Štajerska vojska

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

map

Guru
6. jul 2008
7.836
1.961
113
najrajš na babi
Bom se jutri pri kolegu pozanimal, mislim da ga ni kot jager vzel, ampak kot športno orožje, član strelskega društva. Tega pa potem res ne smeš okol nosit. Lahko ga prevažaš na strelišče, tekmo. V škatli, municija ločena od orožja, ne smeš ga pa nosit okol.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.949
311
83
tam ko se terc po tori rola
In v čem se razlikujeta lovska dolgocevna puška in vojaška sniper zadeva...? V grobem je to isto.... Ko je bila vojna, orožja ni bilo za vse...pa je sodelavec (lovec drugače) vprašal, če lahko ima kar svojo. Municija je bila kompatibilna. Ne vem....7.9?
 

map

Guru
6. jul 2008
7.836
1.961
113
najrajš na babi
Moto frik, v bistvu se ne razlikujeta, odvisno v katero kategorijo je razvrščeno, v nobenem primeru ne sme biti avtomatsko. In kak je proizvajalec opredelil. So pa te lovski kalibri praktično enaki vojaškim. Mislim da je w308 ravno enak kalašniku 7,62, ali pa morda win270. ne vem točno.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Sej je v redu, s tem več narediš, ko gre zares. Snajper pa ... mmmm :cool:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

map

Guru
6. jul 2008
7.836
1.961
113
najrajš na babi
Je pa res vprašanje kako bi te kekce recimo za pridobitev lovskega orožja obravnavala UE, zdej ena legitimacija tam na planini pomoje ni dovolj za varnostni zadržek, lahk pa tud. Če so mel pa že prej kake pizdarije z elementi nasilja, potem pa lahk pozabijo na vse vkup
 

map

Guru
6. jul 2008
7.836
1.961
113
najrajš na babi
Ne gre tako enostavno, od tehle ki so v vardi in so bili vsaj enkrat popisani s strani policije ne bo nihče nikoli dobil dovoljenja za nošenje orožja. Pa to da si pripravnik ne pomeni nič. Še vedno moraš opraviti izpit in vse ostale preglede in teste tako kot vsi ostali.

Pa to sem sem post prej povedal. Tečaj rokovanja, zdravniški, pa vloga na UE, pa član LD moraš biti, tudi pripravnik je dovolj in seveda brez varnostnih zadržkov.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.861
5.625
113
Moto frik, v bistvu se ne razlikujeta, odvisno v katero kategorijo je razvrščeno, v nobenem primeru ne sme biti avtomatsko. In kak je proizvajalec opredelil. So pa te lovski kalibri praktično enaki vojaškim. Mislim da je w308 ravno enak kalašniku 7,62, ali pa morda win270. ne vem točno.
308 Win ima močnejše polnjenje od 7,62x51 NATO.....7.62x51 lahko daš v 308Win puško....kontra pa ni ravno OK oz lahko raznese kaj ;)
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Kalasnik tip 70 ne obstaja.
Morda si mislil licencno izvedbo CZ M70 (eno od variacij, npr A ali pa AB2).
Ampak to ni kalasnik.

Seveda je Kalašnikov, tako kot je Fičo - Fičo. Ne glede kdo ga dela, Crvena Zastava, rus, indijec ali kitajec. Če sem dodal zraven M70, je pa jasno, čigava izdelava je. Kaj moram še številko napisat?

Pišuka, včasih na tem forumu pa res ne moreš nič napisat, da nebi še vedno kdo imel pripombe. Potem pa spet zabavljate, da so čitabule predolge ter kdo jih bo bral? Saj ste tako kot na Oplotnici, kjer niti Dober dan ne smeš reči o_O.
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: B81 in Kamele0N

map

Guru
6. jul 2008
7.836
1.961
113
najrajš na babi
Kameleon, maš prav, Kalašnikov kaliber nima jagerskega nadomestka. Sem mal zamešal. 5,56 NATO je vojaški .223 Remington, ki je jagrski
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.861
5.625
113
Stem da sta .308WIN & 7.62x51 dimenzijsko enaka....

5.56 & .223 se pa rahlo razlikujeta v dolžini....če kupuješ puško za ta kaliber paziš da ima ustje cevi ki lahko "požira" oba kalibra :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: map

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.060
6.866
113
Seveda je Kalašnikov, tako kot je Fičo - Fičo. Ne glede kdo ga dela, Crvena Zastava, rus, indijec ali kitajec. Če sem dodal zraven M70, je pa jasno, čigava izdelava je. Kaj moram še številko napisat?

Pišuka, včasih na tem forumu pa res ne moreš nič napisat, da nebi še vedno kdo imel pripombe. Potem pa spet zabavljate, da so čitabule predolge ter kdo jih bo bral? Saj ste tako kot na Oplotnici, kjer niti Dober dan ne smeš reči o_O.
A vidis to je problem pri tebi, ker rad deis “pamet” naokoli potem pa se poljubno spreminjas izjave. Nisi dodal M70 ampak si napisal tip 70.

to ni noben tip ampak je komercialna oznaka pa se to ne 70 ampak M70.

lahko pa bi napisal npr M70 tip AB2

iz tvojega sestavka bi lahko sklepal tudi da gre za npr AK-47 tip 70. Za katerega sicer ne vem da bi obstajal, mozno je pa tudi.

Namrec licencne kopije se lahko od originala precej razlikujejo sploh po uporabljenih materialih in kvaliteti izdelave. S tem da naj bi M70 precej prekasala ostale licencne kopije
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

No, najraje sem imel seveda M70 B, ker je bila spretna. Če bi se šlo pa za boj, pa vsekakor M70 A, ker ima kopito.

Snajper sem pa nosil pol leta, žal nas pa niso učili, kako z njim. M76. Pol opreme je ostalo v kufru v magacinu, nobeden ni znal povedati, kako je kaj. Zadel si pa z njim kar si hotel ! :D Pa še nočno optiko je imel, sicer pasivno. Aktivno smo pa nosili posebej s seboj, nora zadeva za leto 1981.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.405
15.376
113
Haraš lahko če ga imaš ilegalno, samo od tehle tukaj ga nihče sploh nima. Danes legalno še nabojev ne boreš kupit če nimaš papirja. Pa še to lahko kupiš samo tisti kaliber kot imaš puško in nič drugega.

Haraš (sprehajaš se) lahko, če ga imaš legalno - verjetno si se zatipkal. Papir za nakup municije kot lovec z vsemi dovoljenji dobiš brez problema za par tisoč komadov, ki jih potrebuješ za trening in lov. In samo tisti kaliber, ki sede v puško je povsem dovolj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: map