Sportna Ura?

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
Da ne bom samo šimfala...

iz takih in drugačnih razlogov sem malo tekat začela. In se igram... Res, ko pa pride do teka, pa se trudijo dodelat zadeve. sem že skoraj vse sprobala. od raznoraznih planov treninga po koledarju, čas, tempo ipd itn. zdajle čez vikend sem si narisala eno ruto za PacePro, da sprobam... sicer je večno nezadovoljna z menoj, ker si vpišem en trening pol pa malo po svoje s tempom in razdaljo (pač kolikor se mi da, ne morem pomagati), ampak spremlja in opozarja pa. Res si lahko zmišljuješ marsikaj, pa da ti ni treba na peš. Plane treninga sem sicer tudi že za plavanje uporabljala, ampak je bistveno manj možnosti... Tam je bolj za to, da ni treba treningov memorizirat, nič drugega.
 

Primzi

Fizikalc
1. sep 2007
1.025
92
48
Sem se igral s kartami… ali obstaja kak viget ali kaj podobnega, ki bi omogocal pregledovanje in izbiro razlicnih map, ki sem jih nalozil na telefon. Map Managerja nisem dojel….
Iscem nekaj kar bi omogocilo hitro menjavo med rastrskimi nalozenimi kartami ali Openstreet kartami ali prednalozeno osnovno karto…
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
880
94
28
Wear os je čist fajn, ampak je za vsako noc filat, kot telefon. Pac razen ce zelis spanes spremljati iz menk neznanega razloga...
Wearos je gotovo fajn, dela gugl pay pa lahko nalagaš razne menstrualne koledarčke itd.; škoda, da sem jaz dojel suunto 7 bolj kot športno uro, zdaj pa ne zdrži celodnevnega smučanja ali celodnevnega planinarjenja... kaže pa npr. čas super, kadar ni prazna baterija.
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
880
94
28
Jaz zase imam nek starejši Suunto in pokriva vse moje potrebe. Zato sem bil tudi razočaran, ker je ženina športna (?) ura novejše generacije pogrnila na takih osnovah, kot je beleženje športa en dan. To je bil tudi moj želeni prispevek k temi - s preveč površnosti mimogrede kupiš športno uro renomirane znamke za 300 ali koliko EUR, ki je pofl.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
vedno, pri čisto vsaki uri ti piše trajanje baterije. In citat, ki si ga pripel naslavlja točno to. Da hitreje žre baterijo kot alternative. Kar se samega sistema tiče, pa... bistveno bolje, kot druge opcije, pa sem jih imela kar nekaj tekom 20+ let. in slabše avtonomije baterije ne moreš kar direktno projecirati na slab OS. Pripiši površnosti, ne (ne)zmogljivosti onkraj menstrualnega koledarčka. In tudi lastnosti, ki jih t pogrešaš, niso nekaj zelo hudo posebnega - zgolj dobra avtonomija baterije.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
965
113
Obišči stran
Jaz zase imam nek starejši Suunto in pokriva vse moje potrebe. Zato sem bil tudi razočaran, ker je ženina športna (?) ura novejše generacije pogrnila na takih osnovah, kot je beleženje športa en dan. To je bil tudi moj želeni prispevek k temi - s preveč površnosti mimogrede kupiš športno uro renomirane znamke za 300 ali koliko EUR, ki je pofl.

Kupil si uro, za katero je že Suunto povedal, kaj in kako. To je bil zgolj njihov "preblisk" tekmovati z Garmini in Huaweiji na področju nosljive naprave. Že ob lansiranju je bila obsojena na propad...
 

aljoman

Majstr
16. dec 2013
1.941
-1.482
63
Moj Vantage V je 46mm, pa mi je super na roki in nimam neke holcarske roke. 50mm pa zna biti problem za ožje roke verjetno.
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
880
94
28
... In tudi lastnosti, ki jih t pogrešaš, niso nekaj zelo hudo posebnega - zgolj dobra avtonomija baterije.
Problemček je samo, da vse laufa na baterijo in, ko je ta prazna, pogrešaš od zelo posebnih do zelo osnovnih lastnosti. Prvih šest ur ne pogrešaš nič, od tam naprej pa vse, razen lepe zapestnice.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.297
2.395
113
še v SLO - ampak komaj
Problemček je samo, da vse laufa na baterijo in, ko je ta prazna, pogrešaš od zelo posebnih do zelo osnovnih lastnosti. Prvih šest ur ne pogrešaš nič, od tam naprej pa vse, razen lepe zapestnice.

Ja bemu sunce - pa saj sami vedo, da so se jebeštrga - celo na njihovi strani je objavljeno.

Tale tvoje izkušnja pade pod: "Assumption is the mother of all fuck ups!"