Štajerska vojska

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.401
15.372
113
Ne gre tako enostavno, od tehle ki so v vardi in so bili vsaj enkrat popisani s strani policije ne bo nihče nikoli dobil dovoljenja za nošenje orožja.

Tak popis policije ni nujno da je dovolj, da kandidat ne ustreza pogojem za pridobitev orožnega lista. Eden od pogojev za pridobitev nabavnega dovoljenja je namreč, da prosilec ni v evidenci storjenih kaznivih dejanj pa še to mora biti zadeva relativno sveža in ne npr 15 let stara. Definitivno pa tak popis doda negativen doprinos pri presojanju kandidata.
 
  • Všeč mi je
Reactions: map

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.487
5.665
113
Štajerska varda ni nobena vaška straža, temveč je para vojaška organizacija. Glede na to, da ima očitno nekaj bogatih sponzorjev, ne dvomim, da ima nekje tudi skladišče pravega orožja.
Para vojaške organizacije so bile v začetku tudi SA, SS, Arkanovi Tigri, tisti ustaši, ki so se z Janševim blagoslovom urili tudi v naših gozdovih, pa smo videli, kaj je iz njih nastalo in kaj so počeli.
Zato je pravilno, da se jih v kali zatre in so s tem že predolgo čakali. Upam, da bodo te predloge sprememb zakonov tudi sprejeli.

Bizi a se tebi tudi tresejo hlače? Zanimivo da se pri teh tabornikih ravno rdečkarji tresejo kot stare babe.
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81 in Kamele0N

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.401
15.372
113
Ne smes biti groznja javni varnosti. To je zelo sirok pojem

Seveda ampak napisana je bila trditev, da pridobitev orožne listine za lovca pade zaradi tega, ker so bili popisani s strani policije. V kolikor si grožnja javni varnosti (dejanska in ne imaginarna) si verjetno drugače obravnavan kot da si samo popisan brez kakršnihkoli nadaljnih postopkov. I guess no.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.140
3.610
113
Marlbor
Ne gre tako enostavno, od tehle ki so v vardi in so bili vsaj enkrat popisani s strani policije ne bo nihče nikoli dobil dovoljenja za nošenje orožja. Pa to da si pripravnik ne pomeni nič. Še vedno moraš opraviti izpit in vse ostale preglede in teste tako kot vsi ostali.
Tile bodo dobili kar dovoljenje za varnostno orožje ... pogoj je, da se počutijo ogrožene.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ja. Paw, mrtev si. :valjamse:

Sem lahko tudi to videl, kaj je naredilo s soborcem, pa ga je (ilegalca) samo v nogo ustrelil, toliko da ga je zaustavil. Čez dva dni ( o_O ) , šele čez dva dni se je sesedel ! Je šel potem v Titograd v bolnico za dva tedna na rehabilitacijo. V bistvu ga ni bilo več nazaj na karaulo.

Ni čisto enostavno streljati po človeku. Učili so nas, kako se dela, ampak zadeva še zdaleč ni enostavna.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.401
15.372
113
In četudi bi imeli pravo orožje-a bi kar streljali ljudi al kaj?:bonk:

Tole je res zanimiv pomislek ja :aplauz:

Dejansko tudi v kolikor bi imeli vsa dovoljenja za nošenje potem seveda še vedno ne smeš kar ustrelit ilegalca v kolikor te ne uboga, saj še vedno nisi nek organ s pooblastili ampak dejstvo pa je, da je oborožena oseba lahko prej (straho)spoštovana, kot pa en gobar, ki se šeta po gozdu, zraven pa naleti na ilegalce in jih želi odvrnit od nedovoljenaga vstopa v državo. Vse skupaj torej nakazuje, da gre za željo bo boljšem (bolj učinkovitem even) showu in ne za dejansko potrebo po pravem strelnem orožju.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.836
1.961
113
najrajš na babi
Demz

M 76 je kolega nabavu preko strelskega kluba kot športno orožje. Dibil nabavno dovoljenje, kupil na hrvaškem. Ga je pa lani pri nas prodal naprej za 800 eur
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Hvala, si nisem predstavljal, da je sploh mogoče imeti v posesti vojaško orožje. Včasih ni bilo nikakor.
Nisem niti tolikšen fan za to. Imam v posesti nekaj lovskega, kar sem jerbal po tastu in pridobil dovoljenje za posest. Prvo kar sem, sem odstranil vso municijo iz bajte. Tako vsaj vem, da so puške prazne.

Sem imel opravka z njimi nekoč, lahko rečem da profesionalno, zato se jih zavedam. To je igrača za ... fante. Takšne, zrele fante. Sicer je hitro kaj narobe.

In - ja, M76 snajper bi pa imel na steni. Ko ga razdreš, vidiš čarovnijo v preprostosti. To je tako poenostavljeno, da se začudiš. Zadeneš pa s tisto fižolovko vse! To je noro. Škoda, da nas niso izobraževali, ker je kot puška nudila ogromno.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Tole je res zanimiv pomislek ja :aplauz:

Dejansko tudi v kolikor bi imeli vsa dovoljenja za nošenje potem seveda še vedno ne smeš kar ustrelit ilegalca v kolikor te ne uboga, saj še vedno nisi nek organ s pooblastili ampak dejstvo pa je, da je oborožena oseba lahko prej (straho)spoštovana, kot pa en gobar, ki se šeta po gozdu, zraven pa naleti na ilegalce in jih želi odvrnit od nedovoljenaga vstopa v državo. Vse skupaj torej nakazuje, da gre za željo bo boljšem (bolj učinkovitem even) showu in ne za dejansko potrebo po pravem strelnem orožju.
Pravico za odvračanje ljudi od nedovoljenega vstopa v državo, ima samo policija in vojska, noben jager ali gobar. :jok:
 
  • Haha
Reactions: Matey
I

Izbrisan uporabnik #9334

Pravico ima, izvaja pa ne.

Kaj pa zdaj? Kar čakat pokorno, da nas pregazijo? :nigladek:
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.401
15.372
113
Pravico za odvračanje ljudi od nedovoljenega vstopa v državo, ima samo policija in vojska, noben jager ali gobar. :jok:
:valjamse: :nigladek:

Trdiš, da jaz kot državljan Slovenije nimam pravice opozoriti ekonomskih migrantov, da so ilegalno prestopili državno mejo oz. da jo bodo in da naj tega raje ne počnejo, ker s tem storijo kaznivo dejanje?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.401
15.372
113
Pravico ima, izvaja pa ne.

Kaj pa zdaj? Kar čakat pokorno, da nas pregazijo? :nigladek:

Točno tako. Za opozarjanje imajo oz. imamo vso pravico, če pa ne pride do upoštevanja teh opozoril oz. navodil pa pridemo do drugega scenarija, kjer pa naletimo na konkretne razlike med gobarjem, vardo ali pa policajem oz. vojakom.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Ti kot državljan Slovenije imaš pravico poklicati policijo, ker migranti brez tebe dobro vedo, da so v Sloveniji. :bonk:
 
  • Haha
Reactions: Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.401
15.372
113
Ti kot državljan Slovenije imaš pravico poklicati policijo, ker migranti brez tebe dobro vedo, da so v Sloveniji. :bonk:

LOL. Očitno "nisi ravno najbolje razumel" mojega vprašanja, naj ga torej ponovim:
Trdiš, da jaz kot državljan Slovenije nimam pravice opozoriti ekonomskih migrantov, da so ilegalno prestopili državno mejo oz. da jo bodo in da naj tega raje ne počnejo, ker s tem storijo kaznivo dejanje? Tega, da imam pravico poklicat policijo, se zavedam. Kaj pa tisto prvo o verbalnem opozorilu ilegalcu?
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.070
3.157
113
LOL. Očitno "nisi ravno najbolje razumel" mojega vprašanja, naj ga torej ponovim:
Trdiš, da jaz kot državljan Slovenije nimam pravice opozoriti ekonomskih migrantov, da so ilegalno prestopili državno mejo oz. da jo bodo in da naj tega raje ne počnejo, ker s tem storijo kaznivo dejanje? Tega, da imam pravico poklicat policijo, se zavedam. Kaj pa tisto prvo o verbalnem opozorilu ilegalcu?

A varda počne kaj drugega kot kliče policijo?. Kolikor jaz vem še nobenega migranta niso uklenili ali ga osebno nagnali nazaj čez mejo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81 in Matey