SUV do cca 30k,bencinar,avtomatik

sad

Guru
24. avg 2007
20.938
9.597
113
Ja glej obračaj ti kak koli hočeš. Še vedno je motor atmosferc in ko hočeš moč so tu obrati. in tak motor je primerljiv samo z atmosfercem in ne nekimi turbaki. Pa če jih še ostali majo al pa ne.
Elektromotor nima nobene veze s tem kje da benciner v tem kompletu največ moči. Elektromotor je tu zato, da doda konje in ne zato, da bo mel benciner več moči na nižjih obratih za kar pri turbaku poskrbi polžek.
Lahko mama to debato še 100x in še vedno bo to atmosferski motor, ki ni primerljiv z turbaki. Verjamem pa, da tebi tudi po stoti debati to ne bo jasno in boš še vedno primerjal z turbo motorjem.
Ni čudno, da se z vami ne da sploh nič pogovarjat in da je edino Toyota top shit uber wagon. Ni panike, saj sem že na začetku napisal, da boste Toyota zaslepljenci DOKAZALI, da je hibridna Toyota top shit za agresivno vožnjo. Jaz žal ne morem več.
Nič, tak kot so Audijaši zamenjali BMWjaše na mestu ritopikov, tak ste Toyotarji zasedli mesto Hondašev. Napredek pač.
 
  • Všeč mi je
Reactions: map

luka51

Guru
16. avg 2007
14.353
5.629
113
Stari ti si tak moten da brezveze.
Zaj boš tu začel s Toyota uberwagnom, hondaši in audijaši pa agresivno vožnjo in nevem kaj vse. Se vedno pa neboš spremenil dejstva, da je v Toyotinem hibridu atmosferc, ki ga nemoreš primerjat s turbakom po tem kdaj da kaj od sebe. Ko ti bo to kapnilo bojo tudi te brezpredmetne debate s tabo končane.
Ajde spočij se zaj glede na to, da ne zmoreš več in nadaljujema čez kaki mesec spet, ko boš spet primerjal neprimerljivo. In ja spet se bom oglasil, da ti to razložim :)
 
Nazadnje urejeno:

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.405
3.801
113
davorinm.wordpress.com
Ni čudno, da se z vami ne da sploh nič pogovarjat in da je edino Toyota top shit uber wagon. Ni panike, saj sem že na začetku napisal, da boste Toyota zaslepljenci DOKAZALI, da je hibridna Toyota top shit za agresivno vožnjo. Jaz žal ne morem več.
Nič, tak kot so Audijaši zamenjali BMWjaše na mestu ritopikov, tak ste Toyotarji zasedli mesto Hondašev. Napredek pač.
Ne moreš vseh hibridnih pogonov enačiti. Vozil sem CHR hibrid, za prestrelit koleno, neodzivno in glasno, vozil sem Yaris hibrid, podobna zadeva, Vozil sem Corollo hibridno, je bilo že bolj odzivno in malo bolj uglajeno. Camry me je pa navdušil s kombinacijo 2.500ccm atmosferca plus štrom plus dobra izolacija, čez katero pride všečen zvok mašine.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Generik
Ne moreš vseh hibridnih pogonov enačiti. Vozil sem CHR hibrid, za prestrelit koleno, neodzivno in glasno, vozil sem Yaris hibrid, podobna zadeva, Vozil sem Corollo hibridno, je bilo že bolj odzivno in malo bolj uglajeno. Camry me je pa navdušil s kombinacijo 2.500ccm atmosferca plus štrom plus dobra izolacija, čez katero pride všečen zvok mašine.
tu bi ti mogoče svetoval UX hybrid, ki pa je cenovno (vsaj nov) nekje ranga tvojega voza, rabljenih pa nekako ni. Mislim da ima zadeva piko zmogljivejši hibridni sistem, NX 300h je pa potem že tisto kar se vrti pri tebi
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.554
1.016
113
Ne moreš vseh hibridnih pogonov enačiti. Vozil sem CHR hibrid, za prestrelit koleno, neodzivno in glasno, vozil sem Yaris hibrid, podobna zadeva, Vozil sem Corollo hibridno, je bilo že bolj odzivno in malo bolj uglajeno. Camry me je pa navdušil s kombinacijo 2.500ccm atmosferca plus štrom plus dobra izolacija, čez katero pride všečen zvok mašine.
Tak 2.5 motor mam na Rav 4. Dejansko ne razumem kaj eni tu nabijajo. Zadeva dela bp, odzivna, varcna skratka za zame plebejca top shit. Infotainment bi lahko bil boljsi ampak tudi kot tak dela bp. 32 GB muzke na klucku je not, zadostuje. Capac mobili (BMW, Audi in podobna uvozena jajca) me pa nikol niso zanimala niti nekih izkusenj nimam z njimi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Marxon

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.620
5.814
113
V dobrih 2. letih cena šla gor za cca. 8000€:bonk:
Zakaj se vprašaš? Ker lahko, ker je navadna Opel Astra šla v zadnjih dveh letih gor za 10.000 eur. Zakaj oni nebi. Če se nebi šli evropske politike, pa proizvodnja nebi sledila naročilom. Sicer bi tako imeli priložnost nadvladat evropi ampak zgleda se niso tako odločili.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
9.324
2.699
113
Stari ti si tak moten da brezveze.
Zaj boš tu začel s Toyota uberwagnom, hondaši in audijaši pa agresivno vožnjo in nevem kaj vse. Se vedno pa neboš spremenil dejstva, da je v Toyotinem hibridu atmosferc, ki ga nemoreš primerjat s turbakom po tem kdaj da kaj od sebe. Ko ti bo to kapnilo bojo tudi te brezpredmetne debate s tabo končane.
Ajde spočij se zaj glede na to, da ne zmoreš več in nadaljujema čez kaki mesec spet, ko boš spet primerjal neprimerljivo. In ja spet se bom oglasil, da ti to razložim :)
Meni se pa zdi čisto pošteno primerjati pogonski sklop podobnih performans. V tem primeru pa sploh, če elektrika doda moč v nizkih vrtljajih.
Nova 1.8 dobi prirastek moči na ice in/ali elektro delu?
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

luka51

Guru
16. avg 2007
14.353
5.629
113
Meni se pa zdi čisto pošteno primerjati pogonski sklop podobnih performans. V tem primeru pa sploh, če elektrika doda moč v nizkih vrtljajih.
Nova 1.8 dobi prirastek moči na ice in/ali elektro delu?
Potem takem lahko primerjaš tudi 130 konjski turbo dizl in 130 konjski atmosferc. Podobni performansi. In ko začneš primerjat vidiš, da ni poštena primerjava ne... Edina primerljiva zadeva je število konjev.

Pri hibridu elektrika ne doda moči samo v nizkih vrtljajih ampak jo dodaja vedno.
 
  • Haha
Reactions: sad

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.403
485
83
::1/128
Seveda lahko. Primerjaš tisto, kar je na voljo v vozilih, med katerimi izbiraš, pa naj bo to atmosferski bencinar, turbo dizel, elektrika, hibrid ali karkoli že pač. Jasno imajo različni pogoni različne prednosti in slabosti, na podlagi česar se potem odločaš. Kaj pa boš primerjal z nekim imaginarnim motorjem, ki v dotičnem vozilu sploh ne obstaja?
 
  • Všeč mi je
Reactions: corsol in sad

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.889
10.608
113
kod Džej-Zija
Čisto odvisno, kaj iščeš. Eni so nori na take premije (*khm*sajkek*khm*), ene pa zanima le novo. Po drugi strani je to čisto legitimna primerjava. Se pač odpoveš novemu in garanciji, dobiš pa druge prednosti. Vsakemu svoje. Je pa dejstvo, da je smiselno primerjat le stvari z isto ceno.
 
  • Všeč mi je
  • Wow
Reactions: sajkek in novaa