaj dosti novega od mojega zadnjega obiska), vedno v lastni režiji in dolžini od 22 do 31 dni. S spremljevalko imava vse kar potrebujeva v nahrbtnikih, moj 40 litrov 8,5 kg (da ga ni potrebno čekirat), njen pa 30 litrov, 6,5 kg.
Vse kar ti je Slick napisal drži! Če imaš dovolj časa bi po Chiang Maiu dodal še Chiang Rai in Golden triangle, predvsem zaradi vožnje s hitrimi čolni (kot v enem starem filmu o Jamesu Bondu) po reki Mekong.
Nazaj v Bangkok in naprej na jug ponavadi potujeva z državnimi avtobusi, cena pa je 3-4 x nižja kot za letalo, pot pa traja dvakrat po 12 ur in vmes še kaj vidiš.

Na jagu Tajske na V obali so otoki Tao (potapljači), Phangan (Hat Rin na JV znan po full moon partijih, Z in S pa sta mirna) ter Samui (plaži ChaWeng in Lamai, prenatrpani in dragi). Na Z pa je otok Phuket (plaže Kata, Karon in Patong, polne turistov), okolica Krabija (Ao Nang in Railay beach, vse bolj natrpano), otoki PhiPhi (večji Don so po tsunamiju popolnoma iznakazili s hoteli in bazeni, manjšega Leh pa s filmom The Beach, čeprav si je laguno potrebno ogledat, če pa se potapljaš pa je okolici Leha zelo lepo), naprej južneje je otok Lanta (na J je še "naraven). Najlepši pa so otoki še južneje, precej odročni a lepi (Sukorn, Bulon, Turatao, ...).
Razen v mestih Patani in Narathivat so muslimani v manjšini in nikakršen problem.
Lonely Planet vodič je zakon, denar dvigaš (Maestro!) na bankomatih in kljub proviziji profitiraš in še varneje je, čeprav je Tajska najvarnejša dežela v JV Aziji (prepotoval sem vse od ŠriLanke do Filippinov, razen Vietnama) in najlažja za potovat, saj imaš na voljo vse od letal, taksijev, tuktukov pa do turističnih in državnih avtobusov.
Najboljše na Tajskem pa je: hrana in prijaznost domačinov (pripadniki nekaterih plemen na SZ Tajske so malce manj prijazni, pač Kitajci).
Midva sva bila na Tajskem ponavadi oktobra, enkrat pa tudi januarja, a nama je bilo prehladno, zrak manj kot 30 in morje komaj 26.
Glede zdravja in komarjev: nikoli nisva imela nobenih problemov, jesti je potrebno tam, kjer jedo domačini in hrano pripravljajo pred teboj (taka je tudi najboljša), repelent je pa dober le, če vsebuje vsaj 30% DEETja (mene komarji obožujejo, a odkar uporabljam repelent z 30 ali 33 % DEETja imam pred njimi mir).

Par SLIKIC iz leta 2005.
 

mla16

Pripravnik
23. sep 2007
102
0
16
Hvala za tak izčrpen odgovor, fotke so nardile svoje in zdaj se mi sline še bolj cedijo. Mam pa v grobem tak načrt potovanja kot si ga ti opisal. Hvala še enkrat, grem še malofotke gledat.
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.719
82
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
BTW, na drugi fotki so sami ladyboys! (niso ženskega spola, nekaj vmes in takih je tam veliko). Fotka je bila narejena v času Songkrana, njihovega novega leta in takrat se vsi škropijo z vodo, v kateri je bel prah in zato smo bili vsi mokri in beli.
Ko boš na Tajskem videl visoko, vitko, urejeno in po vseh merilih oh in sploh "bejbo" vedi, da 99,99% ni ženskega spola!
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.719
82
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Citat:
Uporabnik Slick pravi:
Bangkok - Ayutthaya - Chiang Mai - (let do) Surathani - Koh Samui - Krabi (Tonsai) - Bangkok, 3 tedni, februar in marec 2008. Zdaj je najbolj primeren čas za obisk , v času našega poletja je baje malo manj ugodno

Letos kot kaže ne, sem pred nekaj minutami preveril (znanec je namreč ravno na poti v Chiang May, na S Tajske) in res je bilo ponoči na S Tajske celo pod nulo.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.277
191
63
Čisto možno. Jutra v Chiang Maiu so bila res kar hladna, samo toliko pa spet ne.
V mislih sem imel bolj južni del (take me to the beach
cool-1.gif
).