Streljanje v Izoli

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #9334
  • Začetni datum
I

Izbrisan uporabnik #9334

confused-1.gif
Nekaj kar sem spregledal? Seveda, saj se me direktno ne tiče.

Vendar to je PROTIslovno. To je to, kar si ti omenjal zame. Mi smo zavezani o izpolnjevanju najmanj splošne kolektivne pogodbe o zaposlovanju delavcev v RS. Pravim : "najmanj". Ker so sindikati uspeli vmes prilepiti še vsaj nekaj tisoč individualnih ali specialnih pogodb ...
tongue-1.gif
. Sploh v javnem sektorju. Vendar v osnovi je splošna tista, glavna.

Če bi jaz izplačal manj regresa kot je določeno, bi moral to utemeljiti s poslovnim stanjem, razliko pa definitivno doplačati v najkrajšem možnem času - razen če je šla medtem firma v stečaj. Pa še takrat je zadeva v stečajni masi ...

Kdo je torej v protislovju? Ker, jaz bi tudi kar takole sprejel nekaj malce bolj življenjskih zakonov, da se lažje živi!
tongue-1.gif
... ko bi bil zakonodajni.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Tako. In če se strinjaš, Apolo in druščina, bi raje prešel nazaj na temo, ki je še kako aktualna.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Pred dnevi sem poslušal, kaj so govoričili direktorji bolnišnic o varnosti. Nabavljali bi neprebojne jopiče, varnostnike, detektorje kovin, ena budala je celo omenjala snemanje pogovorov v čakalnicah. Da bi pa izboljšali kvaliteto storitev ali pa nabavili še kak CT, ki ga ima v tujini skoraj vsaka vaška ambulanta, tega pa ni bilo slišati.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
579
113
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Pred dnevi sem poslušal, kaj so govoričili direktorji bolnišnic o varnosti. Nabavljali bi neprebojne jopiče, varnostnike, detektorje kovin, ena budala je celo omenjala snemanje pogovorov v čakalnicah.
ne-ne-1.gif
Da bi pa izboljšali kvaliteto storitev ali pa nabavili še kak CT, ki ga ima v tujini skoraj vsaka vaška ambulanta, tega pa ni bilo slišati.

Kot da se bo psiho prej posvetoval z vsemi čakajočimi pacienti...
bonk.gif
Res, budala brez konkurence!
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Kot sem nekje zgoraj že dal direkten primer, bom ponovil.

Vzameš rolko in se zaletiš v smetnjake. Potem greš v Celje na urgenco in čakaš v procesu vsaj 6 ali več ur.
cheer.gif


Če imaš pa srečo, te pošljejo pa direkt na oddelek in si poštiman v dobre pol ure. (
cool-1.gif
)

stupid-1.gif
Sem mislil letos januarja, da so to samo porodne težave, pa niso! Še danes je enako ozko grlo.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.817
2.043
113
Na urgenco nimaš kaj hoditi, če je odprt zdravstven dom. Te pa lahko iz ZD tja napotijo pod nujno, v kolikor je to potrebno.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Iz ZDja 40 km stran te pošljejo tja pač na slikanje in nadaljnji postopek. Misliš da smo vsi v ljubljani doma?
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.071
1.011
113
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
... Ne vem, od kje se je znašla zraven stimulacija? Saj pa menda vsi vemo, kaj je pri plači obdavčeno, kaj pa ne. ...
A si že pozabil, kaj si napisal? Demenca, premočne tablete?

Citat:
Uporabnik Demz pravi:
#2472789 - 29.08.2016 16:50

Prihod na delo, malica, stimulacija itd... niso obdavčeni. Kako pa ti obračunavaš, ...
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Pred enim tednom, ko sem bil s punco tam zaradi tistega kolena, je dobila longeto ali kako se tistemu reče, ter da naslednji pregled danes, torej po enem tednu. Sem posebej vprašal, če potrebujem novo napotnico - ne, samo s tem izvidom pridete.

Danes je šla s punco žena na tisti pregled in - urgentni klic po telefonu, da je treba dobiti današnjo novo napotnico za to, sicer smo samoplačniki. Jaz pa 200 km stran od bajte in našega ZDja! - Ter, komu na čast? Preklemanska birokracija! Sama sebi namen! Jaz jo pa plačujem in futram!
Ko pa katero tule gor rečem, se pa Apolo oglasi, da sem kontradiktoren ali kako?
uf-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ja, stimulacija kot izraz v tem kontekstu je napaka. Sem bil prehiter. Ostalo pa drži, pa še kaj zraven.

Da smo pa nesorazmerno obdavčeni glede na obseg oz količino gospodarstva v državi, v primerjavi z razvito evropo, s katero nas špeglajo naši vodilni, - imaš tudi tu morda kako pripombo?
 
Nazadnje uredil moderator:

Sine370

Pripravnik
27. jun 2015
816
0
16
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Tako. In če se strinjaš, Apolo in druščina, bi raje prešel nazaj na temo, ki je še kako aktualna.
Težko bodo prešaltali, osnovna tema ne "smrdi" več lepo!
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.538
1.143
113
Celje
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Kot sem nekje zgoraj že dal direkten primer, bom ponovil.

Vzameš rolko in se zaletiš v smetnjake. Potem greš v Celje na urgenco in čakaš v procesu vsaj 6 ali več ur.
cheer.gif


Če imaš pa srečo, te pošljejo pa direkt na oddelek in si poštiman v dobre pol ure. (
cool-1.gif
)

stupid-1.gif
Sem mislil letos januarja, da so to samo porodne težave, pa niso! Še danes je enako ozko grlo.

Hja jst pa kolikor imam res ZELO slabo mnenje o našem zdravstvu bi pa prav celjsko urgenco pohvalil v eni točki.
Sem pred 2.5 meseca prišel popoldan na urgenco s "sesutim kolenom" (pri sestopu iz podesta mi ga je spodvilo in so vezi mal najeba..). Pridem, se vpišem (vsi zelo prijazni), dobim zapestnico in se vsedem med gručo ljudi. Sem ženi začel pisati mesiđ, da sem dober za kakšne 4 urce... No točno po 6 minutah me pokličejo v ambulanto na pregled. Me mojster pregleda in ugotovi, da ni nič narobe, da bo čez kakšen dan vse ok in zdiktira izvid. Do tu vse pohvale!

No pol pa čakam na izvid in me čez 10 minut ponovno pokličejo v ambulanto. Druga zdravnica. Pravi, da prvi je bil "pripravnik". Prime nogo in mi jo nekako obrne, da me je skoraj katapultiralo iz postelje od bolečine. Ja veste tole ni OK, vezi so verjetno poškodovane..... in potem se začne klasika našega zdravstva. Napotnica za magnet in nasvidenje. Magnet sem imel točno 2 meseca po poškodbi. No in jutri imam celo pregled, da bodo povedali kako naprej (koleno seveda ni OK).

Tako da urgentni del sem bil res hitro gotov, samo nadaljevanje pa katastrofa.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
22.164
6.019
113
Morda bo šla kmalu na daljši dopust.

NSi bo zahteval interpelacijo ministrice za zdravje
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Bi bil morda kdo pripravljen še malce globlje pogledati?
smile-1.gif
) titulo "raziskovalni" ?
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik igi pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
demz, na voljo imaš 2 preiskavi in 3 bolnike. od teh treh sta 2 mlada in imata indice da je hudo nujno. koga boš pregledal?

Vse tri pošlješ pod nujno. Ker potrebujejo in ker je človeško zdravje in življenje (in za zdravnike tudi Hipokratova prisega) nad predpisi in mnenji ZZZS. Če bi to začeli početi vsi zdravniki, pa če bi (kar seveda ne bodo, ker nimajo jac) cepat kazenske direktorjem zdravstvenih organizacij, ker ne poskrbijo, da je dovolj kadra za porebno delo (oz. pojasnili apcienom, kaj so njihove pravice in kako jih lahko izsilijo), bi se stvar začela premikat po sistemu navzgor in na koncu uredila. Hitrejša opcije je seveda takim 70-letnim odtrgancem nekako dopovedat, da naj se raje na Miklošičevo zapeljejo, da je tam problem.

Evo današnji primer z napotnico "NUJNO" za določeno radiološko/nuklearno preiskavo. Pač zdravnik se je tako odločil in zadevo tudi argumentiral na napotnici.

Vsepovsod po hodnikih je napisano da NUJNO pomeni 24 ur! Pri oddaji napotnice pa dobil datum čez dober teden in še to z obrazložitvijo v smislu "bodite zadovoljni, smo se zelo potrudili, da je tako hitro".

Dobro verjetno ne znam več brati, ampak... eh... takle mamo.

Pri takih stvareh se ne čudim, da se komu odpne. Za tako kršenje lastnih prvil ni opravičila in za vsako tako stvar bi moral letet dirketor. In to tako, da nikoli več ne bi smel delat v JS. Pa tisti, ki je naročil za kasneje kot v 24 urah tudi.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.501
6.238
113
Res je, treba je upoštevati svoja pravila. Samo si ne vzamejo cajta, da bi tistega, ki je nujno gor napisal, po pi*ki. Termin je rezerviran za tiste, ki so v smrtni nevarnosti. Na urgenci so naredili po pravilih, je bil viden in triaza je stvar sester, ki je očitno pravilno ocenila, da bolnik ni v smrtni nevarnosti in povozila zlorabljen "nujno".
 
Nazadnje urejeno:

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.929
10.340
113
Citat:
Uporabnik VanZ pravi:
Na urgenco nimaš kaj hoditi, če je odprt zdravstven dom. Te pa lahko iz ZD tja napotijo pod nujno, v kolikor je to potrebno.

Tako je, prvo v ZD, tam noben nič ne zna, niti dva šiva narediti, potem te napotijo raje v pol ure oddaljeno urgenco/bolnico, bodo tam zrihtali, pa še gre dodatno 2uri lajfa plus še eno ekipo tam za pol ure vzameš tistim, ki to res potrebuejo. Naš zdrastveni sistem je res v p.