Taiwan(Kitajska)

Emaster

Guru
Izključen uporabnik
1. sep 2007
1.070
528
113
...v senci...
Pa se pejmo malo kajpaonizma...A Ukrajina ni suverena država, da bi se smeli priključiti komur želijo in na svojem ozemlju početi kar se ji zadzdi?
...ti ne razumeš sistema naši/vaši in ne razumeš, da tisto velja samo za žutece, tu so pa v špilu rusi in je drugače, ker pri nas imamo srbe, ki nočejo v srbijo in so prijatelji z rusi, skratka komplicirano in ti ne razumeš, jebi ga, jaz tudi ne..., kriv je pa itak janšek...sem ga moral vplest, drugače bi ga levičjaki...

AMEN
 

pipo

Majstr
19. mar 2008
866
328
63
A Kitajska ni suverena država, da bi smela narest vojaške vaje na svojem ozemlju kadar se ji zazdi?
jao, navadne naivčine
pošljejo staro damo na obisk za brezveze pa da malo potrka po panju, kitajci pa navalijo kot zmešane čebele.
sevede amerikanc analizira vse kar in kako se premika, taktiko, poteze, zmogljivost pa še kaj, da se pripravi na čas če bo šlo zares ;)
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.702
138
63
Kitajci, ce bi sami cutili suverenost nad Tajvanom, bi avion s Pelosjevo lepo prestregli in obrnili. da se pa tanki po plazah vozijo je pa smesno.
Sedaj so samo priznali, da nimajo Tajvana za svojega.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.152
113
zjutraj mal pogledaš ruske novice, kako tolčejo ukrajince...prvič špricne, popoldne pa še mal na vzhod kak kitajci jebejo tajvance, pa drugič špricne, in lahko v miru zaspiš.

Sem prav razumel?
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: Konec in sandra

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.152
113
drugače pa vaje potem pa sprecialna vojaška operacija...kot rus, ne vem če bo drugače. Kitajcu ne moreš zaupat.
 

B81

22. jul 2007
34.483
8.956
113
Screenshot_20220809_123323.jpg
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.001
5.715
113
blizu močvirne prestolnice
Seveda, SZ je takrat vzela kar nekaj ozemlja ampak hec je da je na tistem koncu polno Kitajcev Rusov skoraj da ni več oziroma so hlapci kitajčkom
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.496
9.200
113
A se še komu zdi, da je to kur… Kitajske potreba vrhovnih voditeljev po zunanjem sovražniku, ker se jim doma banke in nepremičninski trg sesuva? Pa gospodarska rast jim je zgrmela v luknjo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

Success

Fizikalc
5. sep 2010
532
164
43
Kakor je meni znano (še iz gimnazije ali kdaj smo se to učili) je Tajvan bil vedno Kitajski.. Potem pa so med svetovno vojno nekako prosili za neodvisnost in ZN je zadevo potrdil. Kitajska je bila cca 3 mesece prepozna.

Ravno zato vidijo Tajvan kot Kitajsko ozemlje, saj je vedno bilo njihovo.

Morda se pri kakšnem detajlu motim/sem pozabil, ampak načeloma je bilo nekako tako.

Drugič:

Kitajska ima veliki problem, in sicer je zelo gorata država z eno večjo kotlino, kjer živi približno 1.3 miljarde ljudi !!! Kitajci zato potrebujejo in iščejo novo ozemlje za svoje ljudi. Ampak tukaj sploh ne govorim o Tajvanu, pač pa o drugi državi, kjer se že dolgo politično vmešavajo.

Zdej vam pa samo še nekaj povem.. V naši Slovenski vojski, kjer najbolj preučujejo te konflikte in jih primerjajo s prvima svetovnima vojnama, je zadeva ista.. ISTA.. Višji vrh Slovenske vojske resno pričakuje 3. Svetovno vojno in verjemite mi, da se bo zgodila.
 

B81

22. jul 2007
34.483
8.956
113
Pa se Kitajska ne boji zmanjsanja EU in ZDA trga? Komu lahko se prodajajo oz. za koga lahko delajo, ce se tu razpolovi?
Mislim, en ifon na 4 leta in en laptop na 4 leta in podobno...
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N