SUV do cca 30k,bencinar,avtomatik

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
No, meni ni grd. Prav lep pa tudi ne. Samo za tako ponudbo prostora kaj drugega kot gajba na kolesih že ne more biti. Vse, kar smo šli drugega pogledat, je bilo noter manjše.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.732
113
Ko se ga navadiš ostanejo samo še mali pičipokiji. Pa še peljejo se večinoma slabše.

Imam resen problem kaj naprej naredit, če se tega losam.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Hermann rabi nekaj grdega, zanesljivega in Made in Japan. Da ga bodo sosedi in prijatelji 10 let zajebavali, hkrati, pa ne bo imel izgovorov za menjat, ker bo vse delalo.
Torej Toyoto Prius. :p
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.303
953
113
Celje
Obišči stran
Ko se ga navadiš ostanejo samo še mali pičipokiji. Pa še peljejo se večinoma slabše.

Imam resen problem kaj naprej naredit, če se tega losam.

Greva v drugo temo po predloge ali pač tukaj še malce nasmetimo?

Imel bi kakšnih 600 litrov prtljažnika (sedaj imam menda 550 in sem na meji). Čimbolj raven nakladalni rob.
Višje sedenjem zato "suv". Lahko tudi "testno" vozilo (recimo kakšno leto star), cena do 35k. Pa kakšna asistenca bi bila dobrodošla.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.732
113
Tu sploh ni problema. Na alterju smo, valda da Toyota Karjola :)

Da, zdaj ko mi avto večinoma parkiran stoji bi bila povsem uredu :D Realno pa tisti 2.0 hibrid bi sigurno šel skozi potem se pa neha. Tudi, če bi vse delalo bi trpel podobno, kot da skoz nekaj crkuje.

A mogoče razmišljaš, da bi ostal na istem modelu, samo, da vzameš drug avto?

Tudi. Odvisno kako bodo na servisu izkoristili svojih 45 dni.

Imel bi kakšnih 600 litrov prtljažnika (sedaj imam menda 550 in sem na meji). Čimbolj raven nakladalni rob.
Višje sedenjem zato "suv". Lahko tudi "testno" vozilo (recimo kakšno leto star), cena do 35k. Pa kakšna asistenca bi bila dobrodošla.

Pri kodiaqu ne boš imel vseh 720 litrov, če za vseh 720 litrov potrebuješ ravno dno. To dobiš, če poden vzameš ven in zice premakneš naprej. Tudi brez tega je prtljažnik velik. Glede asistenc tudi ni problema, ker ima večino kar ti srce poželi. Dokler dela.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.593
113
Proizvajalec naredi polizdelek, potem pa naj se servis in zastopnik jebeta z njim. Čehi bi morali sami priti po avto in ga odpeljati z našega trga, da ne bo pil živcev še naslednjim N lastnikom.
Od četrtka dalje se z njimi pogajam, da oni ta avto, ki ga očitno ne znajo zrihtat, preprosto odkupijo nazaj.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.950
113
čak, prav razumem, naročiš , izbereš barvo in te fore, potem pa ti na konc ponudijo drugega in čakaš 3 mesece.
Kot da bi ga kupil iz zaloge, ceneje in zdaj..kdo je tu smotan...

Potem še berem o izrednih servisih, ker je pač avto nov....

In potem drkate uporabnike, ki raj ekupijo 3 leta stare avte za 50 do 30% cene novega brez problemov...... čudno...ampak to je svet.
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Ne bit tak, veseli smo lahko, še kdo kupi nove, po 3 do 4 letih ga dobiš skoraj zastonj, pa še vse napake ima odpravljene, predvsem če je bil vožen na dober servis, po možnosti v DE. :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa in blazek33

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
To ultra zagovornikom nakupov rabljenih premij ne pade v glavo ;). Da je njihovo rabljeno premijo nekdo moral kupiti novo ;).
Sam še nisem kupil novega vozila, ampak vsakemu iz srca privoščim, da si ga kupi. Ker to pomeni, da bom lahko tudi jaz kaj kupil čez nekaj let :).
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.732
113
Poleg tega je ena specifična napaka, ki je odvisna od temperature in se pojavlja že od lanske zime. Pod -6 stopinjami se avto enostavno odloči, da tempomat ne bo delal in to ob zagonu jasno tudi pove.

Torej, epilog zgodbe:

Dobra dva tedna nazaj so mi samo za preizkušanje dali nov akumulator in v zadnjih res mrzlih dneh z avtom popolnoma nobenih težav. Kot bi imel nov avto.

Težko verjamem, da sem od novega klel vse po vrsti in se skoraj znebil avta, na koncu pa je očitno pizdarije počel od novega defekten akumulator.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.732
113
So raje najprej zamenjali pol avta ne da bi me sploh poslušali kaj avto pravzaprav sploh počne... Slišali so tempomat, pa dajmo menat vse po spisku tam okrog, od ročk do radarja :)

V prejšnjem mrazu sem jim ga pustil tam, da sami vidijo kako ga serje in so se potem končno resno ukvarjali z avtom in so menda pri zagonu izmerili prevelik padec napetosti. Potem sem jim predlagal, da mi dajo drug aku in da bom sam preizkušal, če bo spet kak mraz. In evo, očitno so imeli prav.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.846
1.244
113
hermann še dobro, da so uspeli rešiti, super novica. Zdaj pa naj dobro služi vnaprej in čim manj problemov.
Jaz sem bom pa ponovno oglasil na renault servisu očitno, 3 zadeve so trenutno odprte in jih ne uspejo popraviti;
- klima ne dela ok, še vedno ne (prekomerno rošenje stekel, čudna avtomatika)
- škripanje ventilacije na srednji hitrosti
- avto v mrzlih dneh komaj vžge, vergla tudi po 5sekund...to se je zdaj začelo dogajati na sveže. Prvi dve alineji pa "popravljajo" že več kot pol leta pa nič ne popravijo.
 
  • Žalosti me
Reactions: Matey

mr_

Guru
20. sep 2007
8.886
2.355
113
Se vedno upaš, da ti bodo popravili, zamenjali, ter bo vse OK. To je Renault.vlekli bodo v neskončnost, dokler se ne naveličaš.