Spletna trgovina - prodaja testerja (parfum)?!

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Imam eno vprašanje, me malo žuli pa ne vem ali sem samo jaz čuden... :D

Sem kupil en parfum v eni spletni prodajalni in dobim paket domov, odprem in notri grda bela škatla na kateri na veliko piše TESTER - NOT FOR SALE in pač naziv parfuma. Poleg pa seveda račun za 50 EUR in naziv parfuma, brez kakršne koli oznake, da bi naj šlo za tester. Tudi na spletni strani je slika originalne škatlice, skratka nikjer se ne omenja tester.

Saj ne, da bom umrl zaradi testerja, sam kako naj ženski podarim parfum kot tester. Če bi bilo zame se nebi sekiral. No saj tudi tako se ne pretirano, a mi gre za stvar principa in pravičnosti. :D

Mejduš, ne moreš mi colati 50 EUR potem pa uvaliti zadevo, ki se sploh ne sme prodajati! Ali jaz tukaj ne razumem stvari najbolje? Bo ženska mislila, da sem kje sunil tester ali pa dobil od kakšnega šanerja za male pare. :D

V spletni prodajalni so mi čisto neobremenjeno odgovorili: "Če niste zadovoljni z izdelkom nam lahko kadarkoli vrnete neuporabljenega, hvala."

Mene pa zanima, kaj je na tem glede "TESTER - NOT FOR SALE"? Bi npr. tržni inšpektorat kaj več vedel o tem? Meni se zdi neumno, da sedaj pa pošiljam nazaj in se jebem z njimi, ker so poslali nekaj, kar se naj sploh nebi prodajalo. Če bi mi za tester računali npr. 30% manj, bi bil volk sit in koza cela. Sier mi je parfum kul, sam nismo na bolhi, gre za spletno trgovino, ki je izdala račun za tester!

Nekako se mi zdi narobe, da pač požrem, če ti ne paše vrni, bo že kdo drug kupil tester, če meni ne paše. Ali sem pa samo jaz čuden? :D
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
Napiš jim mail...tega NE SMEJO prodajati pod nobenim pogojem, ker ga tudi oni brezplačno dobijo ob nakupu parfumov za prodajo. Drugače pa zagrozi z inšpektorjem......če se spomniš je bilo npr. pred kratkim mislim da na hrvaškem ko so neke milka čokoladice imeli pri blagajnah, bile so reklamne, NOT FOR SALE, in so jih računali, kao ponesreči...bila je cela štala. Lahko da so se pri parfumu zmotili, lahko pa da so probali....pa še to...bog ne daj da daš bejbi ta parfum....te bo poslala nekam
evil.gif
sploh če je darilo za kakšen rd, obletnico ipd.
 

Technics111

Pripravnik
14. maj 2011
349
0
16
Citat:
Uporabnik Dacho pravi:
Imam eno vprašanje, me malo žuli pa ne vem ali sem samo jaz čuden... :D

Sem kupil en parfum v eni spletni prodajalni in dobim paket domov, odprem in notri grda bela škatla na kateri na veliko piše TESTER - NOT FOR SALE in pač naziv parfuma. Poleg pa seveda račun za 50 EUR in naziv parfuma, brez kakršne koli oznake, da bi naj šlo za tester. Tudi na spletni strani je slika originalne škatlice, skratka nikjer se ne omenja tester.

Saj ne, da bom umrl zaradi testerja, sam kako naj ženski podarim parfum kot tester. Če bi bilo zame se nebi sekiral. No saj tudi tako se ne pretirano, a mi gre za stvar principa in pravičnosti. :D

Mejduš, ne moreš mi colati 50 EUR potem pa uvaliti zadevo, ki se sploh ne sme prodajati! Ali jaz tukaj ne razumem stvari najbolje? Bo ženska mislila, da sem kje sunil tester ali pa dobil od kakšnega šanerja za male pare. :D

V spletni prodajalni so mi čisto neobremenjeno odgovorili: "Če niste zadovoljni z izdelkom nam lahko kadarkoli vrnete neuporabljenega, hvala."

Mene pa zanima, kaj je na tem glede "TESTER - NOT FOR SALE"? Bi npr. tržni inšpektorat kaj več vedel o tem? Meni se zdi neumno, da sedaj pa pošiljam nazaj in se jebem z njimi, ker so poslali nekaj, kar se naj sploh nebi prodajalo. Če bi mi za tester računali npr. 30% manj, bi bil volk sit in koza cela. Sier mi je parfum kul, sam nismo na bolhi, gre za spletno trgovino, ki je izdala račun za tester!

Nekako se mi zdi narobe, da pač požrem, če ti ne paše vrni, bo že kdo drug kupil tester, če meni ne paše. Ali sem pa samo jaz čuden? :D


V kateri trgovini so ti to prodali??
 

Carlito149

Pripravnik
18. apr 2008
978
0
16
Ce je bila cena dosti nizja kot v trgovini, se po moje nimas kaj bunit. Ce si pa placal redno ceno, pol se upraviceno jezis.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.588
2.429
113
Citat:
Uporabnik Carlito149 pravi:
Ce je bila cena dosti nizja kot v trgovini, se po moje nimas kaj bunit. Ce si pa placal redno ceno, pol se upraviceno jezis.

Se zato ga je pa v spletni trgovini kupil, čene bi ga šel lahko v DM kupit po redni ceni.
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
Točno tako kot je predhodnik napisal...če ni za prodaja nima kaj prodajati niti za 1/10 cene...halo kaj vam je....to je TESTER...prodajalec ga dobi zastonj, da reklamira parfum, ta ga pa kar prodaja.
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
ksz

Zadeva je kupljena v Sloveniji (parfumcek.si) in sicer prek FB akcije, kjer imajo vsak dan en parfum dodatno znizan (cca. 15-20%), ampak nikjer ni govora o testerjih.

Ce placam 50 EUR za parfum, me ne zanima ali je v DM,Limoni itd. 70 EUR, pac spletna prodaja, ekonomija obsega in manjse marze. Ne pa da ti uvalijo tester.

Ce povzamem, hvala za tester... zdaj mi pa se posljite parfum, ki sem ga placal?
evil.gif
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.359
379
83
Phja, telih "not for resale" sem tudi jaz sit.

Ampak kaj storiti, ko se to dogaja z vednostjo uvoznika oz distributerja (sicer za oblačila, pa vseeno)? In tudi v celovškem Adidas Outletu sem že parkrat naletel na izdelke s tem všitkom
bonk.gif

(in ne, ni bilo mišljeno, da jih odneseš brezplačno)
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Itak pomoje prodajajo mimo uvoznika. Škatle so namreč prelimane s selotejpi od profumino.it, logotip in izgled trgovine je tudi enak. Torej podružnica italijanske spletne parfumerije. Cene so verjetno ugodnejše, ker na italijanske količine dobijo boljše cene in potem prodajajo še v Sloveniji.
 

slvn

Fizikalc
19. dec 2007
1.570
2
38
Citat:
Uporabnik Dacho pravi:
ksz

Zadeva je kupljena v Sloveniji (parfumcek.si) in sicer prek FB akcije, kjer imajo vsak dan en parfum dodatno znizan (cca. 15-20%), ampak nikjer ni govora o testerjih.

Ce placam 50 EUR za parfum, me ne zanima ali je v DM,Limoni itd. 70 EUR, pac spletna prodaja, ekonomija obsega in manjse marze. Ne pa da ti uvalijo tester.

Ce povzamem, hvala za tester... zdaj mi pa se posljite parfum, ki sem ga placal?
evil.gif

zmaga.gif

Tocno tako. Saj to je dokaj ustaljena praksa, ko kupis kak parfum, da ti zraven dajo se nekaj testerjev. Ti so pa ocitno pozabili spakirati original.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.954
1.096
113
www.adriamedia.si
Exactly. Od niih pismo zahtevaj, da ti posljejo placan parfum, ker ti ga niso. Seveda priporoceno ali s poveatnico. Ce ti ga ne posljejo, trzna inspekcija. Tega testerja, ki si ga dobil zastonj, ne rabis vracati, tudi ce bi oni to zahtevali, ker so ti ga pri spletni prodaji poslali sami od sebe in takih stvari ni treba vracat po zakonu.
Skratka, zjebi jih.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.494
5.487
113
Citat:
Uporabnik Dacho pravi:
Ce povzamem, hvala za tester... zdaj mi pa se posljite parfum, ki sem ga placal?
evil.gif
Natanko tako. Prejel si brezplačni vzorec, plačanega artikla pa ti niso poslali.

Pri drugih spletnih trgovinah tester dobiš zraven brezplačno, poleg naročenih in plačanih artiklov.
 

Accord

Pripravnik
2. sep 2007
959
21
18
Mogoče komu pride prav opozorilo - s spleticna.si bodite pazljivi z predplačili. Imajo blokirani TRR.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
733
113
Citat:
Uporabnik Dacho pravi:
ksz

Zadeva je kupljena v Sloveniji (parfumcek.si) in sicer prek FB akcije, kjer imajo vsak dan en parfum dodatno znizan (cca. 15-20%), ampak nikjer ni govora o testerjih.


Ce placam 50 EUR za parfum, me ne zanima ali je v DM,Limoni itd. 70 EUR, pac spletna prodaja, ekonomija obsega in manjse marze. Ne pa da ti uvalijo tester.

Ce povzamem, hvala za tester... zdaj mi pa se posljite parfum, ki sem ga placal?
evil.gif

Točno tako, zagrozi jim z objavo na vseh možnih forumih in z prijavo tržnemu inšpektoratu in obvestilom uvozniku.

Ob enem se jim zahvali za tester, ki je jasno freee in jih pozovi, da ti nemudoma pošljejo naročeni artikel !