Streljanje v Izoli

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #9334
  • Začetni datum
I

Izbrisan uporabnik #9334

Hja, vsaj kar se vojaščine tiče, je tako, da od 40 letnega vojaka nimaš veliko. Je že toliko pri pameti, da ima sto moralnih pomislekov glede legaliziranega ubijanja - kar vojna je. To se pri normalnem človeku dogaja nekje od kristusovih let naprej, torej po 30. letu starosti.

Najboljši vojak je star od 25 do 30 let. Ta dela s srcem in brez pomislekov. Vse kar je mlajše, je pa sicer izredno pri močeh, vendar zaletavo in brez pameti. Ob prvem močnejšem poku se uplaši in ni nič od njega
rolleyes-1.gif
.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
Res je, treba je upoštevati svoja pravila. Samo si ne vzamejo cajta, da bi tistega, ki je nujno gor napisal, po pi*ki. Termin je rezerviran za tiste, ki so v smrtni nevarnosti. Na urgenci so naredili po pravilih, je bil viden in triaza je stvar sester, ki je očitno pravilno ocenila, da bolnik ni v smrtni nevarnosti in povozila zlorabljen "nujno".

Če je zdravnik napisal nujno, nima sestra tega kaj "povozit". Tako bi pa res morali našutirat, da nikoli več ne bi v zdravstvu delala.

Sestra ne, z lahkoto pa to naredi triažni zdravnik.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.759
5.713
113
Triazira sestra. Pri nas in marsikje drugje. Ne katerakoli, so usposobljene v tej smeri.
 
Nazadnje urejeno:

Floki

Guru
6. sep 2007
9.963
3.080
113
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Hja, vsaj kar se vojaščine tiče, je tako, da od 40 letnega vojaka nimaš veliko. Je že toliko pri pameti, da ima sto moralnih pomislekov glede legaliziranega ubijanja - kar vojna je. To se pri normalnem človeku dogaja nekje od kristusovih let naprej, torej po 30. letu starosti.

Najboljši vojak je star od 25 do 30 let. Ta dela s srcem in brez pomislekov. Vse kar je mlajše, je pa sicer izredno pri močeh, vendar zaletavo in brez pameti. Ob prvem močnejšem poku se uplaši in ni nič od njega
rolleyes-1.gif
.

Ne bi rekel, današnja mladina o orožju ne ve ničesar. Če gledam svojega forda ki jih ima danes 68 bi bil svetlobna leta pred današnimi 30 letniki. Edino kjer ga vodijo je kondicija na vsem ostalem jih pelje scat kot mlade mačke.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ja, sam se ne bo kar tako pustil vodit nekim zmešanim politikom. Ima zgrajeno svojo in lastno pamet. Točno ve, kaj je prav in kaj ne.
Zato pa tudi zna prisoliti konkretno vzgojno po ušesih, takšno ki zaboli še kje drugje in ne samo na kožuhu.

V tem je razlika med mladcem in odraslim.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Aja, glede orožja pa niti ni tako pomembno. Orožje je predvsem orodje. Za ubijat
rolleyes-1.gif
. S tem, da je to na našem svetu čisto vedno najbolj sofisticirano in ergonomsko dovršeno orodje, kar se ga izdela. Vsak kramp ti pusti žulje, puška pa ne.

Torej nič hudega, če mladina nič ne ve okoli orožja. Ko bo treba, se bo naučila v nekaj urah, itak.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.963
3.080
113
To že tudi jaz se ne bi šel borit ker je enemu politiku ej tuj nategnil ženo pa bi ta rad vojno. Kvečjemu bi prvega pod ciprese spravil pa bi bil mir. Če bi bilo treba svojo družino branit potem pa ne bi noben 2 krat razmišljal.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.207
5.533
113
Tolk hudo pa s5 ni...ce nisi ravno butast...2x razstavis in sestavis potem gre pa ze v mize...

Prednost ki jo jaz vidim pri starih prdcih bi bla bolj v tem da imajo izkusnje iz terena...
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Citat:
Uporabnik Floki pravi:
To že tudi jaz se ne bi šel borit ker je enemu politiku ej tuj nategnil ženo pa bi ta rad vojno. Kvečjemu bi prvega pod ciprese spravil pa bi bil mir. Če bi bilo treba svojo družino branit potem pa ne bi noben 2 krat razmišljal.

Že že - toda žal, poglej kako se hitro naredi norija na tem svetu. Najlažje pa napihneš ravno tistega tamladega, ki še ni čisto pri pameti, niti še nima svoje lastne družine.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
maš prav po svoje..med osamosvojitvijo je bilo najtežje delati s takimi, ki so bili ravno poročeni (brez otrok ali napumpane ženke), sicer mladi, pod 25. Tišal so domov, jok in stok, tist mesec vpoklica je bil za take pekel..
evil.gif
eni so tudi spizdili čez ipd..
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.963
3.080
113
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Tolk hudo pa s5 ni...ce nisi ravno butast...2x razstavis in sestavis potem gre pa ze v mize...

Prednost ki jo jaz vidim pri starih prdcih bi bla bolj v tem da imajo izkusnje iz terena...

Ja ja sestavit že samo ni to Celo od Dutty kjer greš potem ko te šicnejo v hladilnik po pivo iz začneš znova. Ko začnejo enkrat prave krogle letet so vsi posrani......dobesedno.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.207
5.533
113
Ampak ti se nisi udal skusnjavam...in si ostal
tongue-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.207
5.533
113
Kdo pa ne bi bil....se poscan zi najbrz...razen ce si mal sociopata...
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.963
3.080
113
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Ampak ti se nisi udal skusnjavam...in si ostal
tongue-1.gif

Nisem bil nikoli v takšni situaciji in upam da nikoli ne bom sem pa videl kako zgleda ko 20mm protiletalski ustreli. Če bi bil na drugi strani bi moral verjetno fajn rit skupaj tiščit da ne bi kaj ven ušlo
wink-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ja, je čisto poseben občutek, ko nabija en psihopat s šarcem po tebi in komaratih - pa čeprav veš, da je samo maneverska municija.
smile-1.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
Triazira sestra. Pri nas in marsikje drugje. Ne katerakoli, so usposobljene v tej smeri.

Pri nas je bil kar lepo en zdravnik razporejen na triažo vsak dan...
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.963
3.080
113
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
Ne vem, kje je to pri nas, za ukc lj pa tukaj:
http://m.slovenskenovice.si/no...ste-cakali-dlje

"Čakalne dobe se pri tem gibljejo od takojšnje obravnave za najnujnejše primere do okoli štirih ur za nenujne primere"

Pred dobrim letom sem na šihtu malo nerodno stopil gleženj otekel grem do osebne zdravnice me pošlje na urgenco. Ta sestra me razporedi v zadnjega na vrsti, slikanje sem dobil po dobrih 4 urah, da so me pregledal sem čakal natanko 9ur 15 min. (sem štopal). In pol se dohtarca še jezi zakaj da jem (ja po 9 urah sem bil lačen) ker lahko da bi moral na poseg pa bi morali še čakat. Potem je trajalo še uro dobro uro da mi je ena nogo povila in sem šel domov. Če bi prej vedel bi si jo raje sam doma.