Stopnja zadrogiranosti?

ziggy

Fizikalc
8. nov 2007
1.133
2
36
Pojma nimam kako je, če rečeš, da se ne moreš uscat. Ampak ti garantiram, da se boš uscal, če ti bodo dali za spit kake tri litre vode in ti potem dali par uric za razmislek
grims-1.gif
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
kolikor se jaz spomnim par let nazaj, je od znanke fotr (policaj) povedal, da se naj bi trava našla še en mesec po zaužitju (v krvi in urinu) v laseh pa do 6 mesecev
shocked-1.gif
ampak so testi v vezi z lasmi tako dragi, da se jih (baje) redko poslužujejo.

nekdo je napisal da imajo lestvico zenic? a jst k mam velikokrat probleme, da se mi zenice ne širijo sploh, ne glede na stopnjo svetlobe, lahko pričakujem, da če bo kšn zaf**n policaj, da me bodo poslal kr na teste
stupid-1.gif

ena dohtarca me je ob enem pregledu 3x prašala, če jemljem prepovedana poživila, ker zenice niso reagirale NIČ
stupid-1.gif
 

ChickenBoy

Fizikalc
27. avg 2007
1.918
0
36
40
Po lastnih izkušnjah po 2 tednih niso zaznal trave v urinu. Sicer so bile malo drugačne okoliščine, kar je verjetno botrovalo k temu, da se je hitreje spucalo. Težko pa je za 100% reči, da je to botrovalu k temu da ni niso nič zaznali, ker bi moral testirat.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.611
245
113
slaba roba?

hja, pomoje je pa tko, da če se vidi količina thc in na podlagi tega lahko ugotovijo, ali si dejansko vozil zadet, ali si bil zadet 3 dni nazaj, pa imaš pač sledi...

na ta test te pa tud ne pošljejo kr tko, kot že rečeno, zarad cene... razen če si tok očiten (ala, bel okol nosa, ti smrdi avto po travi in iz ust) da je 100%!
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Mene pa zanima če obstaja kaka lestvica za stopnjo zadrogiranosti in s tem posledično kazni.

Tako kot ni vseeno če spiješ en pir po moje tudi ni vseeno če skadiš en đoint ali se pikneš v žilo.

Al velja samo da si pod vplivom droge in basta?

Najbolj ziher je spit en pir, pa se bodo samo okrog alkotesta motovilili, kazni pa ne bo. Za rdeče očke je pa kriva preutrujenost po težkem delovnem dnevu.
evil.gif
 

ChickenBoy

Fizikalc
27. avg 2007
1.918
0
36
40
Dobra ali slaba roba, THC je še vedno notri.
smile-1.gif


Jest mam večinoma skoz rdeče oči, tko da sm skoz sumljiv.
grin1.gif
 

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.661
501
113
41
povsod malo
Citat:
Uporabnik s22b pravi:
Koliko je to ene par makovk? 2, 10 ali 100?
Ena tista potička 100g iz Hoverja je čisto dost. Jeszt sm pojedu tri v dveh dneh.
Sem imel cel halo v službi zaradi tega, ker so ugotovili iz tega da kao uživam heroin in bolj sem razlagal, da ne slabše je bilo.
No na koncu sem dal kri, lulanje, in lase pa 3 mesece sem na vsake 14 dni scal v kozarček pod nadzorom.
uf-1.gif


A ne preverjajo nekaj z lučko pa koliko se ti zenice širijo ožajo in če ugotovi, da je vse nekam čudno te peljejo k dohtarju?
 

SpaceMonkey

Pripravnik
11. avg 2007
761
3
18
Najprej opravijo hitri test za droge, kot je že nekdo napisal, preverjajo odzivnost in velikost zenic in šele na podlagi pozitvnega rezultata te lahko pošljejo na preiskavo v ZD. Če ne opravijo hitrega testa in te pošljejo direkt v ZD in si (videt) zadet ko mamba, vložiš pritožbo in navklub pozitivnemu testu po vsej verjetnosti ne boš pokasiral nobene kazni.. Napaka v postopku policajev.
 

Paco

Pripravnik
6. okt 2007
62
4
8
rolleyes-1.gif
jao. Pa kaj res ne znajo s kakimi testi ugotoviti razliko med eno fakin potico in heroinom ?
 
Nazadnje urejeno:

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.661
501
113
41
povsod malo
Sej me niso testiral policaji
grin1.gif
bom rekel takole šefici ni škoda dat denarja za zelo drage teste samo da njeni delavci niso đankiji al pa alkoholiki.
Enkrat padeš na testu... tle maš knjižco pa čav baw.
priden.gif
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik Paco pravi:

rolleyes-1.gif
jao. Pa kaj res ne znajo s kakimi testi ugotoviti razliko med eno fakin potico in heroinom ?


Ne razumem, zakaj bi bilo treba to ugotavljati. V makovki so opijati in test zazna prisotnost le teh v tvojem organizmu.

In če so te snovi v organizmu, pomeni da so refleksi slabši... tako kot pri alkoholu.



Potem bi se kakšen džanki pritožil, zakaj on ne sme imeti enakih snovi v telesu kot tisti ki je makovke.
 
Nazadnje urejeno:

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
baje majo zaj neke teste na podlagi potu (švica) .... podobno kot bi ti vzel prstni odtis, le da ti vzmejo vzorec potu s prsta .... ta naj bi pokazal prisotnost thc-ja ..... še vedno ne vemo kak je s kaznimi
shocked-1.gif
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik boskosi pravi:
..... še vedno ne vemo kak je s kaznimi
shocked-1.gif

Zakon je glede tega popolnoma jasen. 131 člen pravi:
Citat:
(1) Voznik ne sme voziti vozila v cestnem prometu niti ga za eti voziti, e je pod vplivom
mamil, psihoaktivnih zdravil ali drugih psihoaktivnih snovi, ki zmanjšujejo njegovo sposobnost
za vožnjo.....
....(2) Pod vplivom snovi iz prejšnjega odstavka je voznik, u itelj vožnje oziroma
spremljevalec, pri katerem se s posebnimi sredstvi, napravami ali s strokovnim pregledom
ugotovi prisotnost takih snovi v organizmu.

Torej je popolnoma vseeno, če si skadil en join pred enim ali dvema tednoma (in so našli sledove THC-ja, ali pojedel kakšno makovko.... ali pa če si ravno vbrizgnil heroin v žilo in sedel za volan.

Je pa ceneje vozit pod vplivom heroina, kot pa vozit pijan nad 0,71mg/l. Pri heroinu ti izpit ostane, pri pijači ali odklonitvi strokovnega preizkusa pa moraš izpit še enkrat delat.


problem je, ker so testi preveč občutljivi, in pokaže prisotnost mamil (že pri makovkah ali tedne po skajenem jointu) , čeprev že zdavnaj nisi več zadet .
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Citat:
problem je, ker so testi preveč občutljivi, in pokaže prisotnost mamil (že pri makovkah ali tedne po skajenem jointu) , čeprev že zdavnaj nisi več zadet .

Točno tako. Ampak policaj mora imeti najprej utemeljen razlog, zakaj bi te poslal na test in izgledati moraš pošteno zadet za take podvige. Pa še zenice ti 100% prej prekontrolira, tako da je pomoje razlog za preplah odveč.

Sicer pa ... Če so v parlamentu ugotovili, katere droge so nekateri poslanci uživali, potem ni vrag, da bodo tudi policaji to nekako pogruntali.
grin1.gif


Konec koncu ti pa še vedno ostane pogovor s sodnikom v smislu:"Bil sem med vikendom v sobi, kjer so kolegi kadili ...".
evil.gif


lp
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.330
113
Ne vem kako so tebe učili v avtošoli, meni so pravili tako. Oseba, ki je vinjena ali pod kakšnim drugim vplivom substanc NE sme sedeti zraven voznika, ker ga le ta lahko ovira pri vožnji vozila. Se smatra za prekršek ter se lahko kaznuje.
Za podrobnejše informacije si pa lahko poiščeš v členu,ki to opredeljuje ali pa vzpostaviš stik s svojim inštruktorjem ter obnovita znanje.
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik kloshar pravi:
Citat:
problem je, ker so testi preveč občutljivi, in pokaže prisotnost mamil (že pri makovkah ali tedne po skajenem jointu) , čeprev že zdavnaj nisi več zadet .

Točno tako. Ampak policaj mora imeti najprej utemeljen razlog, zakaj bi te poslal na test in izgledati moraš pošteno zadet za take podvige. Pa še zenice ti 100% prej prekontrolira, tako da je pomoje razlog za preplah odveč.

Sicer pa ... Če so v parlamentu ugotovili, katere droge so nekateri poslanci uživali, potem ni vrag, da bodo tudi policaji to nekako pogruntali.
grin1.gif


Konec koncu ti pa še vedno ostane pogovor s sodnikom v smislu:"Bil sem med vikendom v sobi, kjer so kolegi kadili ...".
evil.gif


lp
policaj mora imeti utemeljen razlog že tudi za čisto navadno ustavitev. (kontrolo prometa). Ampak se na to vsi po vrsti požvižgajo. Že letos sem dvakrat pihal 0,0 promil. ustavil me je pa čist brez vsakega vzroka ... no enkrat je bla pozna ura, drugič pa še diskoteka v bližini (pa nisem šel iz diskoteke). Še nekajkrat pa sem bil zaustavljen kar tako za nič. In jo tud odnesel brez kazni.

Edina ovira, da policaji množično ne pošiljajo voznike na teste je cena testov. Ki bremeni proračun, če je negativen - pa najbrž tud policaj dobi kak minus. Najbrž se mu pozna pri normi hehe. Ker so alkotesti zastonj, jih pa bolj množično uporabljajo, kot sem rekel letos sem pihal že 2x.

Da si bil med vikendom s kadilskimi kolegi skup v sobi ni noben izgovor. Pa tud če si jedel makovke ni noben izgovor, zakon je glede tega jasen. Če so prepovedane snovi v telesu ne smeš vozit, neglede na to, kako so tja prišle.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Citat:
Uporabnik ziggy pravi:
Pojma nimam kako je, če rečeš, da se ne moreš uscat. Ampak ti garantiram, da se boš uscal, če ti bodo dali za spit kake tri litre vode in ti potem dali par uric za razmislek
grims-1.gif

Take pa pripeljejo v dezurno, kjer dobijo malo infuzije + odvajalo. Se mora uscat
grims-1.gif


LP
 

Paco

Pripravnik
6. okt 2007
62
4
8
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik Paco pravi:
rolleyes-1.gif
jao. Pa kaj res ne znajo s kakimi testi ugotoviti razliko med eno fakin potico in heroinom ?
Ne razumem, zakaj bi bilo treba to ugotavljati. V makovki so opijati in test zazna prisotnost le teh v tvojem organizmu.
In če so te snovi v organizmu, pomeni da so refleksi slabši... tako kot pri alkoholu.

Potem bi se kakšen džanki pritožil, zakaj on ne sme imeti enakih snovi v telesu kot tisti ki je makovke.

Emm ti ne boš popolnoma nič zadet od semen maka kot tudi ne boš imel slabših refleksov. To, da se zazna določena prisotnost v krvi NE pomeni, da si zadet. Kakor tudi nisi zadet dva tedna po kajenju trave vendar bo test še vedno pozitiven. Edin način, da si zadet od makovih semen je čaj za kar pa rabiš ravno pol tone semen
 

kg0l

Zelenc'
12. avg 2007
12
0
1
spet ta tema, v kateri vsak svoje tupi..
sm ze tok razlicnih vezij slisu, da ne vrjamm nobenmu, sigurn ma pa en prou :D
če a kdo zanesljive vire nej pa kr pove, kok časa ostane thc kjerkoli
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik Paco pravi:
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik Paco pravi:
rolleyes-1.gif
jao. Pa kaj res ne znajo s kakimi testi ugotoviti razliko med eno fakin potico in heroinom ?
Ne razumem, zakaj bi bilo treba to ugotavljati. V makovki so opijati in test zazna prisotnost le teh v tvojem organizmu.
In če so te snovi v organizmu, pomeni da so refleksi slabši... tako kot pri alkoholu.

Potem bi se kakšen džanki pritožil, zakaj on ne sme imeti enakih snovi v telesu kot tisti ki je makovke.

Emm ti ne boš popolnoma nič zadet od semen maka kot tudi ne boš imel slabših refleksov. To, da se zazna določena prisotnost v krvi NE pomeni, da si zadet. Kakor tudi nisi zadet dva tedna po kajenju trave vendar bo test še vedno pozitiven. Edin način, da si zadet od makovih semen je čaj za kar pa rabiš ravno pol tone semen

Se osebno strinjam s tabo, vendar v zakonu piše drugače. Tam piše, da se smatra, da voziš pod vplivom prepovedanih substanc, če test pokaže pozitivno.

Z drugimi besedami, če bo test pokazal pozitivno, ker si pred dvemi tedni pokadil joint, (makovke) bo policaj (sodnik in tud v zakonu tko piše) smatral, da voziš pod vplivom prepovedanih snovi. Povsem enako, kot če bi ravnokar vbrizgnil heroin v žilo. Brez razlike.