Svetlana Makarovič in Prešernova nagrada

BuDi

Guru
6. sep 2007
7.379
3.692
113
A se lahko predsednik vlade Golob tudi čez par let odloči, da bi nagrado za "uspešno poslovanje", ki jo je zavrnil mogoče vseeno sprejel? Saj mu pripada, njegov prispevek k "uspešnem poslovanju" v preteklih letih še vedno drži.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi in yahel

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.624
5.816
113
A se lahko predsednik vlade Golob tudi čez par let odloči, da bi nagrado za "uspešno poslovanje", ki jo je zavrnil mogoče vseeno sprejel? Saj mu pripada, njegov prispevek k "uspešnem poslovanju" v preteklih letih še vedno drži.
Pravično razmišljaš. Ampak če govorimo o Golobu, mu nagrada niti ne pripada. Da se je odrekel je le novinarska laž.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.875
3.582
113
Pripada ali ne sedaj ni vprašanje. Se bo pa deponirala za takrat, ko si premisli.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.767
-444
113
Pa kje ti vidis da govorimo o kriterijih ali uporavicenosti so nagrade... je bila nominirana in jo po kriterijih ki veljajo dobila pa jo je zavrnila... i od tukaj naprwj ta debata nima vec nobene veze s kulturo in njenimi deli

no ja, če ne bereš med vrsticami, potem je res tko ja.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.767
-444
113
Lahko pa podebatiramo, nekdo ve več kot jaz in ti, ter nama lahko razloži. V osnovi pa vsi vemo kaj je Prešernova nagrada, a ne? Svetlana kot taka, se pa je dovolj izpostavila že v prejšnji vladi, pa ona tudi ni neka političarka. Zakaj bi mi bili sedaj tiho?

Sicer pa vem zakaj se v osnovi oglašaš. Vema kam pes levo taco moli. :p

haha, sej tudi za vso to gonjo na forumu vemo, kam pes desno taco moli. :valjamse:

sem že povedal mnenje, če jo je zavrnila, ji ne pripada več.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
sej oni si jo jemljejo zaradi vas, ki o tem tako razpredate. oni se le prilagodijo trgu in klikanju.

Dejansko pa noben od nas pojma nima, zakaj kdorkoli dobi prešernovo nagrado, niti ali si jo zasluži ali ne. Kajne?
Makarovičeva je nagrado zavrnila in protesta proti tej zlorabi s strani RKC
Najbolj resen škandal pa je v zgodovini nagrad s svojim vmešavanjem v izbor nagrajenca via SDS povzročila Rimskokatoliška cerkev. Podelitev nagrade jezuitu Marku Rupniku leta 2000 je bila nezaslišana z vseh zornih kotov: upravni odbor PS je povsem obšel področno komisijo, kršili so pravilo, da mora biti umetnina javno dostopna na tleh Slovenije, da jo morajo pred izbiro videti tako člani področne komisije kot upravnega odbora, a jo je videl le en človek ... Ja, šlo je za posilstvo, za posilstvo vseh določil, meril in temeljne etike, za zlorabo brez primere, ki se je v grozljivi ironiji zdaj razkrila tudi kot avtorjevo posiljevanje v dobesednem pomenu besede.
Iz kolumne Tanje Lesničar Pucko v Dnevniku
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.767
-444
113
ja sej jest se strinjam z njo, da jo je zavrnila. Ker kdo bi želel stati na odru ob tem grešniku na največji kulturni prireditvi pri nas?

ampak... lahko bi takrat rekla, da jo ne bo prevzela, ker bi ob njej stal Rupnik in bla bla bla, in da jo z veseljem prevzame kasneje.

pa sej, odločili se bojo po svoje, pa če mi tukaj lajamo še 10 strani.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Verjetno je razlog v tem, da so vrnili odlikovanja tistim, ki so jih fuknili pred vrata predsedstva.
 

Samo Svoj

Guru
27. jan 2022
5.968
2.376
113
PN-plaketa ji pripada saj ji je bila podeljena (za denar je diskutabilno) tako kot so pripadale medalje osamosvojiteljem z "bata vrečko".
Neprevzem ali vračilo ne spremeni dejstva, da je nekaj bilo podeljeno - nekaj drugega pa je kasnejši odvzem, kar bi se recimo moralo zgoditi s PN patru Rupniku.
 

Samo Svoj

Guru
27. jan 2022
5.968
2.376
113
Ne cepi dlake - PN za življensko delo ji je bila DODELJENA (že dva meseca pred podelitvijo se objavijo nagrajenci - mislim da se to dela na Prešernov RD decembra), ona je ZAVRNILA PREVZEM 8. februarja.
 

B81

22. jul 2007
36.625
10.312
113
Jap, to je če ti nekdo da čokolado, ti pa rečeš ne hvala, ne bom.... ne moreš it čez 23 let in rečt, zdaj pa bi jaz ono čokolado, ker mi itak pripada.

Ja ne, stvar podelitve ima svoj rok, do dejanskega prevzema ali do zavrnitve.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Jap, to je če ti nekdo da čokolado, ti pa rečeš ne hvala, ne bom.... ne moreš it čez 23 let in rečt, zdaj pa bi jaz ono čokolado, ker mi itak pripada.

Ja ne, stvar podelitve ima svoj rok, do dejanskega prevzema ali do zavrnitve.
Seveda boš navedel vir za to tvojo trditev.