Svetlana Makarovič in Prešernova nagrada

mistique

Guru
16. jun 2009
13.674
1.475
113
Emona / Carnium
Prisiljena odkloniti? Ok, pač ima tako visoke standarde, da tako gleda na zadevo in jo vidi kot žalitev njej in njenemu umetniškemu opusu (ali kako se je že izrazila) kar lahko razumem in do neke mere tudi povsem podpiram ter spoštujem. Ampak ta nagrada je še vedno "umazana s strani RKC", zakaj si torej sedaj na vsak način želi ponovno podelitev te umazanije oziroma zakaj je sedaj pa pripravljena zanemariti lastna načela?
Kaj naj zdaj? Odpreš manj pomembno témo in hočeš pojasnilo :evil: Piši Svetlani Ceci...Makarovič.
 
  • Haha
Reactions: BuDi in Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.556
15.570
113
A kaj naj zdaj? Ja po kokice bom šel ter opazoval ta retarded reality show še naprej :zmaga:
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.539
61
48
Jaz sem absolutno za to, da se ji to nagrado podeli.... ampak samo na način, da ji jo Primož Kozmus z vso silo zabriše v ksiht. Kdo je za? Gledanost te podelitve bi bila na nivoju gledanosti finala Evropskega prvenstva v košarki leta 2017.

p.s.: nisem bral predhodnih odgovorov, ker me niti ne zanimajo :)
 

B81

22. jul 2007
36.621
10.307
113
Pa naj ji dajo na odru, me zanima, kaj bi stara napletla, verjetno bi pošinfala celo politiko, da bi blo vsem nerodno.
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.097
3.836
113
Lepo ste se ponovno prešteli in pofočkali ljubitelji in poznavalci kulture. Nad predlogi za pogrom in odzivom bi bil še Cankar navdušen. Sprašujete če gre lahko vsakdo na proslavo? Seveda, ampak času primerno in moderno bi bilo na kakšni kravji farmi organizirati alternativno proslavo pod geslom znoj, kri, sperma, gnoj in simbolni zažig čarovnice na kresu.

Njena dela niso zaradi neumnosti (da ne rečem kaj bolj sočnega), ki jih počne na stara leta, nič slabša. Kljub temu pa ne pomišljate niti za trenutek ko je treba pljujit in bruhnit. Prvinski odziv v pravem pomenu besede. Kot sem rekel, material za Cankarja.
 

B81

22. jul 2007
36.621
10.307
113
Dobra komentatorja danes v Areni, Miklavciceva in se en pisatelj.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.901
2.193
113
Lepo ste se ponovno prešteli in pofočkali ljubitelji in poznavalci kulture. Nad predlogi za pogrom in odzivom bi bil še Cankar navdušen. Sprašujete če gre lahko vsakdo na proslavo? Seveda, ampak času primerno in moderno bi bilo na kakšni kravji farmi organizirati alternativno proslavo pod geslom znoj, kri, sperma, gnoj in simbolni zažig čarovnice na kresu.

Njena dela niso zaradi neumnosti (da ne rečem kaj bolj sočnega), ki jih počne na stara leta, nič slabša. Kljub temu pa ne pomišljate niti za trenutek ko je treba pljujit in bruhnit. Prvinski odziv v pravem pomenu besede. Kot sem rekel, material za Cankarja.
Kaj ima poznavanje ali nepoznavanje kulture veze z izrazanjem mnenja o izrocitvi nagrade osebi na prireditvi v letu, ki nima veze s casom v katerem si je doticna nagrado prisluzila... je nagrajenec tisti, ki se odloci kdaj in kako bo prejel nagrado.
Nas mogoce hoces prepricat, da o tem lahko govorijo le diplomirani kulturologi ali tisti, ki preberejo 5 knjig na mesec ali pa imajo abonma v gledaliscu vsaj 5 let... in spet njeni razlogi za zavrnitev s prstom kazejo na nekoga, ki je moralno in zakonsko neprimeren, pa to pomeni, da so zaradi tega njegova umetniska dela nevredna nagrade... ce je to merilo potem ji naj prosim pove nekdo, da je z vso svojo komunikacijo na podobnem nivoju, pa penovcem mimogrede tudi

No ob vsem cakam, da se oglasi se vrhovni del nase "feministicne" politike, rekla je da se bo oglasala in da ne bo taka kot je bil njen predhodnik...
 
  • Všeč mi je
Reactions: yahel in BuDi

jello

Guru
22. sep 2008
10.097
3.836
113
Takoj po tem ko se je skozlan stisnil ob že rahlo nagnita ketteja in murna. In pred tem ko smo po njem imenovali še stotpetnajsto ulico/trg/kulturni dom.
 
2. jul 2020
4.905
6.436
113

...​

Katra ven iz kajže teče,
vid’ na njiv’ soldate stat,
od veselja si jo mane:
”Moj ga ‘ma t’ko sam za scat!”​

Katra prvega natakne
gori doli vzdihujoč.
Niti enkrat ji ne zmakne,
z njim jo drajsa celo noč.​

Drugo jutro polna njiva
samih strumnih je devic,
vse počepa in poriva,
saj na svet je dost’ prasic.​

Izmed vseh ljubljanske frajle
najbolj vnetih so ******,
zaslužile bi kolajne,
znajo onegavit kar za dva.​

Sem prišle so na kurbanje,
tud’ Ljubljančanke gospe,
najdeb’lejši so le zanje,
da se v pizdah ne zgube.​

...

Državni zaklad :evil:


Kakorkoli, tema je od Svetlane in kako se je po 23 letih premislila, da nagrada ni več umazana, zaradi sovraštva do vere.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.624
5.814
113
Lepo ste se ponovno prešteli in pofočkali ljubitelji in poznavalci kulture. Nad predlogi za pogrom in odzivom bi bil še Cankar navdušen. Sprašujete če gre lahko vsakdo na proslavo? Seveda, ampak času primerno in moderno bi bilo na kakšni kravji farmi organizirati alternativno proslavo pod geslom znoj, kri, sperma, gnoj in simbolni zažig čarovnice na kresu.

Njena dela niso zaradi neumnosti (da ne rečem kaj bolj sočnega), ki jih počne na stara leta, nič slabša. Kljub temu pa ne pomišljate niti za trenutek ko je treba pljujit in bruhnit. Prvinski odziv v pravem pomenu besede. Kot sem rekel, material za Cankarja.
Če si že tako strokovno opredelil naše vedenje in pravico do vtikovanja v kulturo in delo Svetlane. Zakaj potem mediji pišejo toliko o tem? In ne katerikoli mediji, pač pa vsako rumeno (ja itak, netrokovno na tem področju) trobilo. Če si oni jemljejo to pravico, bemo sunce, da si jo tudi mi lahko.
 

B81

22. jul 2007
36.621
10.307
113

...​

Katra ven iz kajže teče,​

vid’ na njiv’ soldate stat,​

od veselja si jo mane:​

”Moj ga ‘ma t’ko sam za scat!”​

Katra prvega natakne​

gori doli vzdihujoč.​

Niti enkrat ji ne zmakne,​

z njim jo drajsa celo noč.​

Drugo jutro polna njiva​

samih strumnih je devic,​

vse počepa in poriva,​

saj na svet je dost’ prasic.​

Izmed vseh ljubljanske frajle​

najbolj vnetih so ******,​

zaslužile bi kolajne,​

znajo onegavit kar za dva.​

Sem prišle so na kurbanje,​

tud’ Ljubljančanke gospe,​

najdeb’lejši so le zanje,​

da se v pizdah ne zgube.​

...

Državni zaklad :evil:


Kakorkoli, tema je od Svetlane in kako se je po 23 letih premislila, da nagrada ni več umazana, zaradi sovraštva do vere.
Pa še cela:

 

jello

Guru
22. sep 2008
10.097
3.836
113
Če si že tako strokovno opredelil naše vedenje in pravico do vtikovanja v kulturo in delo Svetlane. Zakaj potem mediji pišejo toliko o tem? In ne katerikoli mediji, pač pa vsako rumeno (ja itak, netrokovno na tem področju) trobilo. Če si oni jemljejo to pravico, bemo sunce, da si jo tudi mi lahko.
Saj ti nihče ne brani, kar daj si duška. Z gajžlo po čarovnici.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.765
-444
113
Če si že tako strokovno opredelil naše vedenje in pravico do vtikovanja v kulturo in delo Svetlane. Zakaj potem mediji pišejo toliko o tem? In ne katerikoli mediji, pač pa vsako rumeno (ja itak, netrokovno na tem področju) trobilo. Če si oni jemljejo to pravico, bemo sunce, da si jo tudi mi lahko.

sej oni si jo jemljejo zaradi vas, ki o tem tako razpredate. oni se le prilagodijo trgu in klikanju.

Dejansko pa noben od nas pojma nima, zakaj kdorkoli dobi prešernovo nagrado, niti ali si jo zasluži ali ne. Kajne?
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.624
5.814
113
Lahko pa podebatiramo, nekdo ve več kot jaz in ti, ter nama lahko razloži. V osnovi pa vsi vemo kaj je Prešernova nagrada, a ne? Svetlana kot taka, se pa je dovolj izpostavila že v prejšnji vladi, pa ona tudi ni neka političarka. Zakaj bi mi bili sedaj tiho?

Sicer pa vem zakaj se v osnovi oglašaš. Vema kam pes levo taco moli. :p
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.901
2.193
113
sej oni si jo jemljejo zaradi vas, ki o tem tako razpredate. oni se le prilagodijo trgu in klikanju.

Dejansko pa noben od nas pojma nima, zakaj kdorkoli dobi prešernovo nagrado, niti ali si jo zasluži ali ne. Kajne?
Pa kje ti vidis da govorimo o kriterijih ali uporavicenosti so nagrade... je bila nominirana in jo po kriterijih ki veljajo dobila pa jo je zavrnila... i od tukaj naprwj ta debata nima vec nobene veze s kulturo in njenimi deli