SUV do cca 30k,bencinar,avtomatik

slr

Pripravnik
30. jun 2008
183
2
18
Če bi izbirali med Renault Captur bencin avtomatik srednja oprema in Peugeot 2008 bencin avtomatik srednja oprema, cena max 25.000 eur kaj bi izbrali in zakaj?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.485
758
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Tak 2.5 motor mam na Rav 4. Dejansko ne razumem kaj eni tu nabijajo. Zadeva dela bp, odzivna, varcna skratka za zame plebejca top shit. Infotainment bi lahko bil boljsi ampak tudi kot tak dela bp. 32 GB muzke na klucku je not, zadostuje. Capac mobili (BMW, Audi in podobna uvozena jajca) me pa nikol niso zanimala niti nekih izkusenj nimam z njimi.


Kako pa se obnasa hibridni del pri RAV4? Koliko km se da narediti v EV nacinu? Do kaksne hitrosti gres lahko, preden se vklopi bencinski motor? Ker tale podatek, ki ga navaja Toyota na svoji spletni strani, se mi zdi kar malo napihnjen :) ...

Hybrid_Landing.jpg


Pa koliko je kaj glasna voznja... predvsem zaradi CVT menjalnika ... Sem pred casom probal CH-R, ki je bila obupno glasna v kabini... Malo boljse je bilo pri hibridnem Priusu ... vendar pa je takrat bilo tako, da je motor zalaufal prakticno takoj, ko si malo bolj pohodil stopalko za plin ... pa se mi zdi, da vec kot 60 km/h sploh ni slo v EV nacinu ...

Je pa infotainment videti kar malo zastarel ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.405
3.801
113
davorinm.wordpress.com
In za teh 65m ni bilo energije v bateriji?
Sicer pa so mi podatki vsec.
Edino po obliki mi bolj ustreza HB ali "rav4" kot limo.
Dal sem ga ven, da priklopim wifi na hotspot, pa posinkam app, mape itd… zgleda se je kratko na mestu mašina vklopila. Zdej vem za foro z gretjem. :) Pa izvoz iz garaže je strm klanec, mozno da se zaradi tega vklopi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

ksi

Fizikalc
23. avg 2007
166
72
28
Dal sem ga ven, da priklopim wifi na hotspot, pa posinkam app, mape itd… zgleda se je kratko na mestu mašina vklopila. Zdej vem za foro z gretjem. :) Pa izvoz iz garaže je strm klanec, mozno da se zaradi tega vklopi.
Če počasi dodajaš gas gre v konkreten klanec samo ev. Pozimi ga pa res prej vklopi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ynos

jonny77

Guru
16. sep 2007
11.307
2.355
113
Pomurje
Kako pa se obnasa hibridni del pri RAV4? Koliko km se da narediti v EV nacinu? Do kaksne hitrosti gres lahko, preden se vklopi bencinski motor? Ker tale podatek, ki ga navaja Toyota na svoji spletni strani, se mi zdi kar malo napihnjen :) ...

Poglej priponko 62278

Pa koliko je kaj glasna voznja... predvsem zaradi CVT menjalnika ... Sem pred casom probal CH-R, ki je bila obupno glasna v kabini... Malo boljse je bilo pri hibridnem Priusu ... vendar pa je takrat bilo tako, da je motor zalaufal prakticno takoj, ko si malo bolj pohodil stopalko za plin ... pa se mi zdi, da vec kot 60 km/h sploh ni slo v EV nacinu ...

Je pa infotainment videti kar malo zastarel ...
Ni mi jasno da vsi tehniki tu na alterju, ne razumejo, da to ni električni avto.

Če imaš samo AC bo to skoraj klasični bencinar in višjo porabo kot dizel.

Glede na podatke ki jih zbira toyota bi jim verjel, da avto naredi 50% na elektriko.

Imaš priključni Rav tam boš šel na elektriko do 130km/h in cca 60km daleč.
Sam sem prišel tudi 85km daleč in ni bil prazen
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.485
758
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Ni mi jasno da vsi tehniki tu na alterju, ne razumejo, da to ni električni avto.

Če imaš samo AC bo to skoraj klasični bencinar in višjo porabo kot dizel.

Glede na podatke ki jih zbira toyota bi jim verjel, da avto naredi 50% na elektriko.

Imaš priključni Rav tam boš šel na elektriko do 130km/h in cca 60km daleč.
Sam sem prišel tudi 85km daleč in ni bil prazen

Vem, da to ni elektricni avto... in tudi ne PHEV... zato pa pravim, da se mi zdi nerealen podatek, da lahko na elektricni pogon v urbanih okoljih vozi vec kot 50% casa :) ...