Spletni nakupi e-BAY (1)

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.144
3.611
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik cunctator pravi:
kako,da ne,saj vendar moraš plačati stroške prodaje.kako pa ti lahko trgajo?
Meni so na e-mail pošiljali pošto, da moram plačati stroške prodaje, v 2 mesecih sem prejel ene 100 emailov, potem so mi ukinili račun in je že pol leta vse mirno. Med tem sem registriral nov račun, ga potrdil prek e-maila in spet prodajam. Imam vpisan samo IBAN in BIC za nakazila, ampak navadni bančni račun tako da mi ne morejo trgati denarja (kot pri mastercard ali visa). Ko se bo nabralo spet za 20-25€ neporavnanih stroškov, bom pa odrl spet nov račun.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.144
3.611
113
Marlbor
Dobival sem pa takšne e-maile, v vseh mogočih jezikih.
grin1.gif

Imam pa vpisano samo pravilno ime in priimek, ostali podatki o naslovu so lažni.

Citat:
Guten Tag,

Ihre Gebuehren in Hoehe von EUR31,20 fuer Ihr Verkaeuferkonto ########### mit dem Mitgliedsnamen ######## sind ueberfaellig. Aus diesem Grund wurde Ihr Mitgliedskonto ######### gesperrt und Ihre Angebote vorzeitig beendet

Bitte begleichen Sie umgehend die ausstehenden Gebuehren in Hoehe von
EUR31,20, damit Ihr Mitgliedskonto ######### wieder freigeschaltet werden kann. So nehmen Sie eine Zahlung an uns vor:

1. Gehen Sie zur eBay-Startseite und klicken Sie ganz oben auf "Uebersicht".
2. Gehen Sie in der mittleren Spalte nach unten bis zur Zwischenueberschrift "Mein Verkaeuferkonto". Klicken Sie darunter auf "Einmalzahlung auf Verkaeuferkonto vornehmen".
3. Loggen Sie sich ein. Danach erhalten Sie einen Hinweis, dass Sie vom Handel bei eBay ausgeschlossen sind. Klicken Sie ganz unten auf "Weiter" und folgen Sie den weiteren Anweisungen.

Falls Sie keinen Zugriff auf Ihr eBay-Verkaeuferkonto haben, koennen Sie Ihre offenen Gebuehren auch per Ueberweisung zahlen. Bitte verwenden Sie dabei unbedingt ########### als Verwendungszweck. Hier finden Sie unsere Kontoverbindung:

http://pages.ebay.de/help/account/payfees.html

eBay behaelt sich vor, bei Nichtzahlung einen Anwalt oder ein Inkasso-Unternehmen mit dem Einzug dieser Forderung zu beauftragen. Dabei fallen weitere Kosten fuer Sie an.

Falls Sie Ihre eBay-Gebuehren bereits beglichen haben, betrachten Sie bitte diese Nachricht als gegenstandslos. Sehr gerne beantworten wir Ihre Fragen zu Ihren eBay-Gebuehren. Bitte schreiben Sie uns ueber unser Kontaktformular:

http://pages.ebay.de/help/contact_us/_base/index_3.html

Mit freundlichen Gruessen
eBay
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.835
0
36
40
Ata se je spustil v e-Bay
aplauz.gif
...

če boš bidal na roke da ti bo mal toplo vredi, če pa želliš dobit robo kar najceneje si pa zrihti en program, sicer je plačljiv oziroma ko sm ga jst iskal pred 2 letoma še ni blo skrekanega in sm si ga kupil. Pozitivna stvar je predvsem v tem da si nastaviš eno ceno ki si jo pripravljen dat, in ta maximum vstaviš v program. program stavi tvojo prvo stavo 2 s pred koncem stave, kar pomeni da se cena čim manjkrat viša, iz tega sledi da je končna cena manjša. Logično,da večkrat ko se viša cena, večja je končna cena.

Če te bo zanimal me kontaktiraj za program.
 

sole

Fizikalc
20. jul 2007
1.452
24
38
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Citat:
Uporabnik cunctator pravi:
kako,da ne,saj vendar moraš plačati stroške prodaje.kako pa ti lahko trgajo?
Meni so na e-mail pošiljali pošto, da moram plačati stroške prodaje, v 2 mesecih sem prejel ene 100 emailov, potem so mi ukinili račun in je že pol leta vse mirno. Med tem sem registriral nov račun, ga potrdil prek e-maila in spet prodajam. Imam vpisan samo IBAN in BIC za nakazila, ampak navadni bančni račun tako da mi ne morejo trgati denarja (kot pri mastercard ali visa). Ko se bo nabralo spet za 20-25€ neporavnanih stroškov, bom pa odrl spet nov račun.


si pa biser
uf-1.gif

služil bi, samo teh par Evrov pa ne bi plačal. Če bi Ebay bil bolj pameten bi ti stožil do kosti.
stupid-1.gif


Ti pa se hvališ s tem, če pa tebi nme bi kdo robe plačaš bi se pa jokal kot otrok
cry12bpy.gif
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.144
3.611
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik sole pravi:
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Citat:
Uporabnik cunctator pravi:
kako,da ne,saj vendar moraš plačati stroške prodaje.kako pa ti lahko trgajo?
Meni so na e-mail pošiljali pošto, da moram plačati stroške prodaje, v 2 mesecih sem prejel ene 100 emailov, potem so mi ukinili račun in je že pol leta vse mirno. Med tem sem registriral nov račun, ga potrdil prek e-maila in spet prodajam. Imam vpisan samo IBAN in BIC za nakazila, ampak navadni bančni račun tako da mi ne morejo trgati denarja (kot pri mastercard ali visa). Ko se bo nabralo spet za 20-25€ neporavnanih stroškov, bom pa odrl spet nov račun.


si pa biser
uf-1.gif

služil bi, samo teh par Evrov pa ne bi plačal. Če bi Ebay bil bolj pameten bi ti stožil do kosti.
stupid-1.gif


Ti pa se hvališ s tem, če pa tebi nme bi kdo robe plačaš bi se pa jokal kot otrok
cry12bpy.gif
Ne hvalim se, hočem le povedati kako luknjast je ebay-ev sistem. Na natege sem že opozarjal v tej temi. Če hočeš, lahko koga napizdiš za 500€ ko imaš 5 minut cajta. Če se premišljeno lotiš, ni šans da te dobijo. Ogromno je nategov v zneskih do 20-30€, ko se oškodovancu ne splača delati stroškov in skrbi za teh par evrov, ampak ebay ne ukrepa. Edini njihov ukrep je, da te izključijo ... big deal, čez 5 minut si nazaj z novim username.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.502
297
83
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik 01481 pravi:
Misliš?

96 $ aparat (61 €)
cca 40 -50 $ pošiljanje ( 25-30 €)

carina ?

40-50 € pa tudi ne bo carine + ddv ali pač?
redface-1.gif
Prvo pravilo bidanja: VEDNO ampak VEDNO se prej s prodajalcem dogovori koliko bo stalo pošiljanje, če seveda že nima v sistemu označeno za Slovenijo. Namreč sedaj ti lahko udari 100 USD poštnine, ti se pa lahko le gladko heb...

Še nasvet: uporabljaj www.justsnipe.com . Tedensko imaš 5 brezplačnih bidov, bida ti 8s pred koncem. Šansa da dobiš za nižjo ceno je precej večja
cool-1.gif
.
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Me je ruknil za 50$

Subtotal: US $96.00
Shipping and handling via USPS Express Mail International:
US $50.00

Je to veliko?
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.502
297
83
Kras
www.mtl.si
Veliko ali ne, nima veze, skeširat bo treba
tongue-1.gif
.

PS: Nimam izkušenj za pošiljanje iz ZDA, večinoma nabavljam v HongKongu: tam bi te to pošiljanje prišlo nekje med 20 in 30 USD.
PS2: Si pa vsaj od prodajalca z dobrim feedbackom kupil.
cheer.gif

PS3: Koliko so sploh tile fotiči pri nas? Tole te bo prišlo nekje med 120 in 130 EUR skupaj z davščinami. Pa še pretvornik za polnilec boš moral verjetno nabavit.
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Pojma nimam, ima 5000 pošiljanj in dober %, upam, da.


Me pa sedajle paypal jebe.
evil.gif


Malo prej sem nekaj kupil iz HH, 4 $ s poštnino
redface-1.gif
, in je šlo skozi, sedaj pa hočem plačati še to, pa ne da.

Tole napiše.
This card has been disabled for entry into the PayPal system. Please add a different card. You may also contact us using this form.

Kaj bi bilo lahko?
Je še kakšna druga pot za plačilo? Samo ne bi rinil na banko.
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Dobil mejl nazaj:

The original message was received at Mon, 24 Mar 2008 12:35:13 -0700
from denwpublb-1.den.paypal.com [10.191.12.11]

----- The following addresses had permanent fatal errors -----
dk
(reason: 550 5.1.1 User unknown)
(expanded from: <checkmail@checkmail.den.paypal.com>)

----- Transcript of session follows -----
550 5.1.1 dk... User unknown
******************************************************************************


Nekje sem nekaj bral, da lahko plačaš do 100€

A to mesečno ali do poplačila ali kako.
Imam pa SKB Mastercard.

Ker je mogoče 146 $ + 4 $ + njihovih 1,5$ že čez.

Mater me to jezi, da vedno nekaj zajebava.

Koliko časa me pa čaka prodajalec?
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.502
297
83
Kras
www.mtl.si
Če se kaj spomnim, dokler ne verificiraš kreditne kartice na PayPalu, si omejen s 100 EUR-i. Potem ko verificiraš pa ni več omejitve (razen na kreditni kartici). Verificiraš pa s kodami, ki jih dobiš, ko ti PayPal odbije 1 EUR ali koliko že.
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
In kam pošljejo to kodo?

Tole sem dobil pred časom od njih. Je to to? Kot razumem, bo na izpisku banke ali ne?

1. Log in to your PayPal account. After you have entered your Expanded Use number, your enrollment will be complete, and you will be one step closer to becoming Verified. Once you are Verified, all sending limits and most withdrawal limits will be removed from your account. View your remaining steps to complete the Verification program: As you requested, the PayPal Expanded use Number has just been sent to your credit card. If your card issuer enables you to check your credit card statement online, your Expanded Use Number will be displayed on it in 2-4 working days. Else, you can wait for the hard copy of the statement to be mailed to you by the card issuer.* Once you retrieve your Expanded Use Number, all you have to do is complete the verification process of your PayPal account: click the below link and insert the 4 digits of your Expanded Use Number in the corresponding field:
https://www.paypal.com/

How to enter your Expanded Use Number

PayPal has charged a 1.50 EUR Expanded Use Fee to your credit card. You can obtain and enter your Expanded Use Number by following the steps below:

1. In the item description section of your next credit card statement, your 4-digit Expanded Number will be printed next to the 1.50 EUR PayPal Expanded Use Fee (example, PayPal 1234*(EXPUSE)). Check your next statement to find your unique Expanded Use Number.
2. Go to https://www.paypal.com and type in your unique Expanded Use Number.If you access your credit card statement online, it may take up to 4 business days for your Expanded Use Number to appear. If you don't have online access to your credit card statement, please wait for your printed statement to arrive in the mail.*

After you have entered your Expanded Use Number, your
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Sem bral in bral in prebral.
smile-1.gif


Samo kdaj bo "******" izpisek prišel? Bo treba na banko poklicati, če mi jo lahko povedo.


Koliko časa pa ponavadi čaka prodajalec, ker sem zmagal na bildanju?
Da mi potem ne zaprejo računa na e-bayu.

Mater, če ne bi nekaj brez veze kupoval pri enem kitajcu za 4 $ bi imel dovolj denarja za prvo plačilo, tako mi pa ravno to izgleda striže.

Čeprav je še prostega 97,2 €, računa je pa 146 $ ( 92,9 $). Čudno to.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.866
751
113
www.jernej.org
Omejitev 100€ je pomoje za enkratni dvig in ne seštevek mesečnih. Štirimestno kodo za verifikacijo računa dobiš v roku 2-4 delovnih dneh na izpisku (kot piše na paypalu). To lahko prebereš na spletni banki (če jo imaš), počakaš na izpisek kartice, ali pa pokličeš na banko in od njih prijazno zahtevaš to informacijo. Poglej tole stran, da preveriš svoj limit:
https://www.paypal.com/helpcen...erInstance=9006
Edit: sem pri sebi pogledal in piše, da je dnevna omejitev dviga s kreditne kartice...
 

wertz

Pripravnik
2. nov 2007
82
0
6
preveri če si sploh plačal tiste 4$, ker preden ne vneseš 4-mestne kode, ki jo dobiš na banki (verjetno boš moral osebno tja) paypal naj ne bi delal. Če se boš pa preveč hecal, boš moral poslati vse dokumente (osebno, izpiske banke) da ti ga odklenejo.
Mislim da moreš kliknit resolution center in ti tam piše.
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Verjetno ja,

pri meni piše letno, kar je smešno, a kar je je. Moram počakati ali dobiti prekleto 4 mestno kodo.
276230-12.jpg
 

Priponke

  • 276230-12.jpg
    276230-12.jpg
    47,9 KB · Ogledi: 184
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.