Sony Vaio VGN Z - ugašanje in garancija

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Imam težavo s prenosnikom Sony Vaio Z, le ta se namreč ob večji obremenitvi (recimo konvertiranje HD videa) enostavno ugasne. Seveda sem takoj posumil pregrevanje, zato sem naložil CoreTemp in preverjal temperaturo ob obremenitvi. Temperatura CPU-ja je po določenem času narasla preko 100 stopinj celzija, zato se je prenosnik (hvala bogu) ugasnil. Predvidevam, da je hladilnik zapacan s prahom in se le slabo hladi, ker ob normalnem delu vse deluje OK (kolikor sem uspel preizkusiti).

Ker je prenosnik še v garanciji, ga nameravam peljati na servis, vendar pa uradnega zastopnika za Sony Vaio v Sloveniji ni, zato sem kontaktiral trgovino, kjer sem prenosnik kupil. Odgovorili so mi, da je vrjetno vzrok v pregrevanju in da se je med hladilnikom in ventilatorjem nabral prah ter je potrebno zadevo sčistiti, vendar pa to ne spada v garancijska popravila.

Zanima me kako je s tem. Kar se mene tiče eno leto start prenosnik enostavno ne deluje kot je treba, vzrok me pravzaprav ne zanima in ker ima garancijo, naj zrihtajo. Takšne težave bi pričakoval pri kakšnem no-name ultra cheap kitajskem sranju, ne pa pri prenosniku ranga 3000€(takšna je bila cena novega, dobil sem ga ceneje, ker je bil prejšen model, ampak to ni pomembno). Še posebaj se mi zdi čudno, da se je to zgodilo po enem letu normalne uporabe (recimo IBM T42 še vedno deluje BP brez kakršnegakoli čiščenja pa ima že kar nekaj let za sabo). Že tako je trgovina na drugem koncu Slovenije, plačevati pa res ne mislim za servis naprave, ki je v garanciji in ne deluje. Zanima me, če kdo natačno pozna pogoje garancije in zakone glede tega in ali so mi torej dolžni računalnik popraviti.
 

peter_nn

Pripravnik
4. okt 2007
509
2
18
Moj 4.5 let star HP prenosnik je bil skoraj popolnoma brez prahu (ko je crknila matična plošča).
V notranjosti je bila zelo zelo tanka plast finega prahu in en majhen zvitek prahu na hladilniku (kot vatirana palčka).

Pa moram doma kar pogosto brisat prah po stanovanju.
Moje mnenje je, če prenosnika ne nosiš po zasvinjanih prostorih, da ni problem v zapacanosti.

Lp,
P
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Prenosnik je lahko 24/7 na pisalni mizi, pa bo tak poln praha, da bo 2 min po vklopu laufal ventilator na polno.

Vse je odvisno od designa prenosnika.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Prenosnik je lahko 24/7 na pisalni mizi, pa bo tak poln praha, da bo 2 min po vklopu laufal ventilator na polno.

Vse je odvisno od designa prenosnika.

Saj pa to ni HP
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Sem imel SZ (predhodnik Z) in se je kar lepo nabiralo not.

Sicer pa ne vem odkod ideja, da se samo HP-jem nabira prah
bonk.gif
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
To ni garancijsko opravilo in če pišeš predsedniku Turku se lahko na glavo postaviš.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Sem imel SZ (predhodnik Z) in se je kar lepo nabiralo not.

Sicer pa ne vem odkod ideja, da se samo HP-jem nabira prah
bonk.gif

Pravim da ima najslabšo zasnovo prenosnikov HP... No vsaj teh, ki jih poznam :D