SUV do cca 30k,bencinar,avtomatik

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Ko
Možno. Dve sta bili z alterja iz starih časov. Ali pa kakšna, ki ni dobila. :sprasujemse: Jaz je ne poznam. Me zasleduje in trola že nekaj let.
Glej vse naklaftraš tle gor . Zame pašeš v kategorijo andy in hanzi...razvedrilo komedija štosi ....nč osebnega . Če ti to tako jemlješ oprosti.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.405
3.801
113
davorinm.wordpress.com
Ne boš verjel(a), ampak ljudjem ni v veselje, če jih nekdo v vsaki temi trola brez razloga.


Nazaj na temo. tole sranje bo novi dizelgate v VAG grupi. Malo poguglal svoj problem z menjavi volanov. Nimajo trajne rešitve že 2 leti. Več modelov škoda, tudi Enyaq, novi modeli VW, Tigian. Golf 8, ID, Seat, Cupra ….






:eek:
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.619
6.476
113
Vozniki VAGovcev smo beta testerji, to nimaš kaj... Jaz sem se sicer v parih letih "navadil" pa mi je avto zdaj fajn in ga ne bi menjal, ker med podobnimi kljub hroščem nima veliko konkurence.

Občasno se pa vseeno zalotim in si rečem zakaj nisem takrat vzel camryja. Ali pa alfo stelvio, ki je nisem vzel, "da ne bom skoz na servisu". Joke is on me *.

* sicer tudi s škodo ni bilo nič izrednega zadnji 2 leti
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.636
6.361
113
Vozniki VAGovcev smo beta testerji, to nimaš kaj... Jaz sem se sicer v parih letih "navadil" pa mi je avto zdaj fajn in ga ne bi menjal, ker med podobnimi kljub hroščem nima veliko konkurence.

Občasno se pa vseeno zalotim in si rečem zakaj nisem takrat vzel camryja. Ali pa alfo stelvio, ki je nisem vzel, "da ne bom skoz na servisu". Joke is on me *.

* sicer tudi s škodo ni bilo nič izrednega zadnji 2 leti

Nic hudega, ce se tega zavedas in gres zavestno v to. Problem je, da se VAG grupo kupuje kot definicijo zanesljivega uberwagna. Torej problem tistih, ki ga kupijo pod to pretvezo. Razočaranje je seveda hujse. Tolažba je pa: se dobro da nisem francoza vzel, kako bi bilo sele takrat. Takle brainstormajo, ko jih jaz s citroenom pobiram. Sem tiho, ne mors brcat cloveka, ko je na tleh. Ce se ga ne prime... Me pa naslendjic spet lahko pokliče, da ga pridem iskat, vazno da mene ni treba nikjer pobirat.
 

Lonck

Pripravnik
13. okt 2007
131
10
18
Enako kot pri corolli. JBL ni neki da bi te snelo, je pa tisti minimum, ki ga moraš imeti, ker standard ozvočenje je ...slabo.
Res je, jaz sem imel standardno ozvočenje v Camryju - poraz. Ko sem dal aftermarket zvočnike igra precej boljše. hkrati sem še dodatno izoliral vrata in zvok je precej boljši
 

sole

Fizikalc
20. jul 2007
1.452
24
38
Res je, jaz sem imel standardno ozvočenje v Camryju - poraz. Ko sem dal aftermarket zvočnike igra precej boljše. hkrati sem še dodatno izoliral vrata in zvok je precej boljši
Upam, da v Corolli Cross niso enako bogi. Potem je bolje, da mi jih kar takoj zamenjajo, ko dobim avto ;)
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.888
1.271
113
JBL je OK. In to je vse - OK. So pa boljši kot v 99% klasični tovarniški zvočniki ne glede na znamko vozila.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.405
3.801
113
davorinm.wordpress.com
JBL v camry-ju je brez dodatnih nastavitev preveč "bright" zvok. Preveč je visokih tonov in preveč moči je na sprednje zvočnike. Je potrebno znižati visoke tone za 1-2 enoti in nizke tone povišati za 1-2 enoti, dati en level bolj na zadnje zvočnike, pa rata precej boljše. Po defaultu je pa slabo oz. je nekdo gluh tole uglasil. In pa opazil sem, da je potrebno za različne zvrsti glasbe malo igrati se s settingsi.

Na Škodi Canton priznam je bilo ozvočenje kot se šika. Uglašeno z ogromno nastavitvami. Ampak JBL + Toyota odtehtata nekajkrat ta Canton
 
2. jul 2020
4.895
6.428
113
JBL je OK. In to je vse - OK. So pa boljši kot v 99% klasični tovarniški zvočniki ne glede na znamko vozila.

Večina niti nima slabih zvočnikov, je pa porazna izolacija v vratih, resonance in izgubljanje zvoka.

V svojega sem že po par tisoč km vgradil dodatno izolacijo vrat, in spredaj menjal panasonice za asx garnituro zvočniki + twiterji. 200€, 2 dni dela, razlika pa kot noč in dan.


Zanimivo, da noben opisovalec avtov ne pove dve besedi več o kvaliteti zvoka. Vsi kažejo navigacijo katera je brezpredmetna ob android avto ali carplay.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

Generik

Guru
14. maj 2011
3.888
1.271
113
Zanimivo, da noben opisovalec avtov ne pove dve besedi več o kvaliteti zvoka. Vsi kažejo navigacijo katera je brezpredmetna ob android avto ali carplay.
Točno to pogrešam tudi sam.
Poznaš morda kakšnega dobrega "avtoakustičarja" kje v LJ z okolico? Da zna dobro svetovati in narediti zadeve kot se šika. Pa tudi dodati izolacijo na vrata...
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony