Tajska 18.4.2009 do.....

igi

Guru
13. okt 2007
5.540
1.143
113
Celje
Ja fino.... sedaj pa izredne razmere.... kaj bi naredili vi? Vseeno šli ali? Je kakšna možnost dobiti povrnjene stroške za letalske karte?

L.p.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Verjamem, da je zoprna situacija in da ti ni prijetno...

Denarja za karte, dokler ne zaprejo letališč, po mojem ne boš dobil nazaj. Če imaš zavarovan riziko odpovedi, bi morda šlo...


Tudi jaz bi verjetno šel. Na Khao-San-u po mojem ni protestov... to je itak zahodnjaška ulica. Potem pa čimprej pojdi ven iz Bangkoka. Ko se boš čez en mesec vračal, se bo pa stvar verjetno
confused-1.gif
že umirila.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Itak je pa mesto tako ogromno, da se tistih par tisoč protestnikov ne pozna. Na turističnih točkah se gotovo ne mlatijo.
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.719
82
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Sem bil tam že večkrat, enkrat celo med vojaškim udarom, pa izven Bangkoka sploh nismo nič opazili. Sin je bil tam med zadnjimi demonstracijami, ko so bila zaprta letališča v Bangkoku (na srečo je letel s Phuketa), pa tudi ni ničesar opazil. Tako, da če bi jaz imel avio karte že kupljene, bi definitivno šel. In upam, da bom tja lahko še velikokrat šel!

Sicer so na Tajskem vojaški udari kar pogosta stvar, v letih odkar sem bil prvič tam, pa do danes jih je bilo več in vsakič se je stvar končala brez posledic. Je pa res, da pa v vseh teh letih ni bilo niti ene smrtne žrtve in tudi nasilja praktično ni bilo. Ljudje zaupajo kralju in nikomur drugemu in dokler je bil kralj dovolj močan (žal ga močno dajejo leta), je lahko z eno samo javno izjavo naredil konec nemirom. V tokratne nemire in tudi ene prej, pa kralj Bumibol ni več posegel in v tem je bistvena razlika od prej.