Spletni nakupi e-BAY (4)

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Od 1. januarja 2021 boste morali za vse pošiljke izven EU izpolniti obrazec CN23, ki zahteva podroben opis vsebine pošiljke.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.953
9.095
113
39
MB
okej, to delam že zdaj, ampak to ni tu vprašanje.

če gre skoz carino nekak razumem da moreš razjasnit kaj je not.

tu se sprašujemo, kak pri ***** mobitel legalno poslat po pošti.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Tako, da ga daš v škatlo in pošlješ. Babi na okencu pa rečeš, da je noter cegu občutljiv na udarce. Kako vraga pa prodajalci dobijo tisoče telefonov iz Kitajske?Menda ne s kameljimi karavanami.
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.814
200
63
Slovenija
nekaj tu ne razumem, če pošlješ nekaj v EU državo, te vprašujejo na šalterju kaj je notri? Mene še nikoli. Preverjeno prejšnji teden pošiljka v Nemčijo.
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Jaz sem poslal mesec nazaj,star telefon v anglijo (na servis) ... navadna pošiljka, brez trackinga. Zdej pa noben več ne ve kje je telefon :)
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
No da si še malo pomagamo:
- septembra sem očitno naletel na SCAM na e-bayu. Naročil isti dan dva paketka s Sri Lanke in eden me takoj kontaktira, da njihova pošta ne dostavlja v Slovenijo zaradi Covida in kaj naj naredi (mi je poslal sliko s pošte z obvestilom - ne nismo bili edini gor). Sem mu javil da naj preusmeri na svaka v D in dejansko je bil paket čez 10 dni tam. Drugega pošiljatelja sem takoj kontaktiral in ga opozoril na stanje na pošti. On mi javi, da je zadeva že na pošti in da je vse OK in da mi pošlje tracking. Po enem tednu ni bilo trackinga in ga kontaktiram, on pravi da je vse OK, če pa želim, da lahko zahtevam refund preko vračila paketa in bo on to potrdil, če ga pa kasneje dobim pa mu plačam. Refund sem zahteval in v tistem trenutku mi je izginilo naročilo in možnost dati oceno. No tako sva si dopisovala - bolj jaz njemu, do danes ko je definitivno potekel vsak rok za prejem paketa in lahko zahtevam vračilo denarja preko e-baya. Ker pa sem vmes že zahteval refund - na katerega on ni odgovoril, me e-bay vodi kot rešen slučaj.
Torej a obstaja kak način da pridem v stik z e-bayom in razrešim situacijo?
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.211
3.367
113
Hm.... Čudno. Meni je ebay potem, ko je prodajalec začel s palamudenjem takoj vrnil denar in sam zaključil primer. Pri tebi se je očitno denar nekje "zataknil".
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ma očitno sem sam naredil napako, ker sem vmes zahteval (na njegovo prigovarjanje) vračilo in refund, ki ga potem on ni opravil oz. potrdil prejema.
Zanimivo mi je, da je takrat cel nakup izginil iz mojih nakupov in ga sedaj najdem samo preko mesidžev.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.211
3.367
113
Ebay ima celo zgodovino vajine medsebojne komunikacije. Če pa vmes klikneš "close case", potem si pa oplel, ker smatrajo, da si ti odstopil od vsega. :(
Je treba biti previden, ker mimogrede klikneš na ta knof v mišlenju, da boš samo zaprl zavihek.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Torej chatal ene 15 minut, obrazložil nekomu na Z strani ZDA kaj je problem in zaključek je, da je predal zadevo supervizorjem, ki bodo preučili maile med nama (očitno nimajo vsi dostopa do njih) in podali rešitev.
 
  • Všeč mi je
Reactions: nemenabijat

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Isto pri meni. Dal preko e bay despute. Dogovor o vračilu. In prav tako vse izgine.
Tip ni več obstajal na e bayu.
Kontaktiram pay pal - po ene 3 mesecih od začetka posla - . So mi takoj vrnili 8 €. CELOTNI ZNESEK!
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

Oakey

Majstr
3. feb 2016
824
495
63
Do zdaj sem vedno na ebayu in aliexpressu naročal drobnarije, nikoli ni šlo čez 20 eur. Zdaj pa prvič naročam neko osnovno ploščo in bo vrednost okoli 50-60 eur.

Kaj naj bom pozoren pri naročanju, se morda splača kakšen drugi tip poštnine, morda se splača da prodajalec kaj napiše na paket ali kaj takega kar olajša postopek carinjenja?

Ali lahko pride še do katerih drugih stroškov pri dostavi? Nekaj sem bral da ima DHL neke svoje dodatne stroške za obdelavo ipd...ne vem če sem prav razumel vse skupaj.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.953
9.095
113
39
MB
Imam kupca za laptop iz rusije, preko kerga kurca naj zdaj posljem ker je pac baterija not :D Al posljem z interevropo na paleti s tovornjakom :)