SUV do cca 30k,bencinar,avtomatik

jello

Guru
22. sep 2008
9.690
3.574
113
To z ventilacijo v cliotih ni napaka. Zadnji clio v katerem je ventilacija delala "normalno" je bil clio I. Potem pa z vsako generacijo večji fail. Zato rešitev ni renault servis ampak avtonet ali dinos.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Pri cliu 1 je meni crknila ventilacija. Ker sem bil 18 letni student sem par mesecev vozil brez ventilacije, kar je bil izziv sploh pozimi. Pol ko mi je crknilo se stikalo za pomik stekel sredi poletja sem peljal elektricarju in placal 2.000 SIT. Ce bi vedel bi ze prej peljal. :bonk: stikalo pa sem sam popravil. :D
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.690
3.574
113
Ok, crkne, daš popravit in spet dela. Nič posebno strašnega. Od clia ll dalje pa to ni več napaka zato ni kaj popravljat.
 

B81

22. jul 2007
34.524
8.970
113
So zamenjali pol avta na kulanco...v renault napisali da je crknilo, deli pa so jim ostali?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.417
9.164
113
ampak tole se mi pa dejansko sliši kot aku :) sploh, če ste se zdaj med korono z avtom bolj neredno vozili
kako je pa bilo s start stop, ker če se ta začne izklapljat, kao da not available, (v normalnih dnevih) je to prvi znak, da z akujem nekaj ni okej... To sem jaz imel 2 leti, pa se nisem sekiral, ker nam je pasalo, da S/S ne dela.... no zdaj je pa prišel čas za zamenjavo, je bil electrical shutdown na vsem lepem. 4,5V je kazal priklopljen in 7V nepriklopljen, game over.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.255
5.820
113
kako je pa bilo s start stop, ker če se ta začne izklapljat, kao da not available, (v normalnih dnevih) je to prvi znak, da z akujem nekaj ni okej...

V normalnih dnevih je bilo vedno vse ok... dejansko edina nenavadna stvar je bila, da je v mrazu avto pri zagonu deaktiviral tempomat. Pa v mrazu ss ponavadi tudi ni delal, samo to me nikoli ni preveč čudilo, če imam pa prižgano še gretje sedežev pa ne vem kaj.

Zabavno je tudi, da so originalni akumulator na servisu izmerili in da je blo videt z njim vse ok. Očitno nek zelo specifičen defekt, da ga mraz ravno prav podre, da se potem računalniku fuzla.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Meni ga je tudi pobralo na S-maxu. Avto je pač 8 mesecev stal in ga je zgleda prizadelo. Ni delal start-stop, radio je imel kdaj "čudne", vžigal je pa tudi "jedva".
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.255
5.820
113
Moj avto se je normalno vozil, ko je bil star 4 mesece in je bil prvič mraz ga je pa "ruknilo". Pa kresnil je bp, samo očitno je pa računalnik ravno prav zmedlo.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.947
2.414
113
Zanimivo. Ampak, a se sistem ne zna se enkrat preverit ko motor teče in ni več težave z napetostjo? Oz. zakaj ni tako v osnovi.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.255
5.820
113
Druge razen, da tako varujejo komponente v primeru zaresne okvare, se ne domislim. Računalnik verjetno sploh ne ve, da je imel težavo z napetostjo. Ali kakšen je resničen vzrok ali teža napake.

Za uporabnika je res slaba izkušnja. Pa recimo, da je v okolju motnja in zmede radarski tempomat. Je treba ugasnit avto in spet zagnat. Pa ni samo moj tak.
 

shootek

Fizikalc
3. sep 2007
885
84
28
select 1 from dual;
Za uporabnika je res slaba izkušnja. Pa recimo, da je v okolju motnja in zmede radarski tempomat. Je treba ugasnit avto in spet zagnat. Pa ni samo moj tak.

Kako misliš da je potrebno ugasnit in nazaj zagnat avto? Pri mojem se mi je parkrat pojavilo, da se je ACC izklopil zaradi vremenskih pogojev, a se je (razen ko se na radar nabere sneg) samodejno vklopil nazaj, ko so se pogoji izboljšali in ni bil potreben izklop avta.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.984
5.198
113
Ker kot zanimivost - na Meganu 4 je avto odsekal in ni vžgal več. Start stop je deloval do zadnjega.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.255
5.820
113
Kako misliš da je potrebno ugasnit in nazaj zagnat avto? Pri mojem se mi je parkrat pojavilo, da se je ACC izklopil zaradi vremenskih pogojev, a se je (razen ko se na radar nabere sneg) samodejno vklopil nazaj, ko so se pogoji izboljšali in ni bil potreben izklop avta.

No mogoče se pa čez čas sam res zbrihta, ampak do sedaj se mi to še nikoli ni zgodilo v doglednem času (torej v času vožnje preden sem avto ugasnil). Pa nobenkrat niso bili vremenski pogoji, ampak je preprosto zapiskal in crknil. Mogoče so mi ga pa tudi zato menjali :D

Fotrov suzuki se tudi ne zbrihta sam od sebe, ga je treba ugasnit. Pa mogoče tudi za tega velja enako, da bi bilo treba počakat nerazumno dolgo časa.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
Na mobiju ne morem komentarja pejstat iz Youtube
Tukaj en razlaga, da s klimo je kao veliko tezav in da v Turciji menjajo kompresor, pol ko jim res tezis.dolgo.
Jaz bom že tretjič ali četrtič avto peljal nazaj...skos neki delajo pa nikoli ne popravijo :)
Imam občutek, da je to moj prvi in zadnji renault. Ever.