Sosed grozi...

KAALman

Pripravnik
10. jan 2008
751
2
18
Prekmurje RepubliQ
Obišči stran
prvič v življenju se srečujem s takimi neumnostmi, vendar jih ne želim podcenjevati.

težko je opisati celotno situacijo, ampak ene pol leta nazaj ob prenovi hiše in okolice, sem ga lepo prosil, če se strinja in odstrani svojo paleto opeke z zadnje strani naše kleti, saj bomo delali omet, in tu sva se lepo dogovorila, zadevo je umaknil, in mi smo omet naredili...

čez kakšen mesec je tisto paleto spet želel postaviti nazaj na staro mesto, pa sem ga prosil, da naj pač glede na to, da je omet nov, da vsaj pol metra stran od kleti, pravzaprav ga je na to opozorila tašča, in takrat je popiz*il ter se začel kar čez ograjo dret, da naj spokamo, da nas bo vse prebutal, in še kaj hujšega, čisto po nepotrebnem...

no potem sva ugotovila, da ga moti meja, ki sem mu jo pozneje tudi s pomočjo geodeta dokazal, in mu pokazal da se moti, čisto z mirnega, ter z jasnim naznanilom, da se okrog meje ne želim kregati.. no do danes je bil mir, danes pa kar z mirnega neba, se je s ceste drl v kuhinjo, češ kaj ga buljimo, in da bo tašči zavil vrat, da kaj zija itd... no tašča je v kuhinji sedela in gledala TV, stol pa je čisto pri oknu...

kar naenkrat je od nekod vzel, da ga mi klevetamo, da o njem in njegovi družini grdo govorimo in širimo neresnice... pa ko nas večinoma skoraj cel dan ni doma...

saj se probam ne ozirat nanj, pa ga ignorirat, do danes sem bil prijazen, ko sem ga videl na dvorišču ali na cesti, sem se mu pozdravil, pa mu ni bilo odzraviti...

pa ko mi res ni do sosedskih prepirov, še najmanj pa me zanima, kaj oni cel dan počnejo in kje so... skratka, brigam se zase...

tudi na današnjo provokacijo ni noben od nas reagiral, niti iz hiše nismo šli, pa čeprav se je drl zunaj kake 2 minuti...

ne razumem... nič mu nisem žalega storil, niti mu nič žalega ne želim, ampak, kako reagirati, kako se zaščititi, nenazadnje, kdo ve, kaj se človeku po glavi plete...

naj ga probam mirno nagovoriti in se pogovoriti? težka bo, enkrat sem probal, pa ni bil nevemkaj dovzeten za miren pogovor...

okoli svoje hiše je bil v konfliktu že z veliko sosedi čisto po nepotrebnem zaradi malenkosti... z nekaterimi si je pa čisto dober

pi*da, samo svoj mir želim imeti, ko sem doma na svojem....
bonk.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

To so najhujši spori, verjemi mi.

Če ni psihični bolnik, lahko zadevo reši samo medsosedska sprava, nobeno sodišče vaših odnosov ne bo rešilo.
Nekaj lahko reši tudi visoka, nelegalna ograda, lahko pa povzroči nove probleme. Čas tudi celi rane, a vsakodnevno gledanje debila, k temu ne pripomore veliko.

Predlagam pošten in korekten razgovor, povabi ga na vrt na pijačo, ko boš sam doma, pa malo potožiš kak ti "stara" doma teži itd. da ti nič ne moreš in podobne zgodbe, da če je bilo kaj narobe, da se mu opravičuješ, da vidiš da je fajn ded itd...

Dvakrat nalijeta, tretjič pa že imaš novega psa čuvaja
smile-1.gif
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Si kaj govoril s sosedi, s katerimi je v dobrem?

Možnost je tudi, da kdo (mogoče ravno kdo njegovih "dobrih" sosedov) laži o tebi širi.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Opisi s kom imas opravka..., pa bo hitro jasno - dvomim, da je kvantni fizik, predvidevam, da nima koncane osemletke, tecna baba, mizerna placa itd., sicer pa ciljam na vilicarista s tremi odpeti gumbi od vratu navzdol, rahla plesa na celu, ljubitelj Laškega...
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.258
150
63
... pa voznik KIE, finančno prekratek za bavarca (tug za tega k je bil zdej v akciji).

Če je ded "king of the hill" al pa misli da je se mu lahko podrediš (pijačke, pogovori,...) al pa mu najdi način za zbit krono z glave. status quo tak kaliber ne razume oz. razume kot svojo zmago.

Drgač pa sožalje za soseko, kjer si lahko sosedje gledate v krožnike med kosilom.
 

popay

Pripravnik
27. jun 2011
66
0
6
Predlagam način kot ga je opisal Snecer. Povabi ga na pijačo jamraj kot le lahko, da prideš na njegov nivo, kao cel dan zdoma za mizerijo, pol pa še doma skoz delo... Takrat bo videl, da so še ljudje, ki so kao na slabšem kot on in to bi moralo palit.....
Če ne uspe pa ob naslednjem izpadu pojdi v skrajnost, zagrozi s policijo, povej da ti je Zavec naj prijatelj in podobno. Včasih se tudi taki usračkajo....
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Zakaj mu predlagate same neke pohlevne in klečeplazne rešitve?

LP,
PIC
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.365
6.548
113
Kaj pa naj drugega? Nima ravno na voljo neke "pametne" rešitve, edino da ga fenta pa 2m pod zemljo, le takrat bo mir.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.323
944
113
Titograd
Na meji 3 m visoko ograjo, pa ga ne rabiš več gledati.

Koji je on k... da se bom jaz cele dneve z njim ubadal in se sekiral kake volje je on tisti dan.......
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.365
6.548
113
Kakšno ograjo pa? Betonsko? A boš imel ograjo okol in okol bajte? Kaj če imaš otroke, ki se igrajo na ulici, pa jih napade? Ali pa ženo, taščo?
 

krnekejjeto

Fizikalc
20. apr 2012
1.386
0
36
čak un se dere zuni ali celo na tvojem dvorišču, ti si pa not zaprt...

Ena učinikovita, greš vn preden prašaš užgeš, nato še enkrat... Nato mu objasniš, da nočeš šundra pred bajto. Murkec pa zgleda tala neke fegetske nasvete...

take kot v motociklizmu.. Le tako boš imel mir.
 

panoramic

Fizikalc
20. mar 2010
1.837
0
36
Na vrt nabiješ tablo "naprodaj". Nato se zmeniš, da čez teden, dva začnejo prihajati okvirji na oglede, ampak tako, da se jih pripelje 4, 5 avtov in da se med ogledom obnašajo v skladu z lastnimi kulturnimi normami.
 

GrandFelix

Fizikalc
15. feb 2011
1.453
0
36
Citat:
Uporabnik panoramic pravi:
Na vrt nabiješ tablo "naprodaj". Nato se zmeniš, da čez teden, dva začnejo prihajati okvirji na oglede, ampak tako, da se jih pripelje 4, 5 avtov in da se med ogledom obnašajo v skladu z lastnimi kulturnimi normami.

467716-post_slo.gif
 

Technics111

Pripravnik
14. maj 2011
349
0
16
heheh...s takimi budalami ne pomagajo lepi pogovori(ker izpadeš pi-zda on pa se ti zadaj smeje) ,ampak samo hude batine,nekje na samem kjer noben ne vidi in nima prič ,da si zapomni za vedno , da več nebo lap sukal,ker jih bo še enkrat fasal...samo to je rešitev ostalo je bzv.
 
Nazadnje urejeno: