SUV do cca 30k,bencinar,avtomatik

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.964
5.158
113
Fotrov suzuki se tudi ne zbrihta sam od sebe, ga je treba ugasnit.

Kateri letnik? Mislim, da so bili neki SW popravki, ker so bili premalo ali preveč občutljivi. Na Vitari 2019 mi ga vklopi nazaj ko se razmere izboljšajo. Sistem proti naletu/kamere pa so bolj tečne. Lahko mi na vsake par minut vklopi in izklopi (megla, sneg, hud naliv) pri temu pa zapiska.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.771
2.655
113
Meni je po novem letu , ko je avto stal daljše obdobje, začel javlati vse možne napake, posledično tudi razni sistemi niso delaovali. Avto je drugače vžigal čisto normalno, zadeva se ni izboljšala tudi po daljši vožnji. Nato sem ga čez vikend priklopil na ctek in od takrat deluje vse ok.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Kateri letnik? Mislim, da so bili neki SW popravki, ker so bili premalo ali preveč občutljivi. Na Vitari 2019 mi ga vklopi nazaj ko se razmere izboljšajo. Sistem proti naletu/kamere pa so bolj tečne. Lahko mi na vsake par minut vklopi in izklopi (megla, sneg, hud naliv) pri temu pa zapiska.

Enake izkušnje na switu l.2019.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.935
2.418
113
Jaz bom že tretjič ali četrtič avto peljal nazaj...skos neki delajo pa nikoli ne popravijo :)
Imam občutek, da je to moj prvi in zadnji renault. Ever.
Velika verjetnost je, da na Renaultu vejo kaj je krivo, ampak so celo serijo dali naprej in rešujejo tistim k se jezijo. Enkrat en kos, potem drugega, pa četrtega, pa spet prvega. Dokler se ne naveličaš oz. ne gre avto v večna lovišča.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.928
113
najrajš na babi
Na megane 3 vem da pokaže kdaj je hin akumulator. Ko ga kresneš še kaki 2 minuti na zaslonu piše Battery charging, ko je dost poln napis izgine. Takrat veš da je skrajni čas za menjavo.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.251
113
Velika verjetnost je, da na Renaultu vejo kaj je krivo, ampak so celo serijo dali naprej in rešujejo tistim k se jezijo. Enkrat en kos, potem drugega, pa četrtega, pa spet prvega. Dokler se ne naveličaš oz. ne gre avto v večna lovišča.
In potem mi naj nekdo še vleče ta jajca od renaulta v kakšno temo o toyoti pa primerja ta vozila med seboj. Ker med njima je za prepad razlike. Vsaj veš zakaj za toyoto plačaš par jurjev več, vsaj poprodaja štima pa avto dela kot mora, mnogo let...
Ja, ja.. spet omenjam toyoto.. pač izkušnje iz prve roke pri obeh. :)
Samo povem. Cliota pa če kdo kupi se naj javi, najbrž bo šel v prodajo v roku pol leta. Seveda popravljen, ker tu pa popuščal ne bom.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.928
113
najrajš na babi
Kle maš prav. Posebej na teh malih vozilih neke velike razlike v ceni ni. Recimo Yaris sport, nekje enaka oprema kot clio Ifeel slovenija, z tem da je dodatni radar na toyoti. je 20,5 K EUR. Če na to dajo kako eko subvencijo kot je bilo to v navadi si že na enaki ceni z clio avtomatik. Sam clio hybrid je pa še dražji. Tle ni veliko za razmišljat. Decembra sem vzel polota 1.0, doberga jurja dražji kot clio s tem da ima radar, cliota so pa še olupili za 10 konjev. Tudi ni veliko za razmišljat.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.251
113
Ko sem kupoval mali avto sem šel tudi spraševat za Polota. 8 mesecev čakanja pa nič popusta, avto pa oskubljen kar se tiče opreme. Ne hvala. Not mi je pa še slabši od Cliota.
Za Yarisa sem pa vedel, da bo šel kmalu iz prodaje, ker pride nov model, pa še všeč mi ni tisti yaris.

Aja, pa servisi so baje za toyoto dragi. Yeah, right. Servis za corollo me košta isto kot za cliota. :D haha, nisem mogel verjeti, dokler nisem doživel.
Servis Clio5, 1.0TCe na 15.000km je bil 240 EUR. Prav tisto.. da faq... :)
Corolla pa en segment večji avto, 2.0 motor + hibridni sklop pa servis košta enako. Jej jej :) pa vmes ti avtomatsko dajo nadomestni avto.... pri renaultu pa prst u du...
Da ne govorim kako je Clio žejen - 6,75l/100km. Corolla tehta 500kg več, 80hp več ima, vozim jo bolj 'dinamično' pa žre manj od Cliota :D
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Da ne govorim kako je Clio žejen - 6,75l/100km. Corolla tehta 500kg več, 80hp več ima, vozim jo bolj 'dinamično' pa žre manj od Cliota :D
Realno poglej na ta stavek, prej vdihni, pa bo ;). Verjetno si z razlogom dal za Clia pol cene Toyote, a ne?

Bom pa z zanimanjem spremljal tvoje zapise, ker me zanima, ko bodo rešili tvoje težave. Namreč, če je nekaj napačno dimenzionirano, rešitve običajno ni. Razmišljaj v smer stvarne napake, upam da spravljaš (in zahtevaš) vse zapisnike o popravilih.
 
Nazadnje urejeno:

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.928
113
najrajš na babi
Men so ga tud obljubljal od 6 do 8 mesecev. No prišel je v petih. Oprema Style nima nič man od cliota recimo Ifeel Slovenija, v bistvu ima še radar tempomat, ki ga clio nima. Za tak avto več kot preveč opreme. Razlika v ceni minimalna. V 2 mesecih in 3000 km poraba 6,2 po kompjuterju in 6,06 računano na roke. Ja kompjuter kontra laže kot je v navadi pri teh zadevah. Je pa res da je večina krajših voženj, avto je zunaj in vsako jutro na mestu laufa, itd. Spomladi bo šlo že za par deci dol. Sin več kot zadovoljen, jest pa tud če je on. Da ne poslušam potem doma teh štorij. Ka je, kaj bo in kaj bi lahko bilo. Je bil pa tudi clio v igri, ampak se je potem za polota odločil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Generik

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.251
113
Realno poglej na ta stavek, prej vdihni, pa bo ;). Verjetno si z razlogom dal za Clia pol cene Toyote, a ne?

Bom pa z zanimanjem spremljal tvoje zapise, ker me zanima, ko bodo rešili tvoje težave. Namreč, če je nekaj napačno dimenzionirano, rešitve običajno ni. Razmišljaj v smer stvarne napake, upam da spravljaš (in zahtevaš) vse zapisnike o popravilih.
Yaris ne bi bil enkrat dražji, če smo že pri tem. Sicer je pa za primerjati Megana s Corollo...
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.928
113
najrajš na babi
Megan je dober tisti za 17 jurjev, tisti za 25 več ne. Za tak denar potem že res toyoto 2.0 dobiš. Razen seveda RS verzije. Tisti je pa za vsakega pravega moškega vreden vsakega penija.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Yaris ne bi bil enkrat dražji, če smo že pri tem. Sicer je pa za primerjati Megana s Corollo...
Odloči se kaj primerjaš.
Servis za ID3, ki stane 40 jurjev bo (naj bi bil) tudi cenejši od tvoje Toyote, in? Po besedah BMW lastnikov je tudi servisiranje BMWja cenejše kot Renaulta, in?

Sicer pa se boš sedaj sam naučil na svoji napaki, zakaj nekateri tudi v sanjah ne pomislimo, da bi kupili Renaulta. Ja, stara Yaris je bila noter skoraj kot Yugo, ampak praktično veš ne zanjo. Pač je kot ena stara, zvesta baba, Clio 5ka je pa šik, mlada kurbica. Ne se pritoževat sedaj, ko se moraš z njo ukvarjat :).
Pa še en dobronameren nasvet: avto se ne kupuje vsaj prvo leto, ko je predstavljen. Asociacija je identična tisti zgoraj.
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.964
5.158
113
Servis Clio5, 1.0TCe na 15.000km je bil 240 EUR. Prav tisto.. da faq... :)

Ampak pazi, občasno nudijo ob nakupu akcijo zakup servisov, 500€ za 3 ali 5 servisov. Bo pa cena gotovo padla, ko bo iz garancije. Pri svojem dizel golfu je na koncu velik servis stal 20€ razlike med pooblaščencem in sp-jem. Z istim materialom.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.928
113
najrajš na babi
Francoze, no v zadnjem času še tudi katero drugo znamko se kupuje po 1. faceliftu. kar se servisov tiče. Nekaj časa že vozim renoje, pri lokalnem pooblaščencu servis do 160 EUR, ko je bila še menjava naftnega filtra je blo 200. Lani pa šok, po koroni osnovni servis iz 160 skočil na 240 EUR. Pa pr lokalnem VW isto. T rock 1.5 tsi 2 servisa po 150, lani decembra za isto stvar 250. Lepo so pokoronske cene dvignili.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.251
113
Odloči se kaj primerjaš.
Servis za ID3, ki stane 40 jurjev bo (naj bi bil) tudi cenejši od tvoje Toyote, in? Po besedah BMW lastnikov je tudi servisiranje BMWja cenejše kot Renaulta, in?

Sicer pa se boš sedaj sam naučil na svoji napaki, zakaj nekateri tudi v sanjah ne pomislimo, da bi kupili Renaulta. Ja, stara Yaris je bila noter skoraj kot Yugo, ampak praktično veš ne zanjo. Pač je kot ena stara, zvesta baba, Clio 5ka je pa šik, mlada kurbica. Ne se pritoževat sedaj, ko se moraš z njo ukvarjat :).
Pa še en dobronameren nasvet: avto se ne kupuje vsaj prvo leto, ko je predstavljen. Asociacija je identična tisti zgoraj.
Saj sem vedel v kaj se spuščam, samo nisem pa vedel, da je drek tako globok. :D
Pa ugani kaj, corollo sem kupil prvi mesec prihoda na trg. Niti pikice mi ni žal, bi takoj kupil še enkrat. Tako, da nima smisla vse skupaj metati v isti koš.
Za Cliota pa ja, šola vsekakor je, sem pa vesel, da si nisem trgal od ust, ko sem kupoval ta avto. Sem pa najbrž eden redkih, ki odkrito povem pa priznam, da pač vse ni tako idealno kot marsikdo piše ali pa ne upa priznati. Jaz priznam - avto je pod pričakovanji in ja zajebal sem, da sem kupil novega. Zdaj pa pač lahko s tem živim pa nekaj naredim...prodam ali pa imam naprej in bijem bitke s servisi...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.928
113
najrajš na babi
Mamo pač to srečo, da se za tak znesek nismo rabli zakreditirat. Marsikdo pa se mora če hoče do avta za 15 ali 17 jurjev pridet. Če pač zaradi tega ne boš lačen prodaš, nekaj jurjev zravn za Yaris Hybrid, malo ego požreš pa je. Nekdo ko pa ima kredo na 7 let, zato da se lahko na šiht vozi pa pač mora trpet in rihtat. Je pa dejstvo, da če hočeš trajnost oz. če hočeš avto za 10+ let neke velike izbire nimaš. Kaka Mazda, Toyota, pa korejci po možnosti z NA bencinarji. Potem se pa neha. Vse ostalo z premijami vred je neka instant roba.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.251
113
Mamo pač to srečo, da se za tak znesek nismo rabli zakreditirat. Marsikdo pa se mora če hoče do avta za 15 ali 17 jurjev pridet. Če pač zaradi tega ne boš lačen prodaš, nekaj jurjev zravn za Yaris Hybrid, malo ego požreš pa je. Nekdo ko pa ima kredo na 7 let, zato da se lahko na šiht vozi pa pač mora trpet in rihtat. Je pa dejstvo, da če hočeš trajnost oz. če hočeš avto za 10+ let neke velike izbire nimaš. Kaka Mazda, Toyota, pa korejci po možnosti z NA bencinarji. Potem se pa neha. Vse ostalo z premijami vred je neka instant roba.
Se strinjam. Je pa tudi res, da ce bi moral vzeti kredit za avto ranga 15k eur...ga ne bi kupil. Bi potem raje kupil kaj za 5k eur rabljenega kot pa nekaj novega. Avto je vseeno v veliki meri stran vrzen denar.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi, map in sad

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.819
113
Vse je instant roba...

Ne se tolažit, da je karkoli boljše, ker ekonomika je kruta. Vsi failajo, razlika je samo kje in koliko ti je za tisti fail mar. Popoln pač ni noben avto.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.928
113
najrajš na babi
Če maš neke zmerne razdalje res. Po drugi strani pa recimo pri nas na periferiji kr nekaj ljudi dela 250 km dnevno za na šiht pridet. Po eni strani mu je avto tudi kruh. Pa jih velik vozi avte tam med 15-20 jurjev. Recimo veliko je meganov dci, pa ceed diesel, I30, kak malo rabljen golf itd. Malo bolj ziher je kot kak zvožen diesel za 5 jurjev. Drugače pa res, bencinc za 5 jurjev, bo vzdržal več kot marsikatera novotarija.