Sovražni govor na spletu

mistique

Guru
16. jun 2009
13.634
1.439
113
Emona / Carnium
Ne gre se zato. Bili so v parku daleč od porodnišnice in bi jih mulci lahko ignorirali. Enako kot jaz ignoriram pester,čefurjem,črne. Enostavno grem mimo,ko imajo kaj.
Ampak pozabljaš. Vsa ta svojat ki množično prihaja v Evropo bo vse to še v času tvojega življenja ukinila. Zanima me ali boš tudi takrat tako pameten?
To je bolj hinavščina, kot ignoriranje. Ignoriraj tudi to témo, če si že tako uspešen v ignoriranju. :)
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Pepe

erikson

Guru
25. avg 2007
22.164
6.019
113


Predsednica republike Nataša Pirc Musar je obsodila incident na Kongresnem trgu, ko je skupina deklet izpulila zgornje dele zastavic, ki so jih organizatorji pohoda za življenje postavili v spomin nerojenim otrokom. Ker je bila v "nespoštljivo komunikacijo" vpletena tudi članica Mladinskega posvetovalnega odbora predsednice republike Sara Štiglic, so z njo opravili pogovor in sprejeli odločitev, da Štigličeva ni več članica odbora, so sporočili iz predsedničinega urada.



Kako bodo pa zdaj reagirali depolitizirani mediji?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.399
3.791
113
davorinm.wordpress.com


Predsednica republike Nataša Pirc Musar je obsodila incident na Kongresnem trgu, ko je skupina deklet izpulila zgornje dele zastavic, ki so jih organizatorji pohoda za življenje postavili v spomin nerojenim otrokom. Ker je bila v "nespoštljivo komunikacijo" vpletena tudi članica Mladinskega posvetovalnega odbora predsednice republike Sara Štiglic, so z njo opravili pogovor in sprejeli odločitev, da Štigličeva ni več članica odbora, so sporočili iz predsedničinega urada.



Kako bodo pa zdaj reagirali depolitizirani mediji?
How to loose a job in 5 minutes.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

Aeon_Pax

Pripravnik
19. okt 2012
33
18
8
Ljubljana


Predsednica republike Nataša Pirc Musar je obsodila incident na Kongresnem trgu, ko je skupina deklet izpulila zgornje dele zastavic, ki so jih organizatorji pohoda za življenje postavili v spomin nerojenim otrokom. Ker je bila v "nespoštljivo komunikacijo" vpletena tudi članica Mladinskega posvetovalnega odbora predsednice republike Sara Štiglic, so z njo opravili pogovor in sprejeli odločitev, da Štigličeva ni več članica odbora, so sporočili iz predsedničinega urada.



Kako bodo pa zdaj reagirali depolitizirani mediji?
Kje točno je predsednica obsodila ta incident? Jaz najdem le sporočilo, da so z ga. Štiglic prekinili sodelovanje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BuDi

erikson

Guru
25. avg 2007
22.164
6.019
113
Kje točno je predsednica obsodila ta incident? Jaz najdem le sporočilo, da so z ga. Štiglic prekinili sodelovanje.

IMG_2272__PadWzg0MCw1NjUsIkY1RjJFQyIsMF0.jpg.webp
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.067
3.819
113
Glede na to, da lahko poslanca oziroma večino njih nazivaš s cerebralnim bankrotirancem (kar je sodišče odločilo, evropsko sodišče pa potrdilo), bi šla tudi fat lesbian skozi brez zdravniškega potrdila.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
22.164
6.019
113
Oglasila se je tudi sodelavka Sare Štiglic.


Dogodek je komentirala tudi direktorica Inštituta 8. marec Nika Kovač, ki meni, da zastavice na kongresnem trgu predstavljajo tiho in sistematično nasilje, o katerem predsednica republike ne govori.

"Pravica do svobodnega odločanja o rojstvu otrok je ustavno zagotovljena svoboščina. Je možnost, da se vsak svobodno odloči o rojstvu otrok. Ni zapoved. Ni navodilo o ravnanju posameznice. Je možnost svobodne odločitve. Pomembno je, da na to odločitev nihče ne vpliva. Pomembno je, da so informacije o splavu dostopne in transparentne. Pomembno je, da na osebe ob sprejemanju te odločitve nihče ne izvaja pritiska. Neokonzervativna gibanja to redno počnejo. Z molitvami pred bolnišnico. Z oglasi. Vse to so pritiski. Vse to je tiho in sistematično nasilje. Nasilje so tudi zastavice na Kongresnem trgu," je prepričana Kovačeva.

"Predstavljajte si, da ste ženska, ki se odloča o splavu in vidi to podobo v medijih. Predstavljajte si, da ste oseba na poti v ginekološko kliniko in na Kongresnem trgu vidite ta prizor. Predstavljajte si, da ste študentka prvega letnika, ki se odloča o splavu. Kako na te zastavice gledajo Italijanke, Hrvatice, Poljakinje? Kako na te zastavice gledajo poljske družine žensk, deklet, ki so življenje izgubile zaradi prepovedi splava? Vse to je pritisk in del jasne agende. Vse to je nasilje. Predsednica države pa o tem ne govori. Govori samo o nespoštljivi komunikaciji deklet, ki so zastave s Kongresnega trga umaknile. Ena je zaradi tega celo zgubila mesto v posvetovalnem odboru predsednice. Tiho in sistematično nasilje majhne skupine ljudi pa ostaja," v izjavi za javnost še poudari direktorica Inštituta 8. marec.
 

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.194
701
113
Tako je. Po naše ali nazaj v leto 50. Vprašaj poljake. Ali kakšno drugo primerljivo zulu državo.
Dejmo stvar pogledat mal bl racionalno. Tisti “pro life” protestniki oz aktivisti so imeli tam svoj dogodek. Če pogledamo posnetek je vidno, da jih źiv človek ni hebal. Pač so furali svoje in to je blo to. Dokler niso tiste bejbe začele provocirat in podirat stvari. Ker so bile in so še vedno mnenja “da lahko”. Itak je Svoboda. Dogodek ni bil varovan in pač dejmo. Problem je nastal, ker so jih posneli. Vsak z kančkom pośtenja in zdrave pameti ve, da to ni v redu. Kot ni v redu če kdo dela sranje na recimo paradi ponosa. In tukaj nimamo kaj debatirat, pa čeprav nekateri vlečejo neke “ampak“ iz kjerkoli źe.
Strašiti z neko Poljsko je totalno za lase privlečeno, Moči rimokatoliške Cerkve v Sloveniji in Poljski ne moremo niti slučajno primerjati. Prav tako % vernikov in njihove “radikalnosti”. Te v Sloveniji lahko z gotovostjo rečem da ni več, ker si je Cerkev sama v preteklosti tako uspeśno uničila ugled kot ni uspelo nikomur. Seveda bo śe vedno zagovarjala prepoved splava (kaj pa naj drugega?), a ne vidim stranke, ki bi to podprla. To bi bil v slovenskem prostoru danes političen samomor. Tudi ogroma večina katolikov ne da tega ne bi podrla, verjamem celo da bi bila odločno proti. V glavnem, naj imajo teli “pro life” veselje, tako kot mavričarji in gremo dalje.
Ampak ne. Iz neke obsurne situacije imamo danes PROBLEM. Nekdo je ugotovil, da drugače misleči nimajo več pravice do mnenja. Preprosto ga nimajo!!! Ker ne razmišljajo prav. In tukaj ne govorimo več o Poljski, ampak Severni Koreji in podobn ih državah. Ne gre več samo o pravici do splava, gre za mnogo več. O pravici razmišljati s svojo glavo In pravici izraziti svoje mnenje.
V bistvu sem vesel, da sta si skočili v lase dve predstavnici “iste“ jate. Upam da bodo ljudje iz dogajanja uspeli izluščiti kako razmišlja trenutna pozicija in NVO, ki je seveda popolnoma neodvisna od nje. Kot sem że napisal, zaradi brezvezne kaprice dveh aktivistk ima danes levica precejšen problem. Razlożiti ljudem kako si oni predstavljajo demokracijo. V realnem żivljenju.

Edit: ne vem kaj bo Slovenija v prihodnje. Vem samo da bo vse prej kot rimskokatoliška trdnjava.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.414
3.847
113
Ljubljana
hmpg.net
"Moči rimokatoliške Cerkve v Sloveniji in Poljski ne moremo niti slučajno primerjati"

Na Poljskem je bila cerkev v principu na strani naprednih sil (proti Nemcem, proti Rusom), pri nas pa so vedno gledali na svoj profit in so se povezovali s komerkoli, samo da so dobili več.

Ni primerjave - res ne-
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.371
9.715
113
40
MB
Se vedno nisi odgovoril, kdaj je bilo govora pri nas o “prepovedi”