Spletni nakupi e-BAY (4)

Oakey

Majstr
3. feb 2016
818
493
63
A je še kdo opazil v zadnjem mesecu, da pošiljke iz Kitajske po večini ne prihajajo več. Potem ko pa pošlješ sporočilo prodajalcu pa ta čudežno ugotovi, da jim je pošta njihova zavrnila paket in ni bil odposlan k nam iz neznanega razloga. Verjetno ne bi nikoli tega povedali, če ne bi povprašal kje je paket...bi "pozabili". Za ta čas enega meseca pa sem jih brezplačno financiral.

Cigoti so začeli krast na tak način, nekaj jih sigurno pozabi na pošiljko in takim ni treba vračat denarja.
 

Oakey

Majstr
3. feb 2016
818
493
63
Za drugi paket iz kitajske sem dobil obvestilo da je predmet carinskega postopka. (paket sem imel že en teden doma) Ko sem jih obvestil, da je že pri meni ta paket, sem dobil obvestilo, da je potem obvestilo o postopku brezpredmetno.
A si morda že kaj klical na pošto? Ker pri meni je enaka zgodba, dokončal sem postopek preko njihovega portala, zdaj pa čista tišina, nobene informacije kaj je zdaj s tem paketom in ali moram še kaj narediti.
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.208
699
113
A si morda že kaj klical na pošto? Ker pri meni je enaka zgodba, dokončal sem postopek preko njihovega portala, zdaj pa čista tišina, nobene informacije kaj je zdaj s tem paketom in ali moram še kaj narediti.
Enako...26.7 izpolnil tisto poštno carinsko deklaracijo
do dons nič napredka
Hvalabogu imam "duty insurance"

Ostalih 10 paketov istega pošiljatelja BP dostava na moj naslov direkt..enga pa še čakam..

Hec je pa v tem, da so šli tudi 200€ nakupi gladko mimo, najcenejši se je pa zahaklal na carini...
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
43
www.citroenar.com
Paket ki naj bi 3.julija prispel v Slo in sem dostavil vse podatke .... po dveh mejlih na carinsko pošto... (v roku 14 dni) So mi končno odgovorili, da paketa še ni v Slovenijo in da takoj ko pride, bodo nemudoma poslali naprej.

Jaz jih več ne razumem :) :):)

Mislim da so se zgubili v gori paketov in ne vedo več kaj bi delali, oz naredili.
 

Oakey

Majstr
3. feb 2016
818
493
63
Jaz sem opazil, da artikle iz Kitajske, za katere sem ze placal ddv na Kitajskem, zavrnejo paket in se vrne k posiljatelju. Denar pa vrnejo po moji pritozbi.

za artikle za katere se ni bil placan ddv, taki pa stojijo na posti za obdelavo. Mislim da imajo celo zmedo s tem.

bo pa Kitajcem padel promet, ker se traparij za 1-2eur ne bo vec splacalo nabavljat, ker je nasa posta tako pozresna s temi stroski obdelave.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.060
113
39
MB
stroški obdelave so problem ja, ne to da ti nekdo čez cel svet pošlje ovitek za telefon za 1e z free shipping.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

Oakey

Majstr
3. feb 2016
818
493
63
ja ker oni so sigurno dobrotniki in jih kupijo za 0,98 usd in prodajo za 0,99 usd. Dejte no lepo prosim nekaj moralizirat, pa sploh nekaj na pamet sklepat. Verjamem pa da gledate skozi svoje oči in oči svojih sorodnikov.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.060
113
39
MB
ja ker oni so sigurno dobrotniki in jih kupijo za 0,98 usd in prodajo za 0,99 usd. Dejte no lepo prosim nekaj moralizirat, pa sploh nekaj na pamet sklepat. Verjamem pa da gledate skozi svoje oči in oči svojih sorodnikov.
mislim da si ti tisti, ki ne zna pogledat širše. dolga leta so "kot država tretjega sveta" uživali ugodnosti kot izmikanje carini in pa svetovna poštna zveza jim je poštnino plačevala, zdaj se pogoji pač izenačujejo, da sploh ne začnemo o pogojih dela pri njih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan in sad

Oakey

Majstr
3. feb 2016
818
493
63
Danes sem dobil paket, ki je čakal na pošti od 26.7. naprej, še isti dan sem oddal vse kar so zahtevali. Se pravi 13 dni.
Poštar prinese paketek-brez kakega predhodnega obvestila, njemu plačaš 2,50 eur za stroške in 0,18 centov obračunanega DDV. Carsko!

Če svojim doma ne naročiš naj plačajo paket...
 

Oakey

Majstr
3. feb 2016
818
493
63
Kako je pa s predmeti za katere ti npr. Kitajec že obračuna DDV in je skupna vrednost pod mejo za ocarinjenje, ali gre tak artikel kljub temu čez celotni postopek pregleda, da ti potem zaračunajo 2,50 eur?

Ker, če potem ne gre čez postopek, potem je za male predmete dejansko bolje, da ti ga obračunajo že Kitajci.
 

Oakey

Majstr
3. feb 2016
818
493
63
Ena zanimivost kako potuje en moj paket po svetu že 46 dni, že dvakrat je pristal v Pekingu, zdaj bo pa upam počasi našel pot domov :valjamse:
 

Priponke

  • 2021-08-24-10_22_10.png
    2021-08-24-10_22_10.png
    1 MB · Ogledi: 165

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
43
www.citroenar.com
Moj paket se je vrnil h Kitajcu ... pravi on da ne ve zakaj je naša pošta paket poslala nazaj ... ma da je dal spet na pošto in upa da bo kmalu pri meni :) :)
 

Oakey

Majstr
3. feb 2016
818
493
63
Zanimivo, meni je pa ravnokar zaposleni na Posta-carina po telefonu rekel, da je VB ze tretji svet in gre vse od tam skozi carinski postopek kjer ti v vsakem primeru zaracunajo vsaj 2.50eur za postopek. Izjema je samo S. Irska.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Amazon je druga pesem. Kjerkoli lahko kupiš in če pri nakupu plačaš naš DDV, ti ne bo nihče težil.