Strešni šotor Alibaba

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.934
416
83
Po mojem pravilna odločitev. Tile kitajski krši so običajno zanič in če bi bili recimo tretjino cene, se še splača riskirat, vse kar je več, pa brez veze.
Lahko daš link do tega, ki si ga nabavil?
šotor

potem, ko začneš brati reviewe, je baje zelo priporočljivo dati še protikonedzancijsko podlogo. Sva tudi to nabavla. Ali pomaga ali ne, ne vem. Res pa v šotoru praktično ni vlage. Zelo zelo malo, čisto pri glavi. Je pa na bočnih dveh oknih vedno malo zračenja Ne moreš narediti 100% temo. Sam sem zelo občutljiv na svetlobo ob jutrih, in mi tole ni moteče. Imam doma 100x bolj svetlo. Imam navaden lidlov šotor, ki je tudi notri črn, in je res 100% tema, tam pa se res dela vlaga.

Seveda so si gospa zaželeli, še malo strehice in privatnosti... Kar niti ni slabo, če ostaneš več dni na mestu. Za eno noč je pa vsaj meni malo tečno postavljat in pospravljat.
 
  • Ljubezen
  • Všeč mi je
Reactions: aljoman in sad

sad

Guru
24. avg 2007
20.670
9.330
113
šotor

potem, ko začneš brati reviewe, je baje zelo priporočljivo dati še protikonedzancijsko podlogo. Sva tudi to nabavla. Ali pomaga ali ne, ne vem. Res pa v šotoru praktično ni vlage. Zelo zelo malo, čisto pri glavi. Je pa na bočnih dveh oknih vedno malo zračenja Ne moreš narediti 100% temo. Sam sem zelo občutljiv na svetlobo ob jutrih, in mi tole ni moteče. Imam doma 100x bolj svetlo. Imam navaden lidlov šotor, ki je tudi notri črn, in je res 100% tema, tam pa se res dela vlaga.

Seveda so si gospa zaželeli, še malo strehice in privatnosti... Kar niti ni slabo, če ostaneš več dni na mestu. Za eno noč je pa vsaj meni malo tečno postavljat in pospravljat.
Dobro si se opremil. Fajn setup. :cool:
 
  • Všeč mi je
Reactions: smrkec

sad

Guru
24. avg 2007
20.670
9.330
113
Zakaj? Običajno je samo odpreti ne smeš. Pri tovarniških nosilcih pa gre velikokrat tudi to čez brez težav.
Steklena streha je bistveno močnejši element kot tista pločevina, pa čeprav je verjetno spodaj še ojačitev.
 
27. jan 2022
5.223
1.950
113
Zakaj? Običajno je samo odpreti ne smeš. Pri tovarniških nosilcih pa gre velikokrat tudi to čez brez težav.
Steklena streha je bistveno močnejši element kot tista pločevina, pa čeprav je verjetno spodaj še ojačitev.
Mislil sem da govorimo o stekleni strehi = panorama dach, očitno pa govorimo o "šibedah".
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.670
9.330
113
A imaš stekleno streho tudi na robu? In smo ti že napisali, da je steklo močnejši strukturni element kot tisti kos pločevine vmes.
 
  • Všeč mi je
Reactions: hermann

hermann

Guru
19. mar 2014
9.396
6.069
113
Pleha je ravno toliko, da sam od sebe drži obliko pa da voda ne teče v avto. Pol mm od uča. Brez deformiranja ne zdrži prav ničesar.
 
27. jan 2022
5.223
1.950
113
Vidva imata pleh brez ojačitev?

Me zanima komu bi bilo bolj "luštno" pri kotaljenju: enemu s klasično pleh streho ali enemu s panoramo.

Pa nima to sploh veze, strešni šotori so namenjeni za malo bolj "robustne" avte, ne pa šminko s panoramo.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.670
9.330
113
V navodilih od vozila ti jasno piše, koliko teže lahko voziš na strehi. VOZIŠ, ne imaš na mestu. Če je 70kg, jaz ne vidim nobenih težav, da gre gor ta šotor.
Ali imaš kakšno kitajsko sranje od avta?
In ja, jaz ne bi imel niti malo večjih težav se kotat v avtu s stekleno streho ali pa brez nje. Najraje pa se sploh ne bi kotal.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.080
5.381
113
Vidva imata pleh brez ojačitev?

Me zanima komu bi bilo bolj "luštno" pri kotaljenju: enemu s klasično pleh streho ali enemu s panoramo.
.
Čisto vseeno bi blo iz vidika nosilnosti.
Si ze bil kdaj na odpadu? Ko so 3 avti drug na drugem bp. Te pa da enega šotora nebi neslo.

drugač pa vsi imajo pleh brez ojačitev. Tiste kaj so prečne niso nosilne ampak tolko da streha obliko drži.