Tajska 18.4.2009 do.....

igi

Guru
13. okt 2007
5.540
1.143
113
Celje
No takole!

Odločitev je padla, da letos pogledamo tako opevano tajsko, ker so karte relativno ugodne....
Sicer še čakamo, da ženki odobrijo dopust in upamo, da bodo v naslednjem tednu karte še vedno po ceni 530€!

Sedaj pa rabim čim več informacij (sej sem in še bom prebral teme na forumih, pa vseeno škoditi kakšna informacija več ne more).
Šli bi štirje (dva para) prijatelja bi se morala vrniti v 14 dneh, midva pa bi seveda podaljšala verjetno na 3 tedne
smile-1.gif

Načeloma smo vsi videli že precej sveta, vendar daljše destinacije vedno organizirano, zato smo sedaj seveda malce v skrbeh kaj in kako. Pristali bi v Bankoku, tam kakšne 3 dni, potem pa naprej. Kaj priporočate? Smo bolj kot ne razvajeni in ne bomo iskali glih sobe za 5$, pretiravali z nekimi hudimi hoteli pa tudi nebi! Vsi radi dobro jemo in pijemo
wink-1.gif
Nekaj "znamenitosti" bi radi videli, predvsem tiste "bistvene", potem raje kakšen dan več na lepi peščeni plaži z ne preveč turisti, ob dobri hrani in koktejlih. Sploh tisti "najin" podaljšani vikend bi bil bol za sproščanje.

Na katere otoke se spraviti, je potrebno hotele (bungalove) prej poiskati na netu in rezerviratim, kakšne so cene prevozov, je problem z organizacijo le teh, se je potrebno cepiti....? Koliko denarja "rezervirati" za takšen dopust, brez kart seveda! V glavnem čim več informacij.

Če pa kdo potuje v podobnem terminu pa tudi dobrodošel na pijačo, dve, tri....
smile-1.gif


Hvala in lep pozdrav

Igor
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.719
82
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Če računaš na tiste karte po 530EUR, ki so znižane do 31.03.2009, dobro preveri kako in kaj, ker meni so odgovorili, da se je potrebno do omenjenega datuma tudi vrnit nazaj; torej, odhod in vrnitev morata biti oba najkasneje do 31.03.2009.

Na tem forumu in na mnogo naših in tujih s(m)o pisali o praktično vsem, kar se na Tajskem splača in mora videti, pa tudi česa se je potrebno izognit.
Najbolje pa je, da si že sedaj omisliš kakega vodiča, npr. Lonely Planet, kjer piše VSE, kar je potrebno vedeti.
Na Tajskem ni potrebno vnaprej, po spletu rezervirati prenočišč (razen za kakšne res luksuzne hotele), prideš, se dogovoriš, plačaš.
Ko prispeš v Bangkok priporočam pot do Khao San roada in najem sobe tam nekje v okolici, ker se tam najlažje dogovoriš za izlete (kamorkoli) po Tajski in tudi v okoliške države. Khao San ima tudi poseben čar, saj so tam praktično vsi popotniki, ki pridejo na Tajsko, v zadnjih letih pa vsak večer tja "romajo" domačini in je scena prav zabavna.
Če imaš 3 tedne časa je skoraj nujno obiskati tudi sever Tajske (razna plemena, zlati trikotnik, rafting, pot skozi džunglo na slonih, ...).
Cene prevozov so tam res nizke, se pa zadnja leta izogibam raznim VIP in oh in sploh VIP busom in raje potujem z državnimi busi, ki so sicer rahlo dražji, a udobnejši. Tudi letalski prevoz (naprimer s severa Tajske na jug, na kak otok) ni drag.
Za en mesec Tajske zapravim manj kot 600EUR (plus letalskime karte), če bi pa tam živel razkošneje, pa več kot 1000 ne bi smelo biti.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.540
1.143
113
Celje
Te vzamemo zraven za vodiča
wink-1.gif


Ja računal sem na tiste karte po 525€ ja.... za izbrani termin mi je naračunalo to ceno.... nisem pa nič naprej spraševal!
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.277
191
63
Jaz sem v Bangkoku prenočeval v Rambuttri Village. Sobe so čiste, imajo lastno kopalnico in WC, TV, klimo. Hotel je 5 minut od Khao San Roada, cena za dvoposteljno sobo je 800 bahtov (cca. 16 EUR) na noč.

V Chiang Maiu sem prenočeval v Julie Guesthouse. Gre za hostel z res pristno atmosfero, nizkimi cenami in eksotičnim izgledom. Tudi tukaj je bilo čisto.

Bungalovov na obalah je bilo malo morje, vseh oblik, kvalitetnih in cenovnih razredov. Vnaprej ni bilo rezervirano nič, vse sva poiskala sproti. Za 900 bahtov (18 EUR) sva imela zidan bungalov na Koh Samuiju (Lamai) s TV (ne da bi jo rabila), ventilatorjem, klimo in hladilnikom, 50m od peščene plaže. Podobno je bilo na območju Krabija, bungalovov kolikor hočeš.

Pomoje bi moral s 1.000 EUR komot priti skoz (prenočišča, prevozi, hrana, pijača, šoping).
 

lovelove

lovelove
23. jul 2007
2.788
0
36
116
zravn komšije
Evo, jaz sem včeraj prišel nazaja....

Če boš 3 tedne, 1000 EUR ni ravno veliko, če si hočeš privoščiti malo več. Menim, da je Tajska država s tako ugodnimi cenami za nas, da se splača privoščiti si nekaj več, saj je to tako poceni, da pri nas takih stvari ne moreš doboiti za normalne cene.
Npr., jaz sem tam jedel tudi jatoga (ki mi roko na srčka ni bil čisto nič posebnega), ki me je koštal 19 EUR in jo to za dol extremno drago, če pogledamo, da lahko na ulici ješ Pad thai za pol EURa in se ga dodobra naješ. Vendar pa sem si jastoga privoščil, ker vem, da je pri nas mnogo dražji.

PA tudi na masaže sem hodil vsak dan. Masaža pa stane od 4 do 7 EUR in to v 3 tednih nanese nekaj denarja. potem je tu še ohlajeno sadje na ulici, ki je tudi poceni, vendar pa ga ješ večkrat na dan in tudi to potem nekaj nanese. Enako je spanjem, soba v BKK te bo koštala cca 800 bahtov (18 EUR) in tudi to nekaj nanese. Potem so tudi pijače tu.... Če boš šel na trekkinng ti bo to vzelo cca 30-40 EUR, pa nočni vlak 20 EUR, pa avio karte iz Čang maja do otokov je cca 100 EUR direkt oz cca 80 EUR s prestopanjem v BKK.

Jaz sem bil dol 17 dni in sem tam (torej brez avio kart do T. in nazaj) zapravil 1.400 EUR. Sem pa resda tudi kupil nekaj pizdarijic (in boš verjetno tudi ti), ki jih na grobo ocenjujem na slabih 400 EUR. Ne pozabi na "vstopnine" za floating market, ki je must see (čeprav je popolnoma turističen - v bistvu ugotavljam, da boš pravi Thailand težko doživel, saj je VSE namenjeno turistom), pa za Tigre, če jih boš šel gledat, pa z long tail čolnom se boš verjetno šel peljat po kanalih BBK (priporočam).... Potem, računaj na morebiten strošek prevoza do kakega otočka, če ne boš samo na Phuketu (odsvetujem) ali Ko Samuiju, pa kakšen izletek s teh otočkov....

V glavnem, raje si vzami extra 300-500 EUR in si privošči, ker za tak denar, boš težko užil iste oz podobne stvari doma . In to je po moje zelo pomembno.
Dol se ne gre škrtarit. Tudi če si študent verjetno ne.

Sej da se bistveno ceneje, samo če ni nujno, potem si raje kaj pošpogaj.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.984
10.391
113
predlagam da gres na phi phi island za par dni, ker takrat ne bo vec taksne guzve, gres pa lahko z ladjo iz krabija ali phuketa, tam pa so tako ali tako letalsica...

Phuket pa odsvetujem ker je tako brezvzezen in ugabno kurbirski da ni res. Pa se za videt ni nic pametnega, glupe plaze in guzva. Bedno bedno, razen ce bos golf igral, imajo dobra igrisca tam.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.540
1.143
113
Celje
no karte so kupljene.... točen termin je 16.4.do 4.5... niso trije tedni, ker nekako prijatelj ni uspeli dobiti toliko dopusta.... Cena za direkten let iz minhna z letalsko družbo Thai je bila 520€, kar se mi zdi OK!

No vsi imamo redne dohodke, tako da šparat ne gremo, nismo pa neki hudi magnati
wink-1.gif
, da bi glih na polno zapravljali....
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.719
82
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Če je to končna cena z vsemi taksami in ostalim, je zelooo ugodna. Pa še dobro je, ker letiš s Thai, saj v tem primeru "začutiš" čar Tajske in tajcev že po vkrcanju v letalo. Od vseh poletov v Bangkok mi je v najlepšem spominu ostal ravno let s Thai airways.
 

decva

Pripravnik
5. sep 2007
462
0
16
se strinjam glede Thai - prijazni, super azijska hrana, pa stevardese v tistih njihovih oblačilih in svežim cvetom v laseh... lepo.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.540
1.143
113
Celje
jst sem jih vzel kar na odklop.com .... res si vzamejo 35€ po karti ampak vseeno.... Bi jih prej že kupil na qatarju direkt, pa nisem mogel vpisati kode za slovenijo pri telefonski številki, mi je zavračalo, da ni prava. Po klicu so mi trdili, da jst nekaj narobe vpisujem.... drug dan je pa tam cene full poskočila. Pol pa sem na odklopu zasledil in čez 5 minut sem že imel karte....

l.p.
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
44
skoz okol
jaz sem na opodo.de nabavil brez problema.. vpišeš podatke, mastercard in greš..
Prek odklopa pred časom pa sem moral plačevat z avansom, čakat na potrditve itd.itd.. Nevem, če majo sedaj kako drugače urejeno...
Itak pa imajo verjetno vsi oz večina E-agencij enak elektronski sistem. razlika je verjetno le v njihovi proviziji...

maš pa še edreams, expedia ipd..
 

moho

Pripravnik
30. avg 2007
208
0
16
Tudi jaz štartam že drugič v življenju na Tajsko. V msesecu marec gremo trije dol. Karto sem pa preko interneta plačal direkt pri http://www.emirates.com/at/ger...cial_fares.aspx ) 540 € - imajo neko akcijo, s tem da letiš z Dunaja in stojiš v Dubaju preko noči. Za nazaj pa gremo še preko Hongkonga, kjer ravno tako stojimo nekaj ur.

Gremo za 14 dni, tako, da si bomo ogledali malo sever, pa malo plaže na jugu. BKK 3 dni . Poročam, ko pridem konec marca nazaj...
 
Nazadnje urejeno:

Funy

Zelenc'
9. feb 2009
1
0
1
Hay
Evo tud sam nekako planiram v aprilu lutati po Tajski
smile-1.gif
Če je še kdo takrat dol .....ideje priporočljive....
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.540
1.143
113
Celje
no mogoče bo tole komu zanimivo....
smile-1.gif



Sporočamo, da vlada Kraljevine Tajske začasno, za vizume, izdane med 05. marcem 2009 in 04. junijem 2009, ukinja plačilo taks za turistični vizum ter vizum MR (medicinski razlogi). Oprostitev plačila takse velja tudi za Visa on Arrival. Cene v priloženih navodilih za turistične vizume začasno ne veljajo.
 

brainstorm

Pripravnik
15. nov 2008
160
0
16
Kok je res s to vizo za Tajsko in koliko stane, a je treba jo prej pri nas uredit ali jo lahko dol na letališču.
Grem pa julija tja in bi rabu multi vizo, se pravi z večkratnim vstopom, ker grem še v Kambodžo za nekaj dni in potem nazaj na Tajsko.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Jaz sem za to reč pred dvema letoma rabil 2 vizuma, čeprav sem bil na Tajskem vsega skupaj manj kot 24 ur: prvič popoldne in noč, drugič samo tranzitno, vendar sem moral za 2 uri stopiti izven letališča, ker nizkocenovni leti na bangkoškem letališču niso povezani z ostalimi medcelinskimi.
Kako je pa zdaj, pa ne vem. Vem pa, da je bilo rihtanje tranzitne vize precej ceneje opraviti tam dol (v Hanoju sem to delal), kot pa da bi si zrihtal na tajskem konzulatu v LJ.