Streljanje v Izoli

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #9334
  • Začetni datum

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.502
6.241
113
lej v teh 2300 so tudi dežurne, nadure in vse te neumnosti. Bi mi pa zavoljo debate bolj prav prišlo, če jih ne bi bilo, ker potem bi tisti zdravnik začetkih v 70h ali kdaj je začel dobil 5k€ neto plus vse to, danes pa na koncu kariere 2300€ (danes začetnik s strokovcem - specializant 1300€ neto) plus vse to, kar ti misliš, da ni obdavčeno in ni v tem izračunu, ker si leta 93 en program naredil. takrat je dobil tudi max regres, danes pa 100€.
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #9334

Citat:
Uporabnik buce pravi:
LOL!
A ti to resno? dej reč da se zajebavaš!

VSI 'dodatki' kot so 'prihod na delo', stimulacija,.... so obdavčeni!

razen: malica, prevoz na delo

....

Prihod na delo, malica, stimulacija itd... niso obdavčeni. Kako pa ti obračunavaš, ...
wink-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Pa - kje imaš regres 100 Ejev? Saj je zakon v splošni kolektivni pogodbi o minimalnem 700 in še nekaj Ejih! Nihče ne more imeti manj, razen če je firma v malori
tongue-1.gif
.
Pa še takrat je dolžna za nazaj.
 
Nazadnje uredil moderator:

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.502
6.241
113
Bravo, da si na tekočem z JS. Ko imaš toliko čezenj za povedat. Bolj na pamet je to očitno, pac z občo folkloro... Je pa tudi to pravilo, ki ga leta 93 se ni bilo...
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #9334

Lej, ko sem se začel iti kšeft, sem moral podpisati izvajanje splošne kolektivne pogodbe zaposlenih. Brez tega ne bi dobil obrtnega dovoljenja. In tega se tudi držim, Bogdaj da za večno, še tako prehitro pride kak hudir vmes
tongue-1.gif
.

Kaka pravila se greste pa vi, v javnem? (saj ne morem verjeti, kaj pišeš)
 

jtfc

Guru
Izključen uporabnik
24. jul 2007
19.994
2.712
113
Kdaj bodo kake majice prodajal

"je suis Darko Gregorič"
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.071
1.011
113
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Pa - kje imaš regres 100 Ejev? Saj je zakon v splošni kolektivni pogodbi o minimalnem 700 in še nekaj Ejih! Nihče ne more imeti manj, razen če je firma v malori
tongue-1.gif
.
Pa še takrat je dolžna za nazaj.
Preberi si ZUJF. Tam lepo piše, koliko je regresa ob "velikih" plačah.
https://www.uradni-list.si/1/content?id=108751 Preberi 176 člen.
Je pa letos to malo sproščleno, tako da je regres od 350€ (bruto) naprej.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.071
1.011
113
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Prihod na delo, malica, stimulacija itd... niso obdavčeni. Kako pa ti obračunavaš, ...
wink-1.gif
Prihod na delo se imenuje "Prevoz na delo in z dela".
Malica se imejuje "Prehrana med delom": v JS max 3,2€, v privat sektorju 6,4€ na dan.
Stimulacija: ne vali bučk. Razen če to kako drugače imejuješ (npr. terenski dodatek, ločeno življenje, dnevnice,...) Ampak to potem ni več stumulacija, ampak davčna utaja. Dokler te ne odkiriejo, bo pilo vodo.

Neobdavčljivi prihodki - povračila stroškov:
http://www.fu.gov.si/fileadmin...ga_razmerja.pdf
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.502
6.241
113
se posipam s pepelom. zame je bil aktualen še 100€ in bi bil vse do lanskega leta, kako je pa letos, mi je pa res ušlo.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Jaz ti pa povem, da si raje pojdi jajca hladit nekam ... npr v Savo! Bo več koristi.
tongue-1.gif


Lahko se skrivaš za izrazoslovjem vsepovsod - toda kar je prav, je prav! Delavec mora biti brez vsakega pomisleka plačan, cesar pa tudi, če hočeš da bi sistem deloval. Pa tudi če meni na koncu ne ostane dovolj ( moja krivda
tongue-1.gif
) .

Ti pa kar obračaj besede v neznano, kot hrvatje delajo, in boš prav gotovo zelo čislan in spoštovan človek v življenju.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.070
3.157
113
Citat:
Uporabnik franZanton pravi:
Nasilja ne prijavljajo, ker se nič ne zgodi - popolnoma napačno. Nič se ne zgodi, ker nasilja ne prijavljajo. Tako kot na Dolenjskem, ko se kdo le preveč naglas razburi zaradi romskega nasilja, pa policija odgovori, da prijav ni nič več kot kjerkoli drugje po Sloveniji. Ker če prijav ni, policija uradno pač nič ne ve in zakaj bi ukrepali proti nečemu, česar ni.

hysterical-1.gif


Ti jaz osebno povem kaj se zgodi ko cigana prijaviš.............nič edino kar je to da greš na sodišče na razpravo in imaš potem še težave z njimi. Ko smo pred leti sosedje klicali na policijo da hodi en cigan s sekiro naorog so samo rekli ja ga poznamo malo je
stupid-1.gif
. Kaj ti bo potem prijava prosim razloži.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.071
1.011
113
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
...
Lahko se skrivaš za izrazoslovjem vsepovsod - toda kar je prav, je prav! Delavec mora biti brez vsakega pomisleka plačan, cesar pa tudi, če hočeš da bi sistem deloval. Pa tudi če meni na koncu ne ostane dovolj ( moja krivda
tongue-1.gif
) .
...
Ja, kar je prav, je prav. In prav je, da se od stimulacije plačajo vsi prispevki.
Mogoče, da se je stumulacija drugače obračunavala leta '90, ampak zadnjih 15 let, kolikor se ukvarjam s programiranjem (tudi plač), je stimulacija čisto normalno obdavčena in prispevkana kot del plače.
Tako da raje preveri svoje obračune al pa vprašaj računovodkinjo za nasvet, da ne bo kasneje poračunov prispevkov za 15 let nazaj, pa še kakšna kazen in obresti.

O jajcih pa ne bom...
 
Nazadnje urejeno:

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik LeQuack pravi:
A Hipokratova prisega vsebuje tudi člen o pomanjkanju denarja?

Ne, ker v času Hipokrata niso imeli mašin, za kater 10 zdravnikov skupaj v celem življenju ne zasluži dovolj denarja...
priden.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
demz narobe je to, da natrto koleno NI življensko ogrožujoče. in pač imajo prednsot tisti, ki jih pripelje rešilec (življensko ogroženi) a veš triaža itd itd...

sjtv1 denarja ni dovolj. vsaj kolikor pravijo. lepo se sliši da bi morali biti vsi 3 na vrsti pa niso ker nismo v indiji koromandiji, da bi bila pravljica..

Denarja je na pretek. Samo organizacija (v najširšem pomenu besede) škripa. Uredit se da v parih mesecih, ampak na zelo, zelo grob način, kar je tudi edino prav. Recimo temu z amnestijo vnaprej za reorganizatorja.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.070
3.157
113
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Citat:
Uporabnik LeQuack pravi:
A Hipokratova prisega vsebuje tudi člen o pomanjkanju denarja?

Ne, ker v času Hipokrata niso imeli mašin, za kater 10 zdravnikov skupaj v celem življenju ne zasluži dovolj denarja...
priden.gif

Katera naprava v slovenskem zdravstvu pa je to??? (pa ne rečt celoten UKC)